Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

017. Przedmioty specjalne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1017. Przedmioty specjalne Empty 017. Przedmioty specjalne on Sob 27 Gru 2014, 18:51

PRZEDMIOTY SPECJALNE 1. Przedmioty specjalne, są to te elementy ekwipunku, które mogą dodawać punkty do statystyk lub umiejętności. JEDNAK NIE NA STAŁE. Kupując taki przedmiot nie modyfikujemy statystyk, tylko wpisujemy liczbę punktów, które dodaje dana rzecz do sygnatury (tak jak to jest pokazane w tabeli z cennikiem). Punkty te uznawane są jako dodatnie podczas stosowania mnożnika czy pojedynku na konkretną cechę.
 2. Np. dana postać kupuje mapy, które dodają nam +5 do inteligencji. Mnożnik na inteligencję w takim przypadku wygląda tak: (cecha+punktu z przedmiotu) + k6*5 > X
 3. Jednak aby takie przedmioty zadziałały, postać MUSI je mieć wpisane w ekwipunku.
 4. Kiedy dana postać nie ma przy sobie przedmiotu podnoszącego statystykę – nie dodajemy tych punktów. Nawet gdyby przedmiot był zapisany w majątku ogólnym. Warunkiem jest posiadanie wpisanego przedmiotu do ekwipunku podręcznego.
 5.  Punkty z przedmiotów można sumować. Tzn. jeśli mamy przy sobie dwie mapy, każda dająca po 5 punktów do inteligencji, to wtedy nasza postać może być wspomagana 10 punktami dodatkowymi do cechy.  UWAGA! - można sumować punkty dwóch różnych od siebie przedmiotów, które wpływają na tę samą cechę. Tzn. jeśli mamy dwie mapy, jedną Meksyku i drugą Arizony - sumujemy. Jeśli dwie takie same mapy Meksyku - NIE SUMUJEMY. Oczywiście,można kupić większą ilość tego samego przedmiotu by potem np. nim handlować. 
 6. Postać ma prawo nosić przy sobie luksusowe towary w ilości max. 5. Inne przedmioty nie mają ograniczonej liczby. Tzn. gracz może wpisać w ekwipunku swojej postaci max. 5 towarów specjalnych + kilka kolejnych przedmiotów, kupionych w zwykłych sklepach. 
 7.  Ogólnie postać może posiadać nieograniczoną ilość przedmiotów specjalnych – ograniczenie dotyczy tylko i wyłącznie ilości przedmiotów w ekwipunku podręcznym (czyli tego, który postać ma przy sobie).
 8. Przedmioty te jednak mogą ulegać zniszczeniu, przez co tracą swą wartość i bonusowe punkty do statystyk. 
 9.  Jedna postać może maksymalnie za jednym razem kpić trzy przedmioty podczas jednej transakcji (jeden post na dzień).
 10.  Przedmioty luksusowe można sprzedawać.
 11. Przedmioty te można zakupić tylko i wyłącznie w specjalnych lokacjach. Jednak by je móc zakupić, trzeba wpierw uzyskać odpowiedni wynik w rzucie kostką na spostrzegawczość. Dopiero wtedy postać może zakupić dany gadżet.Lista miejsc, gdzie można nabyć przedmioty specjalne:


 • Sklepik Starej Suzy

Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach