Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Czytelnia

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 4 z 4]

1 Czytelnia on Pon 27 Lip 2015, 18:28

First topic message reminder :

Dosyć sporych rozmiarów pomieszczenie wyłożone wykładziną dywanową w ziemistym kolorze, o jasnych barwach. Pewnie na ścianach wisiały obrazy więźniów - w końcu panował tu niski rygor, to pozwalali się niektórym wykazać (bądź też wyżyć - bo lepiej artystycznie jak na współwięźniach, nie?). Znajduje się kilka rzędów regałów z książkami z odzysków. Zainteresowani mogą się zapoznać z literaturą dla dzieci, działem z harlekinami (które są najbardziej oblegane!), romansami, literaturą obcą oraz specjalistyczną (książki prawnicze lub lekarskie są bardzo popularne). Część książek została zakupiona przez byłych więźniów.
Przy ścianie znajdują się długie stoły wyposażone w lampki biurkowe oraz dosunięte krzesło z wystrzępioną gąbką do siedzenia.

Zobacz profil autora

76 Re: Czytelnia on Nie 16 Sie 2015, 23:22

- Musiałbyś się najprędzej zakręcić przy Aryjczykach, aby co nieco się dowiedzieć w sprawie C60 - powiedział Parker. - Siłą rzeczy, więc musisz się nieco nimi zainteresować, bo tak to może trochę czasu minąć, może zdążysz wyjść? - rzucił luźno. Ufał, że Neil był na tyle dorosły, że sam potrafił zadecydować.
Zmarszczył brwi.
- Jako Irlandczyk masz lepsze dojście do tego, by z nimi gadać - odparł, powątpiewając samemu w wiedzę Marka, choć ta tutaj się nie liczyła.
- Możesz ją dniach zwrócić, bo będą się upominać - stwierdził. - Zresztą sam wiesz o tym, a poza tym... może ją przejrzę - powiedział, jakby najwidoczniej chciał dodać, że sprawa go zainteresowała.Will Parker / playlista

Zobacz profil autora

77 Re: Czytelnia on Nie 16 Sie 2015, 23:39

-Wiem o tym, ale to Aryjczycy Will. Są prawie jak neonaziści, tylko udają że mają w dupie skąd pochodzisz.-zaczął kolejną swoją paplaninę-Oni wierzą w czystość rasy amerykańskiej i gnębią każdego kto nie spełnia dwóch warunków-zaczął wyliczankę na palcach-Nie jest biały i jest skąd indziej niż USA, choć nie wiem - może u was jeszcze tolerują Kanadyjczyków.-rzucił szybko, nie będąc serio pewnym swoich słów.-Tak więc - nie zajebią mnie za wygląd, ale jak się odezwę to obskoczę wpierdol za sam akcent.-od razu mu się przypomniał Dublin, gdzie na spacerniaku tamtejsi neosie nawalali się z Anglikami.
-Oddam ją za dzień lub dwa.-powiedział-Eh... jak nie wynajdę tego C60 to faktycznie będę musiał pogadać z paroma chłopakami od nich.-potem pożegnał się z Willem - musiał na spokojnie ogarnąć problem.

z/tZobacz profil autora

78 Re: Czytelnia on Czw 20 Sie 2015, 13:27

<- z korytarza, ta sama pora

Parker wjechał, przejechał i zaczął rozkładać te wszystkie woluminy, odstawiając je na odpowiednie miejsce. Przerzucił te, które należały do tymczasowego zarchiwizowania, wyciągnął kolejna. Następnie, ponaglany przez klawisza, zaczął sprzątać - a to ustawił odpowiednio, a to dosunął krzesła i cokolwiek, co tam było, przetarł, kończąc ostatecznie pracę.
/ztWill Parker / playlista

Zobacz profil autora

79 Re: Czytelnia on Sob 12 Wrz 2015, 16:58

/ 21.02.14

Neili znów dostał bibliotek i może to nawet dobrze - skończy sobie książkę do anatomii i pewnie zacznie czytać coś innego niż Marthę Steward. Teraz łaził między regałami, układał książki i rozglądał się, bo kto wie co jeszcze więzienie skrywa.Zobacz profil autora

80 Re: Czytelnia on Sob 12 Wrz 2015, 20:07

A w czytelni dzień leniwy. Mało kogo dziś Mark spotkał. No ale może warto jeszcze poczekać?

Zobacz profil autora

81 Re: Czytelnia on Sob 12 Wrz 2015, 20:14

W sumie Markowi się nie spieszyło - miał wagon książek do poukładania, więc czas to była jedyna rzecz, której miał aktualnie pod dostatkiem. Jeździł dalej bibliotecznym wehikułem by spełnić swe zadanie stawiania książek na przeznaczone miejsce.Zobacz profil autora

82 Re: Czytelnia on Sob 12 Wrz 2015, 20:38

W czytelni dalej cisza i spokój.

Zobacz profil autora

83 Re: Czytelnia on Sob 12 Wrz 2015, 20:45

Dziwne to było - za cicho coś było w niej. Normalnie to szlajają się ludzie w poszukiwaniu Marthy czy po prostu by spuścić komuś kulturalny wpierdol, a dziś nic. Może to wina deszczowej pogody, choć to ona powinna motywować dzieci do zabawy i różnych wybryków w domu.
Neili rozładował na razie pół wagonu, więc jeszcze drugie tyle roboty go czekało.Zobacz profil autora

84 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 14:54

No cóż, jeśli Mark skupił się na układaniu książek - to też robił. W czytelni wciąż cisza i spokój, aż do końca zmiany Neila.

Zobacz profil autora

85 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 15:19

Najwidoczniej dzisiejszego dnia zmysł słuchu nie wystarczał do dzisiejszego zbierania informacji. Musiał użyć jeszcze pary oczów od Boga, więc gdy odbierał kolejną partię książek do wózka, to starał się wypatrzyć coś co mogło by nie pasować do ogólnie przyjętych zasad oraz zachowań na terenie czytelni. Z pominięciem grona onanistów na dziale z literaturą dla samotników.Zobacz profil autora

86 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 15:56

Mark nie wypatrzył nic ciekawego.

Zobacz profil autora

87 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 16:15

Widocznie zła pogoda powodowała ogólne lenistwo i spokój w więzieniu. Więc jedyne co pozostało Markowi, to poszukać pustych książek, czyli takich które miały wycięcia w środku na różne fanty. Zazwyczaj to były często używane skrytki, więc Mark szukał najbardziej wyeksploatowanych tomów na półce, ale wciąż nasłuchiwał za jakimiś niuansami tutejszego świata.Zobacz profil autora

88 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 17:33

Mnożnik na spostrzegawczość, próg 25. Jak przekroczysz to znajdujesz dosyć zużyty tom Tomka Sawyera.

Zobacz profil autora

89 Re: Czytelnia on Nie 13 Wrz 2015, 21:42

36

Wśród licznych tomików ujrzał ten jeden, zniszczony jak sandały po pieszej pielgrzymce do Jerozolimy i z powrotem, który miał tytuł "Tomek Sayer". Chwycił zaciekawiony książkę i choć wiązał z nią pewne nadzieje na wyjście ze swojej beznadziejnej sytuacji w więzieniu, to jeśli okaże się normalną i tak ją weźmie - nigdy nie skończył przygód Tomka.
Po obejrzeniu książki ze wszystkich stron, otworzył ją i zaczął kartkować.Ostatnio zmieniony przez Mark Neil dnia Pon 14 Wrz 2015, 14:22, w całości zmieniany 1 razZobacz profil autora

90 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 12:36

Mark nic nie znalazł w książce. Widocznie była to po prostu - ulubiona lektura więźniów.

Zobacz profil autora

91 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 12:48

Cóż - przynajmniej będzie co poczytać. W końcu trochę nudnawo w więzieniu, nawet jeżeli wszędzie czyha zagrożenie gwałtu lub darmowego noża w plecy.
Postanowił jeszcze poszukać innych poczytnych tytułów, niosących znamiona zużycia.Zobacz profil autora

92 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 13:17

Mnożnik na spostrzegawczość, próg 25. Jak przekroczysz to znajdujesz dosyć zużyty Atlas Świata.

Zobacz profil autora

93 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 14:19

36

Znów- wzrok Neilego po tygodniowym treningu w mrokach izolatki wypatrzył kolejne zniszczone tomiszcze. Teraz miał większe nadzieje co do jego przydatności i nie miał na myśli jego walorów edukacyjnych. Trudno uwierzyć, żeby więźniowie chętnie kartkowali kolorowe stronice z mapami. Obejrzał atlas z każdej strony, po czym otworzył go szukając czegoś interesującego.Zobacz profil autora

94 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 16:10

Atlas jak atlas - mapy, mapy, trochę rysunków. O, i Markowi bardzo spodobały się grafiki z dinozaurami!

Zobacz profil autora

95 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 16:17

Majestatyczny Triceratops malował się na stronach atlasu. Kto by pomyślał, że tak ładnie można narysować dinusia. Gdyby miał kartkę i ołówek pewnie by go przerysował i walnął na ścianach w celi, ale tutaj boją się nawet dać ci łyżki w obawie, że zabijesz nią strażnika.
Chyba nic nie znajdzie tutaj nic ciekawego, ale ogólna nuda dnia podtrzymywała go na chęci szperania tutaj, więc szukał dalej starych książek.Zobacz profil autora

96 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 16:54

Niestety, Mark spędził tyle czasu nad książkami, że nie zauważył jak szybko czas minął. Strażnik ogłosił właśnie czas zamknięcia czytelni.

Zobacz profil autora

97 Re: Czytelnia on Pon 14 Wrz 2015, 16:57

Z racji przepisów Neili opuścił czytelnię uzbrojony jedynie w zniszczonego Tomka Sawyera. Czy było warto spędzić ten czas czy nie - to pokaże przyszłość.Zobacz profil autora

98 Re: Czytelnia on Sro 16 Wrz 2015, 22:24

// 25.02.14

Dziś Mark nie miał zamiaru grzebać za pustymi książkami, tylko postanowił spokojnie popracować i poczytać w wolnej chwili. Rozwiózł wszystkie tomiki do wyznaczonych miejsc i mógł spokojnie wrócić do katowania anatomii człowieka. Może to trochę nudne z początku, ale gdy w końcu znajdzie się jakiś interesujący czytelnika temat związany z działaniem ludzkiego ciała, to zaczyna się skakanie z mięśni do innych organów, które mniej lub bardzie są powiązane ze sobą.
Dziś pod lupę wpadło zjawisko wstrząśnięcia błędnika. Z początku Mark nie wiedział ni diabli o co chodzi, ale w końcu gdy poczytał o budowie ucha, co przypomniało wiedze ze szkoły średniej, samo zjawisko okazało się ciekawe podczas ewentualnej walki. Odpowiednio walnąć kogoś w kość skroniową i ma się zawroty, oczopląs, szumy w uszach, a nawet nudności, czyli idealne zakończenie ewentualnej potyczki. Jedynie to trzeba znaleźć te przeklęte miejsce, co mogło być trudne, ale co tam - co ma lepszego aktualnie do roboty, niż nauka umiejscowienia poszczególnych kosteczek szkieletu.
W końcu skończyła się jego pora w czytelni i wraz z strażnikiem opuścili pomieszczenie.

z/tZobacz profil autora

99 Re: Czytelnia on Sro 23 Wrz 2015, 22:54

// 26.02.14
X

Można już liczyć dzisiejszy dzień jako drugi miesiąc odsiadki, bowiem jego przygoda z więziennictwem zaczęła się w styczniu. Zdaniem Marka nie było ciężko jak można było się spodziewać, choć pewnie za kilka tygodni zaczną się schody. Powoli zaczął czuć się jak w izolatce - samotny, bez możliwości otworzenia ryja do kogokolwiek, a zarazem pozbawiony jakiegoś sensownego celu, bowiem zadania z drożdżami było zależne od jego przydziału pracy, na który nie wpływu. Jedyne co teraz mógł to ćwiczyć, jeść, rozwozić książki oraz czasem spać i oddychać - chyba o to chodziło w planowaniu metodyki resocjalizacji w Ameryce - wprowadzić marazm i poczucie bezsilności. Oczywiście odpowiedzią na takie zabiegi było powstawanie wewnętrznych gangów, które starały się jakoś przetuptać przez karę i wyjść, choć część z nich przemieniała się w regularne grupy kryminalne jak Aryjczycy, których wpływy sięgają daleko za murami, ale głównym rynkiem zbytu ich "usług i towarów" jest wciąż więzienie.
Dalsze rozmyślania musiał zostawić na potem, bowiem segregowanie tomów wymaga również zarezerwowanie jakiegoś miejsca w mózgu. Po skończeniu pracy, wrócił do swojej celi, by poleżeć na pryczy.

z/tZobacz profil autora

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 4 z 4]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach