Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Biuro koronera i laboratorium

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 3 z 30]

1 Biuro koronera i laboratorium on Sro 21 Maj 2014, 09:58

First topic message reminder :

Jest to dość specyficzne i odpychające miejsce, do którego trafić można na dwa sposoby. Pierwszym jest oczywiście zgon i wjazd nogami do przodu, drugi zaś to poczucie obowiązku jakie towarzyszy pracownikom Biura Szeryfa. Frontowe drzwi prowadzą najpierw do niewielkiego biura, gdzie koroner prowadzi ewidencję oraz wystawia odpowiednie dokumenty; stąd można wejść do chłodnej, surowej sali. Na jej wyposażeniu są dwa metalowe stoły, od których odchodzą wysokie lampy z jaskrawym światłem oraz dodatkowe półki, wypełnione najróżniejszymi przyrządami do sekcji zwłok. To tutaj patolodzy, toksykolodzy i chemicy badają przyczynę nagłych, tragicznych śmierci, nie szczędząc sobie czarnego humoru, tak dla nich typowego.
Gdy zakończą swą pracę, do czasu pogrzebu zwłoki przechowują w specjalnych wysuwanych lodówkach, ustawionych naprzeciwko stołów.

Laboratorium
W budynku, w którym znajduje się biuro koronera, zostało wybudowane także laboratorium. Składa się z dwóch pomieszczeń, w których można dokonywać części analiz kryminalistycznych. Nie jest wyposażone w sprzęty najnowszej generacji, tym niemniej wciąż działające. W licznych szafkach pochowane są drobne sprzęty laboratoryjne, szkło, zestawy i odczynniki chemiczne.
W laboratorium przeprowadza się badania biologiczne, chemiczne, daktyloskopijne i traseologiczne. Nie przeprowadza się analiz balistycznych, analiz wypadków drogowych, badań mechano- i fonoskopijnych ani komputerowych. Dowody do badań tego typu muszą być przesyłane do większych laboratoriów!
Pracując tu należy pamiętać o zasadach BHP i odzieży ochronnej, a także wykonywaniu dokładnej dokumentacji ekspertyz.

Zobacz profil autora

51 Re: Biuro koronera i laboratorium on Nie 10 Sie 2014, 14:33

51+4*5 = 71>70

Jon nie mógł początkowo dać wiary wynikom, które otrzymał. Na wszelki wypadek powtórzył badanie lecz i to dało ten sam rezultat. Domieszka kofeiny, w tym akurat nie było nic nadzwyczajnego, lecz co zaskoczyło Jona to czystość środka. 90%? Imponujące.
Następnie jon wziął na stół obrzyny. Ugh, przydałby mu się Vincent.

Zobacz profil autora

52 Re: Biuro koronera i laboratorium on Nie 10 Sie 2014, 15:24

Obrzyny nie były czymś specjalnym - od, strzelby z krótką lufą. Odciski palców należące do znanych już bandytów. 
Pozostało więc tylko spisać raport i dołączyć do akt.

Zobacz profil autora

53 Re: Biuro koronera i laboratorium on Nie 10 Sie 2014, 15:27

Jon spisał raport analiz i uzupełnił akta. Rychło w czas, bo właśnie kończył na dzisiaj pracę. Spakował swoje rzeczy, ubrał kurtkę i wyszedł z biura.

zt

Zobacz profil autora

54 Re: Biuro koronera i laboratorium on Nie 10 Sie 2014, 15:55

<--- Convallaria Street

Dowody nie przyszły całkiem same, tylko przyniesione przez technika. Vega spisał wszystkie dane dowodów do raportu. Teraz mógł je już przekazać Joan.
Właśnie - raport. Vincent zgrał zdjęcia z miejsca zdarzenia, opisał je i załączył do raportu. Później zajął się odciskami palców. Przeszedł do maszyny podłączonej do komputera, że sprawdzić po kolei zebrane odciski. To znaczy, nastawił jeden, zapisał dane na dysku i włączył bazę. Podejrzewając, że wyszukiwanie zajmie pewnie całe wieki - słusznie - ruszył do automatu po kawę. Z potężną dawką kofeiny zasiadł z powrotem przed monitorem, by dalej pisać raport.
Tymczasem przyszedł Harper. Najwyraźniej Vega był taki zajęty raportem, że nie zauważył, jak doktor ogarnął wszystkie dowody. Cóż!Zobacz profil autora

55 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:01

Jon wszedł zmęczony do biura. Noc była straszna i nie dał rady zasnąć. Ściągnął kurtkę i wszedł do prosektorium. Założył kitel.
Miał nadzieję, że Emma kompletnie go nie znienawidzi. Chociaż z drugiej strony jakie to ma znaczenie, jest cała i zdrowa.
Z tą myślą wysunął pierwszą szufladę. Jacob. Zacisnął usta i przełożył ciało na stół.

Zobacz profil autora

56 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:28

Kostki na LOGIKĘ i INTELIGENCJĘ, próg 85. Jeśli przekroczysz próg, Twoją uwagę przykuwa pewien tatuaż znajdujący się na ciele denata.

Zobacz profil autora

57 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:34

51+20+1*5= 76<85 :<

Jon zabrał się do pracy, ale nie potrafił się skupić. Ręce mu się lekko trzęsły i zmęczenie dawało o sobie znać. Weż się w garść, Harper! Profesjonalizm!
Odszedł na chwilę od stołu, ściągnął rękawiczki i przetarł oczy. Wyszedł do biura i wypił kawę z automatu. Lura straszna, ale dzięki obrzydliwemu smakowi nieco rozjaśniło mu się w głowie. Wszedł ponownie do prosektorium i zaczął jeszcze raz.

Zobacz profil autora

58 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:36

Druga szansa - te same kostki!

Zobacz profil autora

59 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:43

51+20+6*5=101>85

Jon zaczął od ogólnego oglądu ciała. Kawa pomogła. W pewnym momencie zobaczył, że na skórze Jacoba znajduje się jakiś wzór...

Zobacz profil autora

60 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:47

Tatuaż nadszarpnięty był przez ranę. Wystarczyło zwisający kawałek skóry umieścić na swoim pierwotnym miejscu, by ujrzeć na piersi Jacoba tatuaż w formie herbu, przedstawiający duszka.

Zobacz profil autora

61 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 15:53

Huh, ciekawy był, co tatuaż oznaczał. Zrobił odpowiednią notatkę w formularzu, a po chwili zawachania przerysował też wzór do swojego osobistego notatnika.
Kontynuował badanie, choć nie oczekiwał wiele, przyczyna śmierci zdawała się być oczywista.

Zobacz profil autora

62 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:01

Nie znalazłeś nic więcej, co by szczególnie przykłuło Twoją uwagę.

Zobacz profil autora

63 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:12

Tak jak przypuszczał, reszta był oczywista, z resztą sam widział jak Jacob osuwa się na ziemię po kuli.
Dość! Masz pracę!
Zapiął worek z ciałem indianina i wsunął go z powrotem do szuflady. Uzupełniwszy formularz otworzył kolejną i położył drugie ciało na stole.

Zobacz profil autora

64 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:17

Twoim oczom ukazało się ciało, w którym rozpoznajesz pracownika tutejszej szkoły, a konkretniej pana woźnego.
Te same kostki co poprzednio, jak uda Ci się przekroczyć próg, i tym razem znajdujesz tatuaż.

Zobacz profil autora

65 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:25

51+20+6*5=101>85


Widział już tą twarz gdy odwiedzał bibliotekę przy szkole. Nie tracąc czasu zbadał ciało woźnego. Jego oczom po raz kolejny ukazał się jakiś tatuaż. Czy całe miasto miało tajemnicze dziary? Po chwili się złapał na tym, że przecież i on ma na sobie jeden...

Zobacz profil autora

66 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:30

To była swastyka. W dokumentach pojawiło się nazwisko denata. Był to George Mayer.

Zobacz profil autora

67 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:37

Jon skrzywił się zdegustowany. Nie trudno było stwierdzić po której stronie opowiedział się George. Zrobił odpowiednią notatkę w formularzu. Jeszcze tylko stwierdzić przyczynę zgonu i będzie mógł mu denat zejść z oczu. Kontynuował badanie.

Zobacz profil autora

68 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 16:51

Kostki na INTELIGENCJĘ i LOGIKĘ, próg: 90. jeśli przekroczysz próg, znajdujesz ślady po igle.

Zobacz profil autora

69 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 17:00

51+20+3*5=86<90 bu

Jon nie widział nic nadzwyczajnego. Może to zmęczenie, a może irracjonalna niechęć jaką czuł do zmarłego. Co było idiotyczne, bo mężczyzny już nie było, przed nim leżało jego martwe ciało. Na wszelki wypadek jeszcze chwilę się mu przyglądał, jednak nie przewidywał, że coś znajdzie.

Zobacz profil autora

70 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 18:10

Jonathan nic już na ciele nie znalazł. Oczywiście może też zlecić inne badania, jeśli uzna to za stosowne.

Zobacz profil autora

71 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 18:36

Pobrał próbki krwi i moczu. Niech Joan sprawdzi czy miało tu miejsce działanie pod wpływem jakichś środków. Szczerze mówiąc mało go to obchodziło. Popaprańce...Schował ciało w szufladzie. Ubrał się i wyszedł.
Napiłby się czegoś.

z/t

Zobacz profil autora

72 Re: Biuro koronera i laboratorium on Pon 11 Sie 2014, 23:48

<--- wioska, późne popołudnie

Po długich godzinach spędzonych na miejscu strzelaniny, technicy dotarli do centrum. Vega zaczął wynosić walizki z narzędziami z auta do biura. Potem walizki z zebranymi dowodami. Rozłożył wszystkie na długim blacie: było więc dobrych kilkanaście (jak nie więcej) torebek z łuskami po nabojach, resztka butelki, odlew śladu opony auta, które odjechało z miejsca zdarzenia, portfel, strzykawka i opaska uciskowa, sporo zabezpieczonych odcisków...
Vincent wyszedł z laboratorium, żeby zerknąć, czy Harper jest na miejscu. Bo jakby był, to Vega mógłby zebrać odciski palców od trupów. Ale go nie było. Więc pewnie będzie musiał sam sprawdzić, w których szufladach leżą wszystkie dzisiejsze trupy.
Tymczasem jednak wrócił do dowodów. Odpalił komputer przy maszynie do odcisków, żeby zrzucić dane na dysk i przeszukać bazę. Tam się mieszało, więc poszedł zrzucić zdjęcia.
Ach, zapowiadał się baaaardzo długi dzień.Zobacz profil autora

73 Re: Biuro koronera i laboratorium on Wto 12 Sie 2014, 11:14

Baza danych znalazła tylko jedne pasujące odcinki. G. Mayer, kiedyś złapany za bojkę w barze. Pracował do niedawna jako woźny w miejscowym liceum...
Okazuje się, ze to syn... wdowy Mayer!

Vincent może teraz zbadać odciski na portfelu, mnożnik na inteligencję, próg 50. Jeśli przekroczysz, znajdujesz odciski Mayera. Jeśli nie - ni znajdujesz żadnych śladów.

Na szukanie odcisków na strzykawce - próg 50, na inteligencje. Jeśli przekroczysz, znajdujesz odciski Mayera i jeszcze dwóch innych osób.
potem możesz zbadać substancje, które były w strzykawce - mnożnik na inteligencję, próg 54. Jesli przekroczysz - znajdujesz ślady kokainy.

Zobacz profil autora

74 Re: Biuro koronera i laboratorium on Wto 12 Sie 2014, 12:35

portfel 65
strzykawka 60
dragi 60

Vincent zdążył zrzucić zdjęcia i zaczął je opisywać, ale przerwał na moment, by zajrzeć do drugiego komputera. Vega nachylił się nad monitorem i zmrużył oczy. Przesłał dopasowanie do swoich dokumentów, żeby potem przekazać wynik policjantom prowadzącym sprawę.
Zajął się następnie ściąganiem odcisków z rzeczy znalezionych w samochodach. Zaczął od portfela podpisanego inicjałami - podejrzewał, że znajdzie tam ślady Mayera, ale mogło być różnie. Zebrał odciski i znów wrzucił je do bazy. Gdy komputer szukał podobieństw, Vega zajął się śladami na strzykawce. Zabezpieczył odciski, a potem przeszedł do innej części laboratorium. Nie było Joan, więc analizę substancji przeprowadził sam.
Nastawił próbę i zajrzał do bazy z odciskami.
- Bingo - powiedział do siebie. Przesłał znów dane do swojego raportu i wprowadził odciski ze strzykawki.
I generalnie trochę to wszystko trwało, ale koniec końców na strzykawce znalazł te same odciski i jeszcze dwa inne. Vincent podejrzewał, że znajdzie ich odpowiedniki na palcach trupów z sąsiedniej sali. Odkrył też śladowe ilości kokainy w strzykawce. Vincent posprzątał stanowisko i odłożył zbadane dowody do kartonu.
Spojrzał na zegarek - było bardzo późno. Westchnął na myśl, ile jeszcze miał roboty.

Postanowił sprawdzić jeszcze, czy znajdzie odciski palców na butelce, a potem zbadać odlew śladu opony.Zobacz profil autora

75 Re: Biuro koronera i laboratorium on Wto 12 Sie 2014, 15:03

Możesz badać czystość kokainy - inteligencja, próg 51. Jeśli przekroczysz, znajdujesz... 90% czystości!

Odciski na butelce, próg 55. Inteligencja. Jeśli się uda - znajdujesz odciski palców, ale te nie są w żadnej bazie.

Opony samochodów - nic niezwykłego na nich nie znalazłeś, prócz tego, ze to pickup powszechnie używany w Old Whiskey.

Zobacz profil autora

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 3 z 30]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach