Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Muzeum historii Indian

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 9 z 9]

1Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Muzeum historii Indian Pon 19 Maj 2014, 15:26

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Muzeum założone ponad dwadzieścia lat temu przez członków fundacji działającej na rzecz aktywizacji ludów Indiańskich oraz promocji ich kultury. Pracują w nim nie tylko jej członkowie, ale to tez miejsce, gdzie zatrudnienie znajdą młodzi mieszkańcy rezerwatu oraz Old Whiskey - o ile tylko wyraża taką chęć. 

Samo muzeum nie jest duże, ale ilość eksponatów może przyprawić o zawrót głowy!
Muzeum poświęcone jest historii wioski Apaczów Chiricahua, która znajdowała się nieopodal Old Whiskey i była najdłużej istniejąca wioską tego plemienia na tym terenie. Trwała ukryta w górach Dragoon jeszcze wiele lat po porażce Geronimo! To pokazuje jak wielką odwagą i hartem ducha cechowali się ci ludzie.
Niestety, nastał ten czas kiedy i tę wioskę strawił ogień . Ci, którzy się poddali trafili do rezerwatu, a  ich dzieci do specjalnych szkół, jednak byli też tacy, którzy woleli zginać, niż opuścić te ziemie. Ta krwawa jatka stała się jedną z najbardziej haniebnych w historii Old Whiskey i wielu potomków ludu Chiricahua do dziś czuje wstręt do amerykańskiego rządu, który do niej dopuścił. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat legendarnej wioski i jej mieszkańców - wpadnij na wycieczkę do tego Muzeum. Zapewne przewodnik opowie Ci wiele ciekawych historii...

Najbardziej znane eksponaty w muzeum:

1. Zbiór fotografii mieszkańców wioski - zrobione już po wygnaniu ludu z gór Dragoon. Liczy około 40 czarno białych zdjęć zrobionych przez znanego fotografa z Nowego Jorku, a opisane zostały przez dziennikarza z Old Whiskey. Fotografie przedstawiają miedzy innymi wysokiego wojownika z małżonką, ciężarną znachorkę, kobietę garbującą skórę jelenia oraz mężczyznę z naszyjnikami należącymi do jego zaginionej siostry.
2. Tradycyjna, odświętna suknia z jeleniej skóry - ciężki, dwuczęściowy strój, bogato zdobiony paciorkami i frędzlami, przez co był zakładany tylko na najważniejsze uroczystości. Na co dzień kobiety nosiły bawełniane koszule i kolorowe spódnice, lecz wciąż każda z nich kilka razy do roku stroiła się w piękne szaty w kolorze piasku i słońca.
3. Zdobiony toporek i łuk - tradycyjna broń, która w XIX wieku została wyparta przez broń palną. Jednak mimo to, wielu myśliwych wciąż posługiwało się łukiem i strzałami podczas polowań, ze względu na precyzję, brak zbędnego hałasu i oczywiście fakt, że strzała nie uszkadzała jeleniej skóry tak, jak kula wypalona ze strzelby.
4. Malowidło przedstawiające kobietę wyplatająca kosz - obraz namalowany na jeleniej skórze. Prawdopodobnie autorem jest jeden z wojowników o imieniu Kuruk - a obraz przedstawia jego żonę, Liluye. Dzieło zostało stworzone piec lat po wygnaniu z gór Dragoon, już na terenie rezerwatu.
5. Płaszcz szamana -strojny płaszcz ze skóry jelenia i futra lisów. Należał do jednego z bardziej znanych szamanów w okolicy, Chytrego Lisa. Przez jakiś czas sądzono, że nie jest to pozostałość po Indianach z Old Whiskey, gdyż futro należało do lisów, które nie występowały na tych terenach. Jednak ostatecznie udowodniono, że jest to odzienie należące do szamana z wioski, który przez wiele lat podróżował po preriach - to wyjaśniło sprawę materiałów, z którego stworzył swój płaszcz. Złośliwi twierdzą, że nie jest on zdobiony tylko i wyłącznie jasnym futrem psów prerii - krąży plotka, że pozostały na nim ślady krwi samego szamana. Jednak nikt z władz muzeum tego nie potwierdził.
6. Czapka wojenna i zdobione mokasyny wojowników - mówi się, że Apacze byli jednymi z najwytrwalszych wojowników prerii. Jest w tym dużo prawdy. Wielu amerykańskich żołnierzy drżało już na sam widok indiańskiego mężczyzny odzianego w skromne spodnie i wojenną czapkę, z twarzą umalowana na czerwono. Z pozoru niscy, krusi i niepozorni - tak naprawdę odważni i porywczy, świetni jeźdźcy i strzelcy.
7. Pamiętniki i listy - po latach życia w rezerwacie wielu Indian poczęło spisywać swoje wspomnienia, by nie umarłe one wraz z nimi. Wbrew temu, co sądziły rzesze białych
amerykanów, Apacze znali dobrze hiszpański, a także potrafili pisać w tym języku. Po czasie i angielski nie był językiem im nieznanym. Najsłynniejsze wspominki, które można znaleźć w tym muzeum to dzienniki Białego Dęba - młodego wojownika, który jako jedyny spisał opowieść o Czarnym Apaczu.
8. Wikiup - czyli szałas, w którym mieszkali Apacze. W głównej sali muzeum można obejrzeć rekonstrukcje jednego z najstarszych wikiupów z tych okolic. Zawiera oryginalne elementy, ale także repliki sprzętów. Niestety, nie wszystkie pamiątki po Indianach przeszły próbę czasu...

Jeśli zainteresowała cię jakaś historia związana z jakimś eksponatem... zapytaj może nową asystentkę kustosza, DOS-TEH-SEH czy zna więcej legend i opowieści, a może spotka cie przygoda?


201Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:08

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- Co? - wyrwało mu się i uniósł brwi wysoko. A może jeszcze wielka stopa? Pokręcił głową z rozbawieniem i przejrzał jeszcze gazetę, i może kolejny numer żeby zobaczyć kto to był tym podejrzanym. Co jakiś czas przecierał też szmatą półki, co by nie było, że nie pracuje.

202Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:10

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mnożnik na spostrzegawczość, próg 80. Jak przekroczysz, znajdujesz kolejny artykuł traktujący o Jeźdźcu bez głowy. 

203Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:11

Jonathan Harper

Jonathan Harper
89

Podniósł wszystkie gazety i położył je na regale. Znalazł też dalszy ciąg o jeźdźcu.

204Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:13

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Czas Old Whiskey, 1896 rok

CHRISTOPHER CARSWELL W ARESZCIE!

Znany na (prawie) całą Arizonę łowca nagród, Christopher Carswell, został wczoraj aresztowny pod zarzutem zastraszania okolicznych mieszkańców. Detektywi z agencji Pinkertona podobno posiadają dowody, które mają świadczyć o tym, że szanowany do tej pory obywatel jest... Jeźdźcem Bez Głowy! 
To prawda, czy tylko bezpodstawne pomówicenia? Już wkrótce ma roztrzygnąć o tym sąd, jednak zdaje się, że samo Old Whiskey już wydało wyrok. Oszukani i zastraszeni obywatele chcą by winny zawisnął na suchej gałęzi! Czy jednak nie za wcześnie skazali Carswella na stryczek?
To pokaż czas i śledztwo...

205Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:20

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Jonathan normalnie widział już film przed oczami. Łowca głów, jeźdźcem bez głowy? To normalnie Michał Zatoka powinien się tym zająć. Główna rola dla Jana Głębokiego. Nic tylko kupować popcorn. Cristopher Carswell to kolejne nazwisko do zapamiętania, może coś ciekawego jeszcze znajdzie...
I z tą myślą odkładał i przeglądał kolejne gazety. Było ich coraz mniej na  stosie.

206Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:22

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Kolejne wydanie gazety z 1896 roku

Jeździec Bez Głowy schwytany!

...A nawet dwóch! Jak utrzymuje Javier Buendia, który w stroju Jeźdźca został pochwycony na prerii przez Pinkertonów, Christopher Carswell, który uciekł wcześniej z aresztu, jest jego wspólnikiem.
Carswell miał okazję wydostać się z aresztu, podobnie jak Santos Chavez, kiedy kokota Łowcy Głów, Charlie McCartney, oraz - jak mówią nasze źródła - jej kuzyn, miejscowy grabarz,Finnegan Brown, wysadzili ścianę aresztu. Wtedy również doszło do porwania panienki Quinally, która na szczęście wróciła całą do domu.
Już niedługo odbędzie się sąd na całej czwórce! Kto zawiśnie?

207Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:26

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Jonathan popatrzył na artukuł, popatrzył na ścianę jakby był w jakimś reality tv i  tam stała kamera po czym wyciągnął swój notatnik i przepisał sobie nazwiska z gazety. Wziął kolejny numer....

208Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:41

Mistrz Gry

Mistrz Gry
CHRISTOPHER CARSWELL WYCHODZI Z WIĘZIENIA
Miejscowy łowca głów, Christopher Carswell, został uniewinniony od zarzutów o to, jakoby był Jeźdźcem Bez Głowy. Jednak nie uniknął całkowicie kary. Wraz ze swoimi towarzyszami (pan Brown oraz panna McCartney) został skazany za umyślne zniszczenie mienia, czyli aresztu, oraz porwanie panny Quinally. Po odpowiedniej pokucie cała trójka opuściła swoje cele i wróciła do miasteczka. O ile pan Finn Brown zaczał ponownie cieszyć się dobrą reputacją i opinią, tak pan Carswell wraz ze swoją towarzyszką nie mogą liczyć na przychylne spojrzenia ze strony mieszkańców Old Whiskey.
Czy uda im się wrócić do społeczności w chwale i glorii?
JAVIER BUENDIA CZEKA NA WYROK
W tym czasie Javier Buendia, prawdziwy Jeździec Bez głowy, czeka na wyrok w więzieniu stanowym. Mówi się, że czeka go styczek. Sam skazany jednak nie przejmuje się zbytnio swoją niezbyt przyjemną przyszłością, wciąż mówiąc o tym, ze nie żałuje… czyżby spodziewał się pomocy ze strony swego gangu?

209Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:49

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Hoho. Cóż za dramy i dramki. Jon odłożył numery i jeszcze przejrzał pozostałe czy aby czegoś ciekawego nie przegapił...

210Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 15:52

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Jonathan musiał postanowić, czy szuka teraz wiadomości O Javierze, czy Christopherze. 

211Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:02

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Joanthan postanowił śledzić losy prawdziwego jeźdźca i poszukał informacji o Javierze.

212Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:03

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Javier Buendia uciekł z więzienia!
Znany w okolicy bandyta i rabuś, Javier Buendia, uciekł z więzienia stanowego, w którym czekam na swój wyrok. Dzisiejszego ranka miał on zostać powieszony za swe zbrodnie napadu i terroryzowania miasteczka Old Whiksey. Niestety, gang Javiera zdołał udaremnić plany sprawiedliwości! O godzinie ósmej rano nastąpiła eksplozja ładunku wybuchowego, którzy został podłożony pod południową ścianę aresztu. Dzięki temu Javier Buendia miał sposobność uciec wraz ze swoimi kompanami. Prawdopodobnie skierowali swe konie w stronę kanionu niedaleko miasteczka Old Whiskey.
Wszyscy, którzy coś wiedza na temat Javiera Buendii oraz jego gangu proszeni są przez władze Arizony o bezzwłoczny kontakt z najbliższym biurem szeryfa!

213Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:10

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Jon się zaczytał, ale ciekawy był też tego co się stało z Christopherem...

214Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:12

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć informacje o Javierze - spostrzegawczość z progiem 90.
O Carswellu - próg 100.

215Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:13

Jonathan Harper

Jonathan Harper
109 bejbe Cool

No i chyba znalazł coś o Carswellu...

216Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:17

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Javier Beundia znowu uciekł!

Mimo starań naszych najlepszych łowców głów, groźny przestępca Javier Buendia, ponownie uciekł! Ręka sprawiedliwości wciąż nie możne go dopaść, gdy ten szalony Meksykanin igra sobie z prawa, wciągając w szeregi swojego gangu własnego, rodzonego brata! 
Młodszy z rodzeństwa Buendiów, Gaspar, pomógł w ucieczce i w dalszym przetrzymywaniu biednej Mercedes Ortego. Nawet kolejne listy gończe nie powstrzymują braci od kolejnych zbrodni, czego dowodem jest niedawna strzelanina na prerii na granicy z Nowym Meksykiem, w wyniku której zginęła przyjaciółka Carswella – Morgan Smith
Czy znany wszystkim Christopher Carswell, wraz ze swym nowym kompanem Kevinem Burnettem po raz drugi spróbują pochwycić bandytów?
Na ich nieszczęście zgubili trop, który miał ich prowadzić do miejsca ukrycia się przestępców.
Czy uda się im zemścić za wszystkie wyrządzone mieszkańcom Old Whiskey krzywdy?
Wszystko w rękach odważnych łowców nagród!

217Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:23

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Jonathan zamrugał i sprawdził, czy przeczytał to poprawnie. Morgan Smith? A to ci zbieg okoliczności. 
Carswell kumplował się z szeryfem? Wszystko to pokomplikowane jak czeczeńska telenowela. Nie mógł czekać na kolejny odcinek i zanurkował w gazetach.

218Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:26

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Powrót Mercedes!

Wiwat! Wiwat! Modlitwy wysłuchane, los okazał się łaskawy!
Zaginiona przed tygodniami Mercedes Ortego właśnie wróciła do miasteczka! Przez długi czas była ona przetrzymywana przez bandytę, Javiera Buendię jako zakładniczkę – dziś jednak może w spokoju odpocząć we własnym domu. Jednak zagadką pozostaje to, w jaki sposób kobieta uciekła z łap bandytów? 
Tego ona na razie nie chce zdradzić…. Czyżby trzymała stronę tych złych? To wykaże już śledztwo.
Miejmy nadzieję, ze w końcu Javier Buendia zapłaci za swe zbrodnie!


Po tym jak Jonathan przeczytał kolejny fragment o Javierze, do magazynu zapytał kustosz, z pytanie,m, czy Harper ma zamiar siedzieć tu do nocy.

219Muzeum historii Indian - Page 9 Empty Re: Muzeum historii Indian Sro 17 Cze 2015, 16:31

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- eee, nie oczywiście, że nie - skończył układać gazety na miejsce i zmiótł resztę kurzy z podłogi na szufelkę. Uśmiechnął się do kustosza i wyszedł z ciemnego magazynu. Faktycznie już zrobiło się późno.
- Do widzenia Panie.... - Jonathan zorientował się, że koleś nie ma chyba imeinia... ani twarzy, gdyż jest jak postaci w tle w chńskim animu. Nie do rozróżnienia od innych randomów w mieście.
- ... do widzenia. - i wrócił do swojej suczki, nadal straumatyzowanej przez kota Wypierdalaj.

/zt

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 9 z 9]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach