Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

PIKNIK POLICYJNY - warcaby

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 15:18

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Warcaby dla każdego!


  1. Konkurs wymaga, by gracz znalazł sobie partnera do gry
  2. Jeśli nie może być to drugi gracz, może pojedynkować się z NPC (wtedy w przypadku wygranej NPC MG nie przyznaje jej punktów)
  3. Gdy już dobierzecie się w pary, rozpoczyna się grę. Jeden MECZ ma 3 TURY. Każda tura to rzut kostką na INTELIGENCJĘ (może być wspomagana logiką).
  4. Wynik rzutu kostką podstawiamy do wzoru na mnożnik: (Cecha + ew. umiejętność) + k6*5
  5. Osoba z pary, która ma wyższy mnożnik WYGRYWA TURĘ i dostaje 10 punktów. 
  6. Mecz wygrywa osoba, która wygrała najwięcej tur - za wygraną meczy dostaje dodatkowe 20 punktów.
  7. Jeśli turę/mecz wygrywa NPC, nie dostaje on punktów. 
  8. Każdy gracz może rozegrać tyle meczów ILE CHCE iloma chce postaciami. Całe zawody wygrywa ta osoba, która zdobywał najwięcej punktów!
  9. Postać ma w obowiązku w swoim poście zaznaczyć z kim rozgrywa mecz, którą turę i ile zdobył już punktów. Przy każdym nowym meczu gracz zaznacza ILE JUŻ MA PUNKTÓW ZA SOWIM KONCIE ZA POPRZEDNIE TURY i sumuje je z nowo-zdobytymi.
  10. Konkurs trwa do końca jarmarku. 
  11. Rozpisanie meczu (sposób pisania) zależy jest od graczy - jak im wygodnie. Ważne, by było w postach zaznaczony wyniki mnożnika i punktacja. 


NAGRODY:
1. miejsce: +5 do inteligencji, +2 do umiejętności, +300$
2. miejsce: +4 do inteligencji, +2 do umiejętności, +200$
3. miejsce: +4 do inteligencji, +100$

2PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 15:39

Ennis Enderman

Ennis Enderman
// 30.03.2013

Ennis na piknik policyjny wybrał się ot tak, po prostu. Może i przebywanie w kręgu gliniarzy nie było ostatnio dla niego najlepszym pomysłem, ale z drugiej strony mógł też spotkać Jonathana. Tak też się oczywiście stało. Kumple przywitali się ze sobą, pogadali o paru nieważnych sprawach. Ennis obiecał patologowi, że spróbuje później jego ciasta cytrynowego, tymczasem obaj panowie postanowili stanąć ze sobą w szranki w grze w warcaby.
Ennis zaczął.

Gra z Jonathanem Harperem, Runda #1: 40+25=65

Wysunął pionek do przodu i uśmiechnął się do Johna.
- Twój ruch, brachu. Zobaczymy, czy twój ścisły umysł pokona mój umysł nastoletniego robola - stwierdził z drwiącym uśmieszkiem (chociaż bardziej śmiał się tu z samego siebie niż z Johna-koronera).

3PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 15:46

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Gra z Ennisem runda 1 76

Dobrze było zobaczyć Ennisa całego i zdrowego. Później może wypyta go co się właściwie stało po jego imprezie awansowej, ale jak nie będzie wokół tylu ludzi.
Jon dawno nie grał w warcaby. Gdy w liceum poznał tajniki szachów, już nie patrzył na drugą szachownicę.
- No zobaczymy, robolu.- zaśmiał się i skupił się na grze.

tura wygrana - 10pkt

4PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 15:50

Ennis Enderman

Ennis Enderman
Runda #2, 0 pkt, 40+10=50

Jonathan bezbłędnie rozgryzł jego taktykę już na samym początku gry. Ennis przygryzł dolną wargę, w skupieniu przyglądając się szachownicy. Nie był może w tym najgorszy, ale miał wrażenie, że z królem sudoku raczej nie będzie miał szans. Zrobił kolejny ruch.

5PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 15:57

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Ennis-runda 2  71

Pozwolił Ennisowi zbić kilka swoich pionków. Miał obmyśloną strategię. No i to tylko przyjacielski mecz, nie ma się co spinać.
- Jak praca? Wyszedłeś już na swoje po wyjeździe?

tura 2 wygrana - 20pkt

6PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 16:00

Ennis Enderman

Ennis Enderman
Runda #3, 0 pkt, 40+15=55

Przyglądał się z niezadowoleniem, jak Jonathan zbija mu kolejne pionki. Nie wyglądało to dla niego najlepiej. Spróbował trochę jeszcze pomanewrować po szachownicy, ale raczej wynik był już przesądzony.
- Po dwóch tygodniach pracy na podwójną zmianę i wczorajszym zastępstwie za sprzątacza chyba wreszcie dadzą mi spokój - powiedział i uśmiechnął się krzywo.
- A jak praca koronera?

7PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 16:13

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Ennis, runda 3 76

Grali sobie dalej, rozmawiając.
- Poza tym, że o mało mnie nie przygniótł dach na moim pierwszym terenie i tym, że szeryf zwraca na mnie uwagę to spoko - wzruszył ramionami. Trochę ciężko mi się przestawić.
I koniec. Podał rękę Ennisowi na koniec rozgrywki.
- Fajnie się grało, robolu - zaśmiał się. - Kupiłbym ci piwo w nagrodę, ale wiesz, nie wypada.


runda 3 i mecz wygrany - 50ptk

8PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 16:20

Ennis Enderman

Ennis Enderman
Ennis podniósł się z miejsca i też uścisnął rękę Jonowi.
- Spoko. Chyba powinienem trochę jeszcze potrenować, żeby w ogóle mieć z tobą jakieś szanse - powiedział z uśmiechem.
- No to widzę, że z przygodami, czyli poprawnie! - skwitował relację Jonathana z jego pierwszego dnia pracy na nowym stanowisku.
- Dobra Jon, ja pójdę się rozejrzeć może za jakimś jedzeniem. Spotkamy się jeszcze potem na placu, co? - zaproponował.
Pożegnali się i Ennis udał się w stronę placu.

//zt

9PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:10

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Lola niestety została zaciągnięta przez Jonathana na... warcaby. No dobra. To był jakiś kompromis, mimo że nie cierpiała tego słowa. Rozpoczęli pierwszą turę, a blondynka pewnie była totalnie beznadziejna.
-Boże, to mogę mieć białe chociaż?-zapytała.-W którą stronę to się w ogóle rusza?-westchnęła ciężko.
Ale chyba jakoś sobie poradziła. Może wygrałaby z Koksem.

10+31 = 41

10PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:14

Jonathan Harper

Jonathan Harper
gra z lolą runda 1, 50ptk

Westchnął na marudzenie Loli i uśmiechnął się jak do dziecka.
- Już w porządku? zaczynamy?
Co tu dużo mówić dał jej duże fory.

81 - tura wygrana 60ptk

11PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:17

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
15 + 31 = 46

Lola wywróciła oczami.
-Nie lubię tej gry.-burknęła, opierając policzek na dłoni.
Tak naprawdę nie lubiła niczego, w co przegrywała...! Grała 2 turę z Jonem. Miał szczęście, że go lubiła, bo dałaby mu po uszach!

12PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:20

Jonathan Harper

Jonathan Harper
runda 2 pkt 60 91

- To następnym razem się pobawimy w coś co lubisz. Albo szachy - puścił do niej oko, bez wachania zbijając jednocześnie jej pionki.

tura 2 wygrana - 70pkt

13PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:27

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
runda 3 z jonem 20 + 31 = 51

Szło jej w sumie coraz lepiej, ale pewnie i tak nie dość dobrze, by pobić mistrza!
-Jezu, czy ty nie masz życia?-burknęła, patrząc na niego znad warcabów.-Dobra, dalej idziemy... biegać!-zaśmiała się złowieszczo!

14PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:33

Jonathan Harper

Jonathan Harper
gra z Lolą, runda 3 70pkt 86

- Nie mam - odpowiedział sucho i szybko zakończył grę. Popatrzył na nią spode łba. Komentarz Loli trochę zabolał.

mecz wygrany - 100pkt


15PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 17:56

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Tura I 54 + 2 * 5 = 64 : /

Zasiadła do stolika wraz z Jonem i rozpoczęli pierwszą rozgrywkę.
- Dawno nie grałam w warcaby. Chyba w szkole medycznej ostatnio. Jakie to było nudne. - uśmiechnęła się do mężczyzny i mrugnęła do niego. Jej ruchy wydawały się podjęte pod wpływem chwili, emocji.

16PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:00

Jonathan Harper

Jonathan Harper
tura 1 100pkt

86
- Ja też. Wolę szachy. Może zagramy kiedyś? - uśmiechnął się promniennie gdy zbijał jej pionki.

wygrana - 110 pkt

17PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:04

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Tura II 54 + 3 * 5 = 69 Cool

Uniosła jedną brew skupiona na planszy. Nie wyszło jej za pierwszy razem, ale teraz jakoś musi to ogarnąć. Długo milczała pochłonięta grą, a na jej skroni pojawiła się żyłka. Oj nie lubiła przegrywać.
- Może. - odparła jakby nie słuchając go i grała dalej. Potrafiła się skupić na tym co teraz, co się dzieje, ale planowanie strategii? Średnio.

18PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:09

Jonathan Harper

Jonathan Harper
tura 2 110pkt 71

Usmiechnął się kątem ust i uniósł jedną brew. Oho, ktoś to nie lubił przegrywać. Akurat to Jon doskonale rozumiał.

wygrana 120pkt

19PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:12

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Tura III 54 + 1 * 5 = 64

I znowu nie wyszło. Podłamana ostatnią turę też pewnie przegrała. Gdy skończyli to uniosła wzrok i uśmiechnęła się lekko do Jona.
- Gratuluję. To zasługuje na piknikowe piwko. - odparła.

20PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:18

Jonathan Harper

Jonathan Harper
tura 3 81

I mecz. Uścisnął dłoń Cath.
- Brawo. Ty byłaś najbliżej zwycięstwa do tej pory - co było szczerym komplementem - Chodź, ja stawiam.

wygrana 150pkt

21PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:29

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
I tura z Cath 31 + 10 = 41

Lola nie lubiła zbytnio warcabów (bo przegrywała!), ale skoro ją ciągnęli, no to co miała zrobić...
-Biorę białe!!!-zastrzegła i rozpoczęły rozgrywkę...!

22PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:32

Catherine Hernández

Catherine Hernández
I tura 54 + 2 * 5 = 64 pkt wygrana
Konto - 10 pkt

Cath machnęła ręką.
- Dobrze, wolę czarne. - uśmiechnęła się. W sumie nie wiedziała czemu w to gra. Nie lubiła, nie umiała. Ale z Lolą jakoś jej szło. Wygrała tę turę i humor jej wrócił.
- Oj, Lola... Przyłóż się!

23PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:36

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
31 + 5 = 36 - II tura z Cath

Lola prychnęła.
-Przecież się przykładam!-burknęła, obrażona.-To po prostu jest takieeeee... nudne...-ziewnęła, przesuwając ze znużoną miną warcaba.



Ostatnio zmieniony przez Lola Martinez dnia Czw 20 Lis 2014, 18:43, w całości zmieniany 1 raz

24PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:39

Catherine Hernández

Catherine Hernández
II tura 54 + 2 * 5 = 64 pkt wygrana
Konto - 20 pkt

No Lola miała rację.
- To samo mówiłam Jonowi. To jest nudne i ciężko tak przewidzieć ruchy przeciwnika. - odparła, ale jej wyraźnie lepiej szło. Znów wygrała.
- Ale wiesz, policjantce przyda się taka umiejętność. - mrugnęła do niej.

25PIKNIK POLICYJNY - warcaby Empty Re: PIKNIK POLICYJNY - warcaby Czw 20 Lis 2014, 18:43

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
20 + 31 = 51 - III tura z Cath

Lola przewróciła oczami.
-No wiem, wiem... dlatego tu siedzę, co nie?-mrugnęła do niej.
Trochę bardziej się do tego przyłożyła. Hmmm, chyba zaczynała ogarniać o co tutaj chodzi!

/zt



Ostatnio zmieniony przez Lola Martinez dnia Czw 20 Lis 2014, 18:53, w całości zmieniany 1 raz

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach