Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Dom Betty Jou

Idź do strony : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 20 z 40]

1Dom Betty Jou - Page 20 Empty Dom Betty Jou Czw 09 Paź 2014, 11:27

Betty Jou

Betty Jou
First topic message reminder :

Parterowy dom o niskospadowym dachu pokrytym brązową dachówką. Zbudowany ze dobrej jakości materiałów. Ma dobrą izolację i działającą klimatyzację.
Wchodzi się do sieni, a z niej do dużego pokoju dziennego z otwartą kuchnią. Jest tu też dość miejsca, by postawić duży jadalniany stół. Korytarz po lewej stronie prowadzi do łazienki i dwóch pokoi, a mały korytarzyk przy kuchni kryje małe pomieszczenie gospodarcze i przejście do garażu.
Garaż mieści jeden samochód.
Goście mają dostęp oczywiście do salonu i kuchni-jadalni. Drzwi obu sypialni sa zawsze zamknięte i raczej właścicielka nikogo tam nie wpuszcza.
Wnętrze urządzone jest skromnie, acz przytulnie. W kątach stoją nieco babcine meble, a na komodach poustawiane są liczne zdjęcia i szkatułki z biżuterią. W kuchni zawsze coś się dzieje, chociaż sama Bety mało gotuje - mimo to, to jej ulubiona cześć domu, gdzie często pije kawę, pali papierosy lub czyta jakieś szmatławce. 
Wszędzie unosi się zapach słodkich i ciężkich perfum.

Jak wielu się domyśla, dom dostała od drugiego męża, którego oskubała na rozprawie rozwodowej.


476Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 11:41

Betty Jou

Betty Jou
// 13.05.2013

Betty wyszła ze swojej sypialni, niosąc jakieś niewielkie kartonowe pudełko. Przyuważyła Liluye na kanapie i od razu do niej podeszłą.
- Co jest, kochanie? - zapytała, siadając obok. Odłożyła pakunek na stoliczek i objęła dziewczynę. 
- Musisz się czymś zająć... inaczej zwariujesz.

477Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 11:41

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
// pewnie z pracy
Carmalita ubrana jeszcze w fartuszek pielęgniareczki przyjechała swoją bryką do Betty. Oczywiście było słychać jak przy hamowaniu coś klekocze, a kierunkowskazy dziwnie nie chciały działać. Dlatego, też jeździła nim tylko po Old Whiskey. Później i tak miała jechać oddać go ojcu, by ten zawiózł go do warsztatu. Chwyciła torbę z ciuchami, przebrała jeszcze w samochodzie fartuch i wyszła zamykając ten wehikuł. Naprawdę należał do jej matki, ale ta dostała pracę blisko domu i głównie Carma odwozi młodszą siostrę do szkoły, a potem jedzie do pracy. Trzymając torbę w ręku, a kluczyki w drugiej zadzwoniła do drzwi.

478Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 11:46

Liluye

Liluye
- Nic, tylko.. byłam na cmentarzu - westchnęła ciężko.
- zaraz wracam do pracy to będzie inaczej... - tak na prawdę to straciła dwie osoby, które były dla niej najważniejsze. Loco i Naiche. Nie wiedziała co ma teraz zrobić.

479Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:05

Betty Jou

Betty Jou
Pogłaskała Liluye po włosach i jeszcze raz utuliła do swojej wielkiej, matczynej piersi. 
- Wiem, że jest ci ciężko, tez straciłam niejednego bliskiego człowieka... musisz swoje wypłakać - westchnęła. 
- Gdy myślałam, że Baker nie żyje, to miesiąc siedziałam w domu i siłą we mnie wpychali jedzenie, i myśleli, ze umrę od samego płaczu - powiedziała.
- I też... - chciała dodać, że już wtedy była w ciąży, ale dzwonek do drzwi przerwał jej w rozmowie. Wstała i otworzyła, by wpuścić Carmalitę do środka.
- Ach, wejdź, wejdź... - zaprosiła dziewczynę do salonu.
- Mam tu takie... taka prośbę. Do was obu, w sumie... - spojrzała niepewnie na Liluye.

480Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:18

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita weszła, przywitała się z Betty. Potem dopiero zauważyła Liluye, której skinęła głową. Sama żałowała, ze nie mogła być na pogrzebie i domyśliła się, że to od tego płacze Indianka. Jednak prawie cała przychodnia zjawiła się na tej uroczystości i na kogoś padło z dyżurem.
- Cześć. - mówiła wchodząc i wycierając buty o wycieraczkę. Chyba nigdy nie była tutaj jako dorosła kobieta bez swojego ojca i otoczki świętych,
- Tak, naprawdę? - powiedziała całkiem zdziwiona. Czego mogła od niej chcieć? Ale jak zawsze Carmalita była pomocna i można było na niej polegać.

481Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:29

Liluye

Liluye
Pokiwala tylko głową i pociągnęła nosem, ogarnela się i spojrzała na Carme.
- Hej - przywitała się.
- Tak? - spojrzała na Betty pytająco bo nie wiedziała o co może chodzić.

482Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:32

Betty Jou

Betty Jou
Wyprostowała się i poprawiła białą bluzeczkę na ramiączkach, spod której wyglądał ciemny stanik. O dziwo, dziś nie miała w komplecie obcisłych spodni, a wiszący, szary dres naciągnięty na pośladki. 
- Szykuje się tu remont, trzeba parę rzeczy popakować i przy okazji zrobić porządki. Wiecie, nazbierało się przez te lata śmieci... można co nie=co wywalić na śmietnik! Albo... któraś będzie coś chciała wziąć?
Poprawiła swój wielki, blond kok na czubku głowy i ruszyła do sypialni po kolejny, tym razem większy, karton.
- Przejrzymy to.

483Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:38

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Pielęgniarka jak najbardziej była za tym by zacząć coś robić. Ta nostalgia po stracie Naiche dotknęła wszystkich w domu oraz poza nim. Bała się sama temu podać, bo kurczaki nie wyszłaby do pracy przez kolejny miesiąc. A tak nie można! Dlatego też schowała kluczyki do torby, którą powiesiła na wieszaku.
-Jasne. Może jakieś fajowe rzeczy znajdziemy! Chodź Liluye poszukam jakiś sekretów - powiedziała pełna energii jak to ona. Oczywiście w żartobliwym tonie mówiła o sekretach. W każdym razie znalazła wygodne dla wszystkich miejsce i postawiła karton, wcześniej zabrany od Betty na ziemi. Sama obok siadając po turecku.
- To czas zabawić się w Indianę Jonesa! - powiedziała podkasając rękawy.
- Może znajdziemy coś na zabawkę dla twojego psa? - zwróciła się do Liluye, by ta też skupiła się na nowym zadaniu, a nie rozpamiętywaniu przeszłości.

484Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 12:56

Liluye

Liluye
- Jasne - zgodziła się, chociaż wcale nie miała ochoty robić czegokolwiek. Wiedziała jednak, że powinna więc poszła za nimi, a Moira kręciła się koło niej. Usiadła obok kartonu po jego drugiej stronie i poklepała psa który wcisnal nos w karton.
- Ona będzie się bawić wszystkim tak długo jak ja mam to w rękach - Uśmiechnęła się lekko.

485Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:04

Betty Jou

Betty Jou
- To lepiej pilnuj Moiry - zauważyła Betty - wolę, zęby nie brała do pyska czegoś cennego... o ile coś tu takiego jest.
otworzyła pierwsze pudło i zaczęła w nim grzebać.

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:
20 - znajdujesz zdjęcie Betty z balu maturalnego
35 - znajdujesz zdjęcie Betty i Bakera, jak mieli koło 20 lat
40 - znajdujesz malutkie pudełeczko z pierścionkami

Kostki dla Cormality, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz próg:
20 - znajdujesz dyplom Betty z liceum w Old Whiskey
35 - znajdujesz zdjęcia małej Sally jak się uczyła jeździć na rowerze
40 - znajdujesz parę starych obrączek


Jak nie przekroczycie minimalnego progu, znajdujecie stare rachunki, nic nie warte. 

486Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:18

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita otworzyła przydzielone sobie pudło i z wielkim " wow" na twarzy oglądała, każdy śmieci, który z niego wyciągała. Co chwila znajdowała dla niego nowe zastosowanie, więc jej towarzyszki mogły słyszeć tego typu teksty: " o to może być wieszak! O to może być latawiec, a to jako podstawka na biurko". Oj bardzo  wkurwiające. Gdy nagle znalazła dyplom Betty z liceum[32].
- O jakie archiwalia tutaj są!- powiedziała trzymając zżółkły już papier w ręce. Po czym podała Betty. - Pewnie chcesz to zachować. Ja swój tez mam gdzieś na dnie szafy.- powiedziała szczęśliwa, ze znalazła takie archeologiczne znalezisko. Prawdziwy Indiana Jones, Lara Croft, prędzej. Jeej!

487Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:28

Liluye

Liluye
72

Lil pozwalała obwaxhiwac psu co ten chciał.
- nie, nic nie zrobi tylko jest tak ciekawska jak Carma - spojrzała na murzynke.
Wyciągnęła małe pudełeczko na biżuterię i spojrzała na Betty kontrolnie czy może je otworzyć. Była ciekawska ale nie wscibska!

488Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:35

Betty Jou

Betty Jou
Betty spojrzął na swój dyplom i westchnęła.
- Aj, nawet niezłe oceny miałam! - rzuciła, spoglądając na wyniki z ostantije klasy. - Tak, tak, zachowam.
Odłożyła papier do wcześniej przygotowanej teczki na ważniejsze dokumenty.
- Och, spójrzmy... - pozwoliła Liluye otworzył pudełko. W środku były trzy pierścionki zaręczynowe.
- Ach, śmieci. Wszystko po moich byłych. Możecie wziąć i sprzedać.

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:
30 - znajdujesz zdjęcie Betty z balu maturalnego
50 - znajdujesz zdjęcie Betty i Bakera, jak mieli koło 20 lat
70 - znajdujesz dokumentację medyczną Betty sprzed 20 lat

Kostki dla Cormality, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz próg:
20 - znajdujesz zdjęcie Sally i Billy'ego z balu maturalnego
35 - znajdujesz zdjęcia małej Sally jak się uczyła jeździć na rowerze
40 - znajdujesz parę starych obrączek


Jak nie przekroczycie minimalnego progu, znajdujecie stare rachunki, nic nie warte. 

489Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:43

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita spojrzała z wielkim podziwem na znalezisko Liluye. oj ta miała szczęście, a to przecież murzynka miała cycki jak Lara Croft! Jednak nie pałała do niej zazdrością, ale ciekawością. Jak tylko jej dano to zobaczyła ów pierścionki. Po czym oddała je Indiance, aby wrócić do swojego kartonu skarbów. Włożyła rękę i zaraz wyciągnęła kilka starych obrączek.
- A ja znalazłam drugie do kompletu! - krzyknęła jakby dopiero co w Bingo wygrała. Nawet wstała i odtańczyła taniec szczęścia! Wyglądało to bardzo pokracznie, ale Britney Spears mogłaby ja wziąć do swojego teamu. Podała obrączki Betty.
-Te pewnie będziesz chciała zachować. - powiedziała już siedząc na tyłku.

490Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:47

Liluye

Liluye
62
- na pewno? - upewnila się zanim odłożył pierścionki na bok. Wcześniej pokazała je jeszcze Carmie. Gdy ta tańczyła po pokoju Moira patrzyła na nią jak na idiotke. Lil zamiast tego zastanowiła się czy to ona czuje się tak staro czy murzynka tak młodo. Wyciągnęła zdjęcie z kartonu i uśmiechnęła się lekko.
- Mam jeszcze kilka koszulek.. może da mu pani jedna?

491Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 13:57

Betty Jou

Betty Jou
- Tak, na pewno. Za te trzy badziewia dostaniecie ze stówkę. To zawsze coś, prawda?
Chwyciła zdjęcie i westchnęła. Boże, taki kawał czasu! Baker nie miał jeszcze takiego wielkiego brzucha, a Betty cellulitu.
- Zawsze możesz mu sama dać, jak się pojawi - odparła - a masz rozmiar, co zmieści jego mięsień piwny?
Zaśmiała się i odłożyła fotografię. 
Widok obrączek jej tak nie poruszył jak Carmalitę.
- Nie, to po moim drugim mężu. Mam po nim lepszą pamiątkę.
Rozejrzała się po salonie.
- Ten dom wyciągnęłam od niego przy rozwodzie. 
- Jest wart więcej niż ten szmelc... 

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:
30 - znajdujesz zdjęcie Betty z balu maturalnego
50 - znajdujesz liścik w kopercie z napisem "Betty", ale bez znaczka i adresu
70 - znajdujesz dokumentację medyczną Betty sprzed 20 lat

Kostki dla Cormality, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz próg:
20 - znajdujesz zdjęcie Sally i Billy'ego z balu maturalnego
35 - znajdujesz zdjęcia małej Sally jak się uczyła jeździć na rowerze
40 - zauważasz w kącie pokoju inne pudło a w nim winyle


Jak nie przekroczycie minimalnego progu, znajdujecie stare rachunki, nic nie warte. 

492Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 14:10

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita podziękowała za podarowane obrączki, może będzie ją stac na naprawę samochodu! Albo do kupienia tego nowego fartuszka pielęgniarskiego, który o wiele lepiej na niej leży. Odstawiła obok na kupkę rzeczy do zabrania obrączki po czym zauważyła kolejne pudło. [52] Podeszła do niego i otworzyła niczym Arke Przymierza, a był on pewłen winyli!
- Woooow. - powiedziała przeglądając płyty. - Masz odtwarzacz może, byśmy sobie puściły coś, zawsze lepiej się pracuje przy muzyce. - powiedziała. po czym znpwu przeglądała płyty z otwarta paszczą.

493Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 14:30

Liluye

Liluye
42
30 - znajdujesz zdjęcie Betty z balu maturalnego

Lil stwierdzila że chyba oba. Ona jest zbyt poważna, a Carmalita zbyt dziecinna. Trzeba by je wyposrodkować i może wyszedł by ktoś normalny. Albo i nie.
- Znalazłam taką na ojca Carmy.. i chyba mam taką drugą. Reszta jest mniejsza. W sumie starałam się zrobić je tak na oko dla każdego.. - wyjaśnila ogladajac zdjęcie z balu maturalnego, które właśnie wyciagnęła z kartonu. Obejrzała się na Carmalitę z winylami w rękach. Moira podeszła do niej i wsadziła nos w karton, patrząc co tam jest ciekawego a potem stając stójkę by sprawdzić co ma w rękach. Stwierdziła, że nic ciekawego i wróciła do Betty, kolo której zakręciła się merdając ogonem, by ta ją pogłaskała.
- Ja mam dac..? No nie wiem.. - bala się w sumie!

494Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 14:37

Betty Jou

Betty Jou
Betty wskazała na szafkę pod telewizorem, gdzie Carmalita mogła znaleźć adapter. Dziewczyna miała do wyboru płyty kartkach zespołów jak: Prąd zmienny i stały, Ledowe zapalniczki i Rzuki.
Kobieta chwyciła swoją fotografię z balu maturalnego i znowu się zaśmiała.
- Wciąż piękna - uznała nieskromnie. 
- Aj, czego się boisz? Baker cię nie zje.

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:
30 - znajdujesz star eprawo jazdy Betty w kategorii "A"
50 - znajdujesz liścik w kopercie z napisem "Betty", ale bez znaczka i adresu
60 - znajdujesz dokumentację medyczną Betty sprzed 20 lat

Kostki dla Cormality, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz próg:
20 - znajdujesz zdjęcie Sally i Billy'ego z balu maturalnego
35 - znajdujesz zdjęcia małej Sally jak się uczyła jeździć na rowerze
40 - znajdujesz kasety VHS w innym pudle


Jak nie przekroczycie minimalnego progu, znajdujecie stare rachunki, nic nie warte. 

495Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 14:56

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita od razu podeszła do adaptera i włożyła pierwsza lepszą płytę jaką były Prąd zmienny i stały. Muzyka zaczęła grać na tyle głośno, że wszyscy słyszeli, ale nie przeszkadzało to w rozmowach. Po chwili wróciła do swojego kartonu, którym zaciekawiła się Moira. Potem niestety psinka odeszła.
- No nie ma tutaj niczego ciekawego dla ciebie. - powiedziała do psa, po czym sama zajrzała po raz kolejny do pudła. Wyciągnęła zdjęcie Sally na rowerze. [37].
- O pamiętam ją taką! Razem przecież do szkoły chodziłyśmy. Ale ludzie się zmieniają. - mówiła z pełna wspomnień! Oj ale to były fajne czasy. Po czym podała zdjęcie Betty.

496Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 15:07

Liluye

Liluye
42
30 - znajdujesz stare prawo jazdy Betty w kategorii "A"

- Po prostu.. mam wrażenie, ze za mna nie przepada - mało powiedziane! No i się go bała.
Moira chyba liczyła na "coś fajnego" czyli coś do jedzenia. Ewentualnie jakiegoś pluszaka, którego.. zajrzała do pudla stojącego przy Liluye i wsadziła w nie łeb głębiej a po chwili usiłowała dyskretnie wyciągnąć go tak, żeby nikt nie zauważył! Chwyciła go końcówkami zębów i zezując to na Lil to na Betty zaczęła się ewakuować. Wyglądała jakby była przekonana, że jeśli będzie się ruszać dostatecznie powoli, to nikt jej nie zauważy! Lil zajęta prawem jazdy faktycznie jej nie zauwazyla.

497Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 15:12

Betty Jou

Betty Jou
- Ach, ale ona byłą nieznośna w tym czasie - mruknęła Betty, patrząc na zdjęcie Sally - chyba miała to po ojcu.
I po matce też.
- Nie przepada? Nie przesadzaj, on cię nawet dobrze nie poznał. Zresztą, możemy razem mu dać tę koszulkę.
Na szczęście dla Moiry, Betty też nie zauważył jak ta kradnie pluszaka.

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:

50 - znajdujesz dokumentację medyczną Betty sprzed 20 lat

Kostki dla Cormality, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz próg:
20 - znajdujesz zdjęcie Sally i Billy'ego z balu maturalnego
40 - znajdujesz kasety VHS w innym pudle


Jak nie przekroczycie minimalnego progu, znajdujecie stare rachunki, nic nie warte. 

498Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 15:27

Liluye

Liluye
42 -.-

W końcu Liluye odlożyła prawo jazdy i spojrzała na Betty.
- No.. w końcu ta cala rozprawa.. - nie chciala mowic dokladnie, bo to przecież wciąż były świeże wsopmnienia. Ledwie sprzed kilku miesiecy.
- Moira! - spojrzałą na sukę, któa wyciagnęła prawie calego pluszowego królika z kartonu i juz juz prawie znikała gdzieś w kącie by go wybebeszyć. Mimo, że ją ofuczała to jednak z uśmiechem, więc suka zamachała niewinnie ogonem i dalej wyciągała go spod papierów.

499Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 15:30

Betty Jou

Betty Jou
Machnęła ręką.
- Myślisz, ze Baker przyjmuje się dziwką? Proszę cię. Chodziło mu o kasę, którą stracił - odparła. 
Zaśmiała się.
- Zostaw, niech żre. Najwyżej zesra się puchem...

Kostki dla Liluye, mnożnik na spostrzegawczość. Jak przekroczysz:

50 - znajdujesz dokumentację medyczną Betty sprzed 20 lat

500Dom Betty Jou - Page 20 Empty Re: Dom Betty Jou Nie 25 Sty 2015, 15:42

Carmalita Auguste

Carmalita Auguste
Carmalita już chyba wygrzebała wszystko z pudła, więc odstawiła go w miejsce, gdzie takowe pudla się znajdowały i ruszyła do kolejnego. Słuchając muzyki w ogóle nie zwracała uwagi na psa, kota, mysz, czy też Liluye i Betty. Otworzyła ów pudło i zaniemówiła.
- O ja cię, w trąbę jeża! Tutaj są kasety VHS. - [57] po czym zaczęła szukać czy nie ma tam jakiś tarych medycznych seriali! Może uda jej se coś znaleźć?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 20 z 40]

Idź do strony : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach