Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

009. Zakładanie rodzin i posiadanie dzieci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

ZAKŁADANIE RODZIN


 1. W rozgrywce fabularnej każdy gracz może prowadzić osobiste wątki swoich postaci, w tym wszelakie romanse i historie dotyczące życia rodzinnego.
 2. Mistrz Gry może wykorzystywać te wątki do głównej fabuły, jak i też zupełnie nie brać ich pod uwagę.
 3. Gracze nie potrzebują zgody na to, by prowadzić wątki romantyczne/rodzinne, lecz by założyć legalnie rodzinę należy spełnić kilka warunków:
  a) Obie postaci muszą być pełnoletnie.
  b) Należy powiadomić Mistrza Gry o tym, ze chce się przeprowadzić ceremonię zaślubin. Może być ona prowadzona przez urzędnika lub pastora/księdza – mogą być oni prowadzeni zarówno przez MG jak i graczy posiadających bohaterów o takich zawodach.
 4. Jeżeli pragniecie stworzyć z wesela większą zabawę, na której pojawi się duża ilość gości (graczy i ich postaci), należy zgłosić to do MG, który utworzy odpowiednie ogłoszenie o wydarzeniu.
 5. Po zawarciu związku małżeńskiego należy wybrać, gdzie małżeństwo zamierza mieszkać (w domu panny czy pana młodego). Jeżeli wcześniej postaci mieszkały z rodzicami, mogą utworzyć nowe lokum dla siebie, nie przekraczające standardów domu jakie każdy gracz dostaje na początku gry.
 6. Majątek rodziny to suma pieniędzy żony i męża, jednak podczas gry każdy obraca swoją kwota pieniędzy przypisaną do osobistego konta. Jednak można swobodnie te pieniądze łączyć jeżeli chce się zakupić np. dom. Wszelkie wydatki można dzielić na dwoje, tak samo nagrody czy grzywny można dzielić na męża i żonę.
 7. Jeżeli pragnie się wnieść pozew rozwodowy należy wysłać PW do MG z decyzją o rozwiązaniu małżeństwa, a także należy podać powód takiej decyzji.
 8. W odpowiednim momencie gracze dostaną odpowiedź i wezwanie do urzędu, gdzie zostanie udzielony rozwód.
 9. Po rozwodzie następuje podział majątku – sumuje się pieniądze męża i żony, które mają przypisane do kont i dzieli się to na dwie równe części.
 10. Po anulowaniu związku ex-małżonkowie wracają do swoich starych miejsc zamieszkania – chyba, ze sami postanowią inaczej.

Ciąże 1. Istnieje możliwość by kobieta w fabule zaszła w ciążę.
 2. Mistrz Gry decyduje o tym, czy dana postać zajdzie w ciąże czy też nie – jego decyzja nie podlega dyskusji! Mistrz Gry może zarówno rozpisać kostki na ślepy los, lub przydzielić ciążę bez wpływu kostek. Może to też zrobić bez ostrzeżenia.
 3. To czy dana kobieta zajdzie w ciążę zależy od jej stanu zdrowia, wieku, przebytych chorób oraz zabiegów w przeszłości (np. aborcji). Jeśli mężczyzna też jest chory, starszy, prowadzi zły tryb życia (ma np. liczne nałogi) - zapłodnienie również może być utrudnione. 
 4. Jeśli dana para jest małżeństwem od dłuższego czasu i żyje w zgodzie, to Mistrz Gry może obdarzyć ich ciążą bez wymogu opisywania baraszkowania pod pierzyną.
 5. Kobieta musi mieć minimum 16 lat by mogła zajść w ciążę.
 6. Jeżeli MG uzna, że kobieta zaszła w ciążę – gracz dowiaduje się o tym z tematu CHOROBY I STAN ZDROWIA.
 7. Możliwa jest też adopcja – niemowlaka czy też starszego dziecka. Należy wtedy zgłosić chęć przejęcia opieki nad sierotą do MG. Można stworzyć wtedy specjalnego NPC lub zaopiekować się sierotką prowadzoną przez innego gracza.
 8. Ciąża trwa 9 miesięcy (czasu fabularnego - tzn. obowiązują ją przeskoki czasowe).  W tym czasie należy uwzględniać w postach wszystkie objawy stanu błogosławionego, a w dniu porodu należy poprowadzić odpowiednio akcję uwzględniając obecność doktora/MG/lub innej osoby będącej w stanie odebrać poród. 
 9. MG decyduje o tym, jakiej płci będzie dziecko , czy będą to np. bliźniaki. Z tą wiadomością powinien posłać odpowiedniego posta do przyszłych rodziców.
 10. Istnieje możliwość rozpisywania kostek na ślepy los, który zdecyduje o płci dziecka oraz o tym, czy urodzą się bliźniaki oraz czy dziecko ma jakieś wady wrodzoneNIE JEST TO JEDNAK REGUŁA I ZALEŻY TO OD DECYZJI MG PROWADZĄCEGO PORÓD.
 11. Możliwa jest też śmierć dziecka przy porodzie czy komplikacjach. O tym decyduje MG.
 12. O ciąży kobieta może dowiedzieć się dopiero po 1/2 miesiącu (wtedy zostaną wypisane objawy) - patrz punkt 6!

Małe dzieci 1. Dziecko po urodzeniu znajduje się pod opieką swoich rodziców. To te postaci mogą pisać swoją pociechą jako npc (biorąc oczywiście pod uwagę to, że i taką postać obowiązuje regulamin, zasady gry oraz brak bilokacji).
 2. Należy swojemu małemu dziecku zapewnić odpowiednią opiekę! Jeżeli rodzice w danym wątku nie sprawują pieczy nad potomstwem (nie ma go przy nim), należy zaznaczyć, gdzie się wtedy znajduje (np. jest przy dziadkach, u sąsiadki, przyjaciółki czy w przedszkolu).
 3. Dzieci także są dotykane licznymi, groźnymi dla ich zdrowia i życia chorobami. MG może „zesłać” na twoje dziecko jakiegoś wirusa, czego nie powinieneś nigdy lekceważyć! Należy wtedy zgłosić się do lekarza (gracza lub NPC).
 4. Śmierć dziecka jest możliwa, i decyduje o niej MG i jego decyzja nie podlega dyskusjom. Jednak, można oczywiście wszystko negocjować i nic nie dzieje się bez przyczyny (np. dziecko nie może umrzeć ot tak, musi to być spowodowane np. wypadkiem lub chorobą).
 5. Dziecko dorasta w CZASIE REALNYM. To znaczy starzeje się tak jak dorośli - dziecko kończy każdy rok swojego życia po upływie roku fabularnego. Obowiązują go też przeskoki czasowe.

Większe dzieci


 1. Jako, że nie można tworzyć postaci młodszych niż 15 lat, każda postać, która posiada dziecko poniżej tego progu wiekowego, prowadzi je na zasadach swojego osobistego NPC - ma prawo o nim pisać i prowadzić jego akcjami, ale tylko w wątku, w którym występuje jego rodzic! Nigdy osobno!

 2. Mistrz Gry może użyć postaci dziecka danej postaci, jeśli uzna to za stosowne - wtedy to właśnie MG prowadzi poczynaniami pociechy postaci, decydując o jej losie. Może je okaleczyć, zesłać chorobę lub zabić.
 3. W czasie sesji z udziałem Mistrza Gry, inne postaci mogą próbować zaszkodzić lub okaleczyć postać dziecka innej postaci. Lecz wszystko to musi odbywać się pod nadzorem Mistrza Gry. Wtedy reakcje dziecka są opisywane przez jego rodziców lub Mistrza Gry.

 4. Jeśli dziecko w fabule skończy 15 lat, może dalej funkcjonować jako NPC (na tych samych zasadach co wcześniej) lub zostać oddane innemu graczowi, który poprowadzi postać jako swoją własną – wtedy też dostają własne statystyki oraz kartę postaci i powinien posiadać swój własny avatar stworzony w generatorze.

Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach