Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

POGRZEBANA SPRAWA - L. Martinez, G. Ramirez, A. Iadanza

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Prowadzący: Lola Martinez
Rozpoczęcie śledztwa: 06.01.2013
Dnia 06.01.2013 odebraliśmy zgłoszenie o bójce przy zakładzie pogrzebowym w Old Whiskey, w którą był zamieszany pan Brown. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jeden z podejrzanych strzelił w kierunku funkcjonariusza przez co został zastrzelony, zaś drugi podjął próbę ucieczki. Został postrzelony i zatrzymany.

Dowody:
-czarny Mercedes, którym przyjechali podejrzani
-ciało Martina Rodrigueza i jego ekwipunek
-rzeczy Antonio Lopeza
-zapis z rozmowy telefonicznej Lopez&Smith

Zeznania świadków:
Pan Brown, 06.01.2013: "mój syn... on wpadł w jakieś kłopoty. Zadarł z kimś. Ja nie wiem dokładnie o co chodzi, ale to oni... oni po niego przyjechali, a ja chciałem ich wygonić"
Pani Brown, 06.01.2013: Ja już tu ich ze dwa razy widziałam!

Podejrzani:
-Martin Rodriguez - nie żyje
-Antonio Lopez - zatrzymany, mieszkaniec Appaloosa City
-Anthony Smith - mieszkaniec Appaloosa City, szef ochrony klubu "Słodka Brzoskwinka", mąż Deborah Smith, właścicielki lokalu

Inne:
-zapis z przesłuchania Lopeza (07.01.2013): "Ha... ha... co, koleś wisiał nam pieniądze, to przyszliśmy się upomnieć..."
-rozmowa telefoniczna między Lopezem a "szefem": klik - sygnał komórki tej osoby został zlokalizowany w Appaloosa City w okolicy klubu Słodka Brzoskwinka
-zapis z drugiego przesłuchania Antonio Lopez'a z 07.01.2013 - klik
-lista pracowników od pana Anthony'ego Smith'a

Raporty:
Dnia 07.01.2013 Antonio Lopez został po raz pierwszy przesłuchany. Odmawiał jakiejkolwiek współpracy. Tego dnia poprosił prawo do telefonu. Udało się podsłuchać tą rozmowę. Zapis jest dołączony do akt.
Tego samego dnia Antonio Lopez został przesłuchany po raz drugi. Po raz kolejny milczał. Przesłuchiwany wykazywał duże zdenerwowanie, gdy usłyszał, ile zdołaliśmy się od niego dowiedzieć. Nie zdecydował się jednak na zmianę strony.


sierżant Lola Martinez



Dnia 08.01.2013 postanowiliśmy sprawdzić poszlakę, na którą nas nakierował zatrzymany Antonio Lopez. Udało się zidentyfikować jego rozmówcę, którym okazał się Anthony Smith. Próba podsłuchu nie powiodła się. Prawdopodobnie w budynku umieszczone jest urządzenie do zagłuszania podsłuchów. Smith zaprzeczył, by znał któregokolwiek z podejrzanych.


sierżant Lola Martinez



Ostatnio zmieniony przez Lola Martinez dnia Czw 14 Sie 2014, 19:02, w całości zmieniany 5 razy

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Akt zgonu - fragmenty

Dane zmarłego:
Imię : Martin
Nazwisko: Rodriguez
Data urodzenia : 10.05.1987
Narodowość: Meksykanin

Przyczyna zgonu: Rana postrzałowa w klatkę piersiową. Przebite prawe płuco. Śmierć na miejscu.

Uwagi dodatkowe:
- Tatuaż na karku zmarłego, przedstawiający litery FB, które przeplecione są wstęgą z napisem Appaloosa. Możliwe powiązanie z gangiem Familia Buendia.
- Zwyrodnienie chrząstki przegrody nosowej, częściowy jej zanik. Prawdopodobnie spowodowane nadużyciem kokainy.

podpisano
  Jonathan Harper,
  Biuro Koronera Old Whiskey




Jonathan Harper

Jonathan Harper
Analiza dowodów:
Broń palna - obrzyn. dwie sztuki.
Odciski palców należące do Martina Rodrigueza (nie żyje) oraz Antonia Lopeza (w areszcie)
Paczka kokainy - czystość sięgająca 90%, domieszka kofeiny

podpisano
Jonathan Harper,
Biuro Koronera Old Whiskey

Vincent Vega

Vincent Vega
Raport z miejsca zdarzenia

Wykonujący: of. Vincent Vega, technik kryminalistyczny
Data: 6.01.2013
Miejsce: Convallaria Street

Opis: Obiektem badania był czarny Mercedes [marka] o numerach [...], zarejestrowany na nazwisko [...]. Dziura w tylnej szybie po kuli wystrzelonej przez funkcjonariusza policji Lolę Martinez podczas próby zatrzymania podejrzanego.
Odciski palców zebrane z klamek od stront pasażera i kierowcy oraz z kierownicy. Rozpoznane jako należące do dwójki podejrzanych.
Śladowe ilości białego proszku na siedzeniu pasażera z przodu pojazdu.
Rozpryski krwi wewnątrz auta - krew należąca do kierującego pojazdem.
Bagażnik posiadające podwójne dno. Wewnątrz dwa obrzyny i paczka narkotyków.

Załączniki: zdjęcia z miejsca zdarzenia

Mistrz Gry

Mistrz Gry
SPRAWA ZOSTAŁA PRZEKAZANA DEA W APPALOOSA CITY.
Biuro szeryfa ma wciąż kopię swoich akt, jednak na razie nie mają wglądu do teczek z biura policji antynarkotykowej!

Mistrz Gry

Mistrz Gry
09.01.2013 - Biuro szeryfa w Old Whiskey napisał:Podejrzany Antonio Lopez został przewieziony z aresztu w Old Whiskey do aresztu śledczego w Appaloosa City.

Mistrz Gry

Mistrz Gry
10.01.2013, posterunek policji w Appaloosa City, do wiadomości szeryfa Old Whiskey, napisał:Antonio Lopez został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 000$.

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
NIEOFICJALNIE - 11.01.2013


"Kawiński" => Smith
Imię:                        Antoni Cyprian
Nazwisko:             Kawiński
Data urodzenia:   08.08.1968
Miejsce urodzenia:        Nowy Jork
Imię ojca:                Tadeusz
Imię matki:           Nina
Wykształcenie:        Absolwent Szkoły Policyjnej Stanu Nowy Jork
Status:                FUNKCJONARIUSZ W STANIE SPOCZYNKU
Data rozpoczęcia szkolenia: 1986
Data zakończenia służby: 1991
Powód zakończenia służby: Rezygnacja pracownika po pobycie w szpitalu

Dodatkowe informacje:
Funkcjonariusz postrzelony na służbie przez innego policjanta - AKTA UTAJNIONE

Kary i nagany:
WYKASOWANO Z BAZY

Podmiot odpowiedzialny:
Komenda policji miasta Nowy Jork



INNE:
starszy Brown i jego syn => powiązanie z "WYSTRZAŁową sprawą" - znalezione narkotyki o tym samym stopniu czystości, samochód zarejestrowany na jednego z panów

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Rozpoczęcie śledztwa: 21.01.13r

Prowadzący: G.R.Ramirez & A.Iadanza

Dnia 21.01.13r odebrano anonimowy telefon informujący o wypadku dwóch samochodów na Apache Road. Na miejsce zdarzenia stawili się funkcjonariusze policji - Ramirez i Iadanza, oraz doktor Roberts wraz ze swą stażystką Hernandez.

Po śladach na drodze ustalono, że wypadek spowodował kierowca karawany, którą zajmował jeszcze pasażer. Zginęli oni na miejscu, podobnie jak kierowca samochodu osobowego.
Pojazdy sprawdzono i odholowano na parking policyjny.

Dowody:

- odciski palców zebrane z karawana
- Glock - sztuk dwie
- karawana i samochód osobowy

Świadkowie:
Brak

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Notka z oględzin:

Liczba ofiar: 3

Opis ofiar:
2 ofiary w karawanie. Dwoch mezczyzn pochodzenia latynowskiego, okolo 20 -25 lat, urazy glowy oraz zmiazdzoine konczyny dolne, przypuszczalny krwotok wewnetrzny. Kierowca jak i pasazer mieli na rekach slady od igiel.
1 ofiara w samochodzie osobowym. Mezczyzna, sredniego wieku, uraz glowy, zmiazdzone dolne konczyny, przypuszczalny krwotok wewnetrzny.
Wszystkie ofiary juz nie zyly, gdy na miejsce wypadku przyjechala karetka.

Ogledziny wykoinane przez: dr Elisabeth Roberts, Catherine Hernández.

Sebastian Rojer

Sebastian Rojer
Analiza krwi:

Liczba próbek: 3


Próbka pierwsza: John Winston, mężczyzna, lat 34, mieszkaniec Appaloosa City. Analiza nie wykazała obecności alkoholu ani innych substancji odurzających.

Próbka druga: mężczyzna, około 25 lat, imię i nazwisko nieznane. Analiza wykazała obecność kokainy.

Próbka trzecia: Dane nieznane, mężczyzna, koło 25 lat. Meksykanin. Analiza wykazała obecność kokainy.


Wyniki skanowania odcisków palców:

Odciski #1 - brak wyników szukania
Odciski #2 - brak wyników szukania
Odciski #3 - Javier Cruz, notowany w 2011 za handel amfetaminą, wyszedł rok temu z więzienia z Tuscon, lat 26
Odciski #4 - Diego Villa, notowany w 2008 za handel kokainą, wyszedł rok temu z więzienia z Tuscon, lat 29

Analiza i skany wykonał: Sebastian Rojer

Jonathan Harper

Jonathan Harper

Akt zgonu - fragmenty

Dane zmarłego:
Imię : John
Nazwisko: Windston
Data urodzenia : 05.05.1979
Zamieszkuje: Appaloosa City
Wzrost:180cm
Informacje dodatkowe: Blondyn, lekka otyłość

Przyczyna zgonu: Krwotok wewnętrzny.

Uwagi dodatkowe:
- Ciężki uraz łowy
- Złamane nogi
-Zmiażdżona dolna partia ciała

podpisano
 Jonathan Harper,
 Biuro Koronera Old Whiskey


Akt zgonu - fragmenty


Dane zmarłego:
Imię : Nieznane
Nazwisko: Nieznane
Data urodzenia : nieznana ok. 25 lat
Narodowość: meksykanin

Przyczyna zgonu: Krwotok wewnętrzny.

Uwagi dodatkowe:
- Ciężki uraz łowy
- Złamane nogi
- Liczne zadrapania
- Na rękach ślady po igle
- Tatuaż litery "P" na szyi

podpisano
 Jonathan Harper,
 Biuro Koronera Old Whiskey

Akt zgonu - fragmenty


Dane zmarłego:
Imię : Nieznane
Nazwisko: Nieznane
Data urodzenia : nieznana ok. 25 lat
Narodowość: meksykanin

Przyczyna zgonu: Krwotok wewnętrzny.

Uwagi dodatkowe:
- Ciężki uraz łowy
- Złamane nogi
- Liczne zadrapania
- Tatuaż litery "P" na szyi
- Uszkodzenie śluzówki nosa - prawdopodobnie spowodowane nadużyciem kokainy

podpisano
 Jonathan Harper,
 Biuro Koronera Old Whiskey



Ostatnio zmieniony przez Jonathan Harper dnia Czw 21 Sie 2014, 11:52, w całości zmieniany 1 raz

Aldo Iadanza

Aldo Iadanza
Nabazgrane na fiszce

Na denatach z karawanu tatuaże na szyi litera "P"

Aldo Iadanza

Sam Swarek

Sam Swarek
Analiza tatuażu z literą P


Wytatuowaną literę P na szyi ma kilku  notowanych z okolic Tuscon.
Każdy  nich jest powiązany z handlem narkotykami.
Niedawno wyszli z więzienia, co sugeruje, że być  może w więzieniu zawiązali gang.

Sam Swarek

Sam Swarek
Akta spraw w których pojawia się Słodka Brzoskiwinka z Appallosa City


Nazwa lokaluSłodka Brzoskwinka
AdresLong Road, Appaloosa City (śródmieście)
Typ lokaluKlub nocny
Rok założenia2002
WłaścicielDebbie Lynn Smith
Bar/kuchniaTak/Tak
Koncesja na alkoholTak
Regularne kontrole BHPTak
Regularne kontrole SanepiduTak
Regularne kontrole Urzędu Skarbowego/Podatkowego Tylko jeśli zgłoszone nieprawidłowości
Regularne kontrole pracownikówTylko jeśli zgłoszone nieprawidłowości
Kary/GrzywnyBrak

Sprawy, w których pojawia się lokal Słodka Brzoskwinka

2003Bójka przed klubem / Sprawa 98465
Aresztowani Sebastian Jonson i Edward Luna
Przy Edwardzie Lunie znaleziono dwa ramy kokainy w foliowej torebeczce/aresztowany nie przyznał się, skąd ma narkotyki
2005Awantura przed klubem / Sprawa 4872
Nieletni wszczęli awanturę, gdy ochroniarz nie chciał ich wpuścić
2009Zabójstwo żony / Sprawa 9392
Stały klient Słodkiej Brzoskwinki został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa swojej żony

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Przesłuchanie pani Brown napisał:Pani Brown zostały pokazane zdjęcia mężczyzn, którzy ukradli karawan.
- Kiedy pani ostatnio widziała tych mężczyzn? Często pojawiali się w państwa domu?

B: Nie jestem pewna. Raz mi przemknęli przed oczami kilka tygodni temu. Ale nie powiem pani, czy to byli oni. Nie zamieniłam z nimi słowa. Widziałam jak wchodzili do garażu z mężem. I tyle. Nie powiem tez pani kiedy dokładnie, ale na pewno przed tym napadem an mojego męża

- Czy pani mąż mówił coś o tym spotkaniu? Jak się po nim zachowywał?

B: Nic nie mówił. Jak pytałam, to mówił, że to jacyś klienci chcieli zamówić trumnę. Maż ma słabe serce to zawsze słabo wygląda, więc nie wiem, czy jakoś inaczej się zachowywał po wizycie tych panów.

- Proszę mi powiedzieć czy odbierała pani jakieś dziwne telefony? Niecodzienne. Pani Brown, czy coś zmieniło się w państwa rodzinie ostatnio? Coś co mogłoby panią zaniepokoić?

B: Ja żadnych telefonów nie dostawałam.  Czy coś się zmieniło? cóż, jest jedna rzecz... maż zaczął trochę lepiej zarabiać.

- Od kiedy? Lepsze zarobki są regularne?

B: Od... roku? Rok temu zaczął regularnie więcej zarabiać, a ze dwa miesiące temu... cóż, wykupił nam wycieczkę na Hawaje, byśmy pojechali w czasie ferii wiosennych.

- Podjął drugą pracę?

B: Mąż zaczął dorabiać na boku w innych miasteczkach. Wie pani, umówił się z pogotowiem, ze będą mu dawać znać jak jest wypadek i on będzie miał szansę pierwszy zabrać ciało.

- Wróćmy do wypadku karawanu. Dlaczego jego kradzież nie została zgłoszona?

B: Mąż tego dnia wyjechał tym karawanem do pracy. Wrócił po kilku godzinach i powiedział, że sam rozbił samochód i teraz pomoc drogowa go holuje. Tak powiedział. Dlatego ja nic nie zgłaszałam.

- Czy słyszała pani kiedykolwiek nazwisko Anthony Smith?

B: Niestety, nie przypominam sobie takiego mężczyzny.

Alexander Winchester

Alexander Winchester
Raport z przesłuchania pana Brown

Przesłuchujący: Gabrielle Ramirez & Alexander Winchester

Przesłuchiwany od początku twierdzi, że nie poznaje osób, które skradły karawan. Twierdzi również, że nie zgłosił kradzieży pojazdu, gdyż wybierał się do osoby płci żeńskiej i to nie spodobałoby się jego żonie. Gdy zapytano go o inny samochód stwierdził, że pickupa sprzedał jego syn pół roku temu.

Opis zdarzenia z kradzieży karawanu:
Jechałem Apache Road... Zatrzymało mnie dwóch mężczyzn, którzy stali na poboczu. Mówili, ze samochód im się zepsuł i zapytali, czy im nie mogę pomóc. Wtedy jedne z nich mnie uderzył kaburą pistoletu i upadłem. Nic więcej nie pamiętam, przysięgam... Jechałem do przyjaciółki mieszkającej pod Appaloosa City.

Nikt nie wiedział o tym, że Brown jedzie do przyjaciółki. Na wspomnienie o jakichkolwiek o powiązaniach z państwem Mayer stwierdził, że 20 lat temu chował pana Mayera, a pół roku temu syn Browna sprzedał synowi Mayera pickupa wspomnianego już w raporcie.

Potem nastąpił moment kulminacyjny bo przesłuchiwany stwierdził, że podpisał umowę z klinikami w Appaloosa City o współpracy. Niestety nie chciał podać nazw tych klinik stwierdzając, że są to umowy niedozwolone w świetle prawa amerykańskiego konkretniej powiedział, że pracuje na "czarno". Zaprzecza też na temat jakichkolwiek koneksji z Anthonym Smithem.

Brown został aresztowany z powodu przyznania się do przestępstw finansowych.

Alexander Winchester

Alexander Winchester
Raport z przesłuchania pana Brown

Przesłuchujący: Gabrielle Ramirez & Alexander Winchester

Przesłuchiwany od początku twierdzi, że nie poznaje osób, które skradły karawan. Twierdzi również, że nie zgłosił kradzieży pojazdu, gdyż wybierał się do osoby płci żeńskiej i to nie spodobałoby się jego żonie. Gdy zapytano go o inny samochód stwierdził, że pickupa sprzedał jego syn pół roku temu.

Opis zdarzenia z kradzieży karawanu:
Jechałem Apache Road... Zatrzymało mnie dwóch mężczyzn, którzy stali na poboczu. Mówili, ze samochód im się zepsuł i zapytali, czy im nie mogę pomóc. Wtedy jedne z nich mnie uderzył kaburą pistoletu i upadłem. Nic więcej nie pamiętam, przysięgam... Jechałem do przyjaciółki mieszkającej pod Appaloosa City.

Nikt nie wiedział o tym, że Brown jedzie do przyjaciółki. Na wspomnienie o jakichkolwiek o powiązaniach z państwem Mayer stwierdził, że 20 lat temu chował pana Mayera, a pół roku temu syn Browna sprzedał synowi Mayera pickupa wspomnianego już w raporcie.

Potem nastąpił moment kulminacyjny bo przesłuchiwany stwierdził, że podpisał umowę z klinikami w Appaloosa City o współpracy. Niestety nie chciał podać nazw tych klinik stwierdzając, że są to umowy niedozwolone w świetle prawa amerykańskiego konkretniej powiedział, że pracuje na "czarno". Zaprzecza też na temat jakichkolwiek koneksji z Anthonym Smithem.

Brown został aresztowany z powodu przyznania się do przestępstw finansowych.

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Prokuratura napisał:Śledztwo w sprawie oszust podatkowych E. Browna zostało przekazane policji skarbowej. Jednocześnie, ze względu na wiek podejrzanego, nie został wydany nakaz aresztowania. Po 48 godzinach E. Brown może wyjść z aresztu i odpowiadać z "wolnej stopy". Musi jednak regularnie zgłaszać się na posterunek, nie może tez opuszczać stanu Arizona.
E. Brown musi na czas śledztwa zawiesić działalność gospodarczą.

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Prokuratura napisał:Śledztwo w sprawie oszust podatkowych E. Browna zostało przekazane policji skarbowej. Jednocześnie, ze względu na wiek podejrzanego, nie został wydany nakaz aresztowania. po 48 godzinach E. Brown może wyjść z aresztu i odpowiadać z "wolnej stopy". Musi jednak regularnie zgłaszać się na posterunek, nie może tez opuszczać stanu Arizona.
E. Brown musi na czas śledztwa zawiesić działalność gospodarczą.

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
RAPORT Z PRZESŁUCHANIA IAN'A BROWN'A
-Gotowy?
-Ian Brown, lat dwadzieścia, emm.. pomagam ojcu w zakładzie pogrzebowym... i ja tu przyszedłem zeznawać, bo... bo plotki chodzą i są bardzo niemiłe. A ja nie lubię jak mówi się niemiło o mojej rodzinie!
-O jakich plotkach mówisz?
-Że mój ojciec jest w coś zamieszany! I ja! A to nieprawda, nieprawda! Mój ociec został napadnięty i jest ofiarą. O. Ja wszystko powiem, tylko niech pani pyta, co chce wiedzieć!
-To zaczniemy może... od początku, co? 6 stycznia odebraliśmy zgłoszenie o bójce, w którą byli zamieszani Lopez i Rodriguez. Czego chcieli? Widziałeś ich wcześniej?
-6 stycznia nie było mnie w domu. Ale widziałem tych facetów już raz, miesiąc wcześniej. Byli u nas i ojciec z nimi rozmawiał w garażu. Potem odjechali.
-Wiesz o czym rozmawiali? A może rodzice mówili coś o tym spotkaniu? Czy twój ojciec odbierał może jakieś telefony, które byłyby... inne od wszystkich?
-Nie, nie wiem niestety. Ojciec nic nie mówił, nawet jak matka pytała. Telefony? Nie, nie wydaje mi się. Zresztą, nawet jeśli to pewnie dzwonili na komórkę ojca, a ten nigdy przy mnie z niej nie korzystał.
-Dobrze. A czy po zniknięciu tych dwóch panów ktoś inny zjawiał się w ojca? Nastąpiła jakaś zmiana? Karawana twojego ojca była zamieszana w wypadek, wiemy, że on nie prowadził, a jednak nie chce zgłosić skradzenia pojazdu - dlaczego?
-Przyszedł raz taki jedne gość kilka dni przed wypadkiem karawanu. Tez Latynos. Otworzyłem mu, ale gadać chciał z ojcem. Nie wiem jam się nazywał. Nie wiem, psze pani. Nie wiem czemu tato ni zgłosił się na policję.
-A ojciec często wyjeżdżał karawaną? Duży... ruch ma na zakładzie?
- Nie, nie tak często. Nie zauważyłem by jakoś nagle więcej osób umierało. Dwa razy w miesiącu? Jak była strzelanina to więcej, ale... to chyba zrozumiałe.
-A czy 21 stycznia byłeś w domu? Widziałeś... okoliczności, w których karawana zniknęła sprzed waszego zakładu?
-Byłem w domu, tak. Ojciec wyjechał rano karawanem. Wrócił po około dwóch godzinach, powiedział, ze miał wypadek na drodze i samochód zabrała pomoc drogowa. Tyle. Dopiero potem się dowiedzieliśmy z radia, że ktoś inny prowadził. Ja i matka sądziliśmy, ze ojciec wjechał w barierki, tak mówił.
-Prowadzili ci panowie [Cruz&Villa]-To jeden z nich odwiedził wcześniej twojego ojca? Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego znaleźliśmy auto zarejestrowane na ciebie po strzelaninie w Indiańskiej wiosce? Byłeś tam?
-Ten był [Cruz]. Ale mogę się mylić, bo widziałem go tylko chwile. Ale jak tak patrzę... tak, to ten, Ten był. Ja to auto sprzedałem pół roku temu... Pani Mayer. Ale... ale nie przerejestrowałem go jeszcze. Ale ja mam umowę! Ja mogę udowodnić sprzedaż!
-To dlaczego go nie przerejestrowałeś? Masz tą umowę tutaj?
-Zdawałem n studia, potrzebna mi była szybko kasa. Zaraz po sprzedaży jechałem złożyć papiery na uczelnię. Z głowy mi wypadło. Pani Mayer płaciła gotówką, więc... no, zapłaciła i tyle. Ubezpieczyciel do mnie dzwonił, mówiąc, że policja ma mój samochód to się przygotowałem. Znaczy, dlatego przyniosłem umowę.
-Ojciec mówił, że w czasie tej... masakry byłeś... gdzieś poza Old Whiskey? Znałeś może trochę syna Mayer'owej? Wiesz może z kim się... kolegował?
-Nie było mnie. Byłem u ciotki, składać papiery na inną uczelnię. Od nowego semestru chcę się przenieść na inny kierunek, więc musiałem osobiście załatwić sprawy w dziekanacie. Jak chodziłem tu do liceum to Mayer był woźnym. I tyle. Nie wiem z kim się kolegował. Był strasznym bucem i nikt go nie lubił.
-A ojciec nie zrobił się ostatnio jakoś... bardziej nerwowy...?
-Nie bardziej niż zwykle.

notatka napisał:Do nagrania dołączona jest kserokopia umowy kupna-sprzedaży auta, o którym była mowa.

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
RAPORT Z PRZESŁUCHANIA IAN'A BROWN'A
-Gotowy?
-Ian Brown, lat dwadzieścia, emm.. pomagam ojcu w zakładzie pogrzebowym... i ja tu przyszedłem zeznawać, bo... bo plotki chodzą i są bardzo niemiłe. A ja nie lubię jak mówi się niemiło o mojej rodzinie!
-O jakich plotkach mówisz?
-Że mój ojciec jest w coś zamieszany! I ja! A to nieprawda, nieprawda! Mój ociec został napadnięty i jest ofiarą. O. Ja wszystko powiem, tylko niech pani pyta, co chce wiedzieć!
-To zaczniemy może... od początku, co? 6 stycznia odebraliśmy zgłoszenie o bójce, w którą byli zamieszani Lopez i Rodriguez. Czego chcieli? Widziałeś ich wcześniej?
-6 stycznia nie było mnie w domu. Ale widziałem tych facetów już raz, miesiąc wcześniej. Byli u nas i ojciec z nimi rozmawiał w garażu. Potem odjechali.
-Wiesz o czym rozmawiali? A może rodzice mówili coś o tym spotkaniu? Czy twój ojciec odbierał może jakieś telefony, które byłyby... inne od wszystkich?
-Nie, nie wiem niestety. Ojciec nic nie mówił, nawet jak matka pytała. Telefony? Nie, nie wydaje mi się. Zresztą, nawet jeśli to pewnie dzwonili na komórkę ojca, a ten nigdy przy mnie z niej nie korzystał.
-Dobrze. A czy po zniknięciu tych dwóch panów ktoś inny zjawiał się w ojca? Nastąpiła jakaś zmiana? Karawana twojego ojca była zamieszana w wypadek, wiemy, że on nie prowadził, a jednak nie chce zgłosić skradzenia pojazdu - dlaczego?
-Przyszedł raz taki jedne gość kilka dni przed wypadkiem karawanu. Tez Latynos. Otworzyłem mu, ale gadać chciał z ojcem. Nie wiem jam się nazywał. Nie wiem, psze pani. Nie wiem czemu tato ni zgłosił się na policję.
-A ojciec często wyjeżdżał karawaną? Duży... ruch ma na zakładzie?
- Nie, nie tak często. Nie zauważyłem by jakoś nagle więcej osób umierało. Dwa razy w miesiącu? Jak była strzelanina to więcej, ale... to chyba zrozumiałe.
-A czy 21 stycznia byłeś w domu? Widziałeś... okoliczności, w których karawana zniknęła sprzed waszego zakładu?
-Byłem w domu, tak. Ojciec wyjechał rano karawanem. Wrócił po około dwóch godzinach, powiedział, ze miał wypadek na drodze i samochód zabrała pomoc drogowa. Tyle. Dopiero potem się dowiedzieliśmy z radia, że ktoś inny prowadził. Ja i matka sądziliśmy, ze ojciec wjechał w barierki, tak mówił.
-Prowadzili ci panowie [Cruz&Villa]-To jeden z nich odwiedził wcześniej twojego ojca? Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego znaleźliśmy auto zarejestrowane na ciebie po strzelaninie w Indiańskiej wiosce? Byłeś tam?
-Ten był [Cruz]. Ale mogę się mylić, bo widziałem go tylko chwile. Ale jak tak patrzę... tak, to ten, Ten był. Ja to auto sprzedałem pół roku temu... Pani Mayer. Ale... ale nie przerejestrowałem go jeszcze. Ale ja mam umowę! Ja mogę udowodnić sprzedaż!
-To dlaczego go nie przerejestrowałeś? Masz tą umowę tutaj?
-Zdawałem n studia, potrzebna mi była szybko kasa. Zaraz po sprzedaży jechałem złożyć papiery na uczelnię. Z głowy mi wypadło. Pani Mayer płaciła gotówką, więc... no, zapłaciła i tyle. Ubezpieczyciel do mnie dzwonił, mówiąc, że policja ma mój samochód to się przygotowałem. Znaczy, dlatego przyniosłem umowę.
-Ojciec mówił, że w czasie tej... masakry byłeś... gdzieś poza Old Whiskey? Znałeś może trochę syna Mayer'owej? Wiesz może z kim się... kolegował?
-Nie było mnie. Byłem u ciotki, składać papiery na inną uczelnię. Od nowego semestru chcę się przenieść na inny kierunek, więc musiałem osobiście załatwić sprawy w dziekanacie. Jak chodziłem tu do liceum to Mayer był woźnym. I tyle. Nie wiem z kim się kolegował. Był strasznym bucem i nikt go nie lubił.
-A ojciec nie zrobił się ostatnio jakoś... bardziej nerwowy...?
-Nie bardziej niż zwykle.

notatka napisał:Do nagrania dołączona jest kserokopia umowy kupna-sprzedaży auta, o którym była mowa.

Mistrz Gry

Mistrz Gry
5 lutego 2013 roku zgłoszono zaginięcie pana Browna. Tego samego dnia znaleziono wrak jego samochodu tuz przy Czerwonych Skałach.

15 lutego 2013 roku znaleziono ciało pana Browna, zakopane i pochowane w trumnie w miejscu, gdzie znaleziono wrak jego samochodu.

Joan Wharton

Joan Wharton
Analiza toksykologiczna - Ian Brown

Data: 25.01.2013r.
Materiał: krew, włosy Iana Browna
Wyniki: nie stwierdzono obecności narkotyków ani innych substancji odurzających. Wyklucza to możliwość zażywania narkotyków przez Iana Browna w ciągu ostatnich pięciu do sześciu lat.

Joan Wharton
analityk, Biuro Koronera Old Whiskey


Analiza toksykologiczna - Ethan Brown

Data: 16.02.2013r.
Materiał: krew i włosy pobrane z zwłok Ethana Browna
Wyniki: brak śladów ksenobiotyków, we krwi dodatkowo nie stwierdzono obecności alkoholu.

Joan Wharton
analityk, Biuro Koronera Old Whiskey


Analiza śladów

Data: 16.02.2013r.
Materiał: zabezpieczone ciało obce spod paznokci denata Ethana Browna
Wyniki: ciało obce zostało zidentyfikowane jako drewno sosnowe.

Joan Wharton
analityk, Biuro Koronera Old Whiskey

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Akt zgonu - fragmenty

Dane zmarłego:
Imię : Ethan
Nazwisko: Brown
Narodowość: Amerykanin

Przyczyna zgonu: Zawał serca.

Uwagi dodatkowe:
- Zdarte paznokcie
- Odciski na dłoniach

podpisano
  Jonathan Harper,
  Biuro Koronera Old Whiskey




Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach