Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Redakcja "Czasu Old Whiskey"

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 4]

1Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Redakcja "Czasu Old Whiskey" Czw 15 Maj 2014, 11:39

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Niedawno remontowany, parterowy budynek w piaskowym kolorze. Nad głównym wejściem wisi duże logo gazety, które zostało zakupione dzięki darczyńcom z miasteczka. W środku znajdziesz biura redaktora naczelnego, korektora oraz grafika. Do biura ogłoszeń można zanieść swój anons, jednak takowych jest coraz mniej, gdyż łatwiej ogłosić się w internecie.
Reszta budynku to sporej wielkości archiwum, które pamięta jeszcze czasy Old Whiskey z końcówki XIX wieku, zaplecza, pokoje ksero oraz boksy dla zatrudnionych tu „dziennikarzy”. „Dziennikarzy”, ponieważ tylko jedna z czterech piszących osób ma wykształcenie w tym kierunku (chociaż niepełne). Piszą oni głównie o dramatycznych wydarzeniach z okolic, nieszczęśliwych wypadkach, o wypiekach i sposobach na spranie plam wina z obicia kanapy.
Dla pracowników oraz gości redakcji, naczelny ma bonus – zawsze pełen baniak zimnej wody i plastikowe kubeczki!

2Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 23 Gru 2014, 22:56

Trevor Fowler

Trevor Fowler
/dosłownie z niebytu, 16.04.2013r./

Powolnym i leniwym krokiem wszedł do redakcji. Praktycznie jeszcze na progu kończył papierosa, więc wraz z nim wparował dym pełen substancji smolistych, wielopierścieniowych węglowodorów, metali ciężkich i ogólnie wszystkiego, co najgorsze i rakotwórcze. Skierował się na tyły. Po drodze zdawkowo (na tyle, że można było uznać to za jakiś tik nerwowy lub obserwator mógł nawet nie dostrzec, że Trevor poważył się na uprzejmościowy gest) skinął głową obecnym osobom. Zasiadł w boksie i włączył komputer, bo redaktor czepił się jego relacji ze spotkania miejscowego koła gospodyń, że niby naszpikowany był złośliwymi komentarzami. No to spędził godzinę nad odpowiednim poprawianiem artykułu. Mógł to zrobić w domu, ale już wariował od tego siedzenia w czterech ścianach i wgapiania się w laptop. Dobrze, że w Old Whiskey nie ma taksówek, bo był blisko zamówienia sobie dowozu od Carswell'a, ale równocześnie nie chciało mu się ruszyć. Lenistwo go uratowało. Odpalił papierosa, jak ktoś nie chciał wdychać dymu, to może sobie wyjść. Zgrał jeszcze wybrane zdjęcia, które zrobił temu wiekopomnemu wydarzeniu, który opisał. Wysłał redaktorowi.
Dopalił fajkę przyglądając się znudzonym wzrokiem sufitowi, chyba pojawiło się nowe pękniecie. A nie to stare się powiększyło. Wszedł jeszcze na stronę Old Whiskey Times, zaśmiał się pod nosem czytając tekst Mandy, co ta siksa nie wymyśli - Baker praworządnym obywatelem, no, no, no, chyba w tym samym uniwersum, w którym Trevor był miłym facetem bez problemów. Odbębnił, co jego i wylazł na piach Arizony.

/zt

3Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 23 Cze 2015, 21:35

Rachela Hernández

Rachela Hernández
18.09.13

Rachela wysiadła z samochodu i powoli zamykała drzwi, przyglądając się budynkowi aż po sam dach. Czyżby minęła się z powołaniem i powinna była zostać architektem?
Może! A może po prostu lubiła popatrzeć na ładne budynki. Chociaż po willi siostrzyczki, redakcja nie sprawiała oszałamiającego wrażenia. Ach! To nie to co w Phoenix. Kobieta odetchnęła i pokręciła głową, postanawiając nie kończyć myśli, które zaczynało ją ciążyć. Ruszyła więc szybko, poprawiając błękitną garsonkę, która idealnie teraz pasowała do nowych, jasnych włosków. Rachela weszła do budynku i wypytała o biuro redaktora, uśmiechając się radośnie w podziękowaniu za informację.
Skierowała się do drzwi swego przyszłego pracodawcy, bo przecież to pewne, że ją zatrudni (!), po czym zapukała i na zaproszenie weszła do środka. Przedstawiając się, szybko wyjaśniła po co tu przybyła i podsunęła mężczyźnie swe referencje oraz cv pod nos.
Patrz i podziwiaj!
Po długiej rozmowie i przedstawieniu swych artykułów, Rachela pożegnała się z redaktorem, który obiecał się zastanowić i skontaktować. Hernandez była dobrej myśli!

zt

4Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Pon 13 Lip 2015, 17:03

Rachela Hernández

Rachela Hernández
9.10 popołudnie, ze sklepiku Suzy

Rachela w pracy była także rano, ale swoista potrzeba skierowała jej kroki ponownie do redakcji. Możliwe, że to przewodniki tak podziałały na kobietę, bo ta nawet nie pomyślała o powrocie do domu. Do swego artykułu, nad którym pracowała od kilku dni, chciała jeszcze wpleść ciekawostki związane z historią miasteczka.
Nadgodziny to nie grzech!
Przewodnik wiele nie mówił, to też Rachela postanowiła skierować kroki do archiwum. Może odnajdzie coś ciekawego?

5Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 11:01

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Mnożnik na spostrzegawczość, w zależności jaki próg przekroczysz, to znajdujesz:


20 - gazety z lat 2000-2010
30 - gazety z lat 1990-2000
60 - gazety z lat '80
70 - gazety z lat 20-30

6Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 11:12

Rachela Hernández

Rachela Hernández
53

Rachela otworzyła szafkę z dawnymi wydaniami gazety, przesuwając palcami po ich fakturze i przekopując zawartość. Gazety z lat dziewięćdziesiątych mieszały się z kolejnymi rocznikami, docierając aż do dwutysięcznego roku i wywołując dylemat u dziennikarki. Rachela spojrzeniem wróciła do tych pierwszych, woląc przeglądać gazety od starszych roczników.

7Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 11:48

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 33. 

8Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 11:54

Rachela Hernández

Rachela Hernández
43

Rachela przewertowała kilka gazet, odkładając je na jedną kupkę, póki nie natrafiła na ciekawy nagłówek..
Wzięła gazetę w dwie ręce i rozłożyła ją, unosząc w powietrzu przed swymi oczami.

9Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:03

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Gazeta z 1996 roku

ZAMIESZKI W OKOLICACH OLD WHISKEY!


Wczoraj,w godzinach wieczornych miały miejsce brutalne i agresywne zamieszki. Rozpoczęły się w Sugar Hill, a walczący ze sobą chuligani, powoli kierowi się w stronę naszego miasteczka. Policji jednak udało się powstrzymać tłum od wejścia do centrum, lecz nie obyło się bez strat. Wybite szyby na licznych gospodarstwach, podpalone samochody. Aresztowano już dwadzieścia osób, lecz biuro szeryfa nie chce na razie wymieniać nazwisk podejrzanych.

10Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:10

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Rachelę nie zaskoczył temat zamieszek, jakby wychodziła z założenia, że w takich dziurach jak Old Whiskey, ludzie nudzą się podwójnie i muszą wyżyć... na licznych gospodarstwach.
Przewertowała gazetę i wzięła następną, zerkając na datę i szukając kolejnego wydania z nadzieją, że o zamieszkach napisano więcej niż raz. Z nadzieją, że nazwiska zostały ukazane. A co najwazniejsze, powód zamieszek!

11Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:35

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 35 

12Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:37

Rachela Hernández

Rachela Hernández
53

Żaden ciekawy nagłówek nie ukryje się przed spostrzegawczą Rachelą. Kobieta wyciągnęła kolejną gazetę i spojrzała na treść pierwszej strony z zainteresowaniem.

13Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:44

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Gazeta z 1996


Jacob Whiteoak aresztowany!


Znany w mieście działacz związany ze środowiskiem Indian został aresztowany w sprawie wywołanych zamieszek! Jak zdradza rzecznik biura szeryfa, Whiteoak został złapany w czasie trwania bójek i awantur, mających miejsce dwa dni temu. Nie wiadomo jednak, jakie dokładne zarzuty będą mu postawione – mówi się o prawdopodobnej karze za przewodnictwo zorganizowanej grupie, która wywołała zamieszki.

14Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:48

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Hernandez zainteresowała się tematem Whiteoka i grupy której przewodził, więc zaczęła poszukiwać kolejnych artykułów na ten temat. Z jakiego powodu wywoływał zamieszki? Ostatnie wydarzenia może były podyktowane przekonaniami mężczyzny i znaleźli się naśladowcy?

15Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 12:51

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 45 

16Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 13:00

Rachela Hernández

Rachela Hernández
43

Robiło się coraz trudniej, gdy szukało się konkretnego tematu. Rachela jednak nie zamierzała się poddawać, odkładając kolejną gazetę i szukając kolejnych artykułów. Nie wierzyła, że były tylko dwa.

17Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 13:06

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 45 

18Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 13:36

Rachela Hernández

Rachela Hernández
38

Rachela pokrecila glowa nad gazetami. Dziennikarze w tamtych czasach tak latwo porzucali tematy, czy gazety poznikaly? Szukala jednak dalej bo moze w kolejnych latach cos sie jeszcze dzialo, pod kierownictwem Whiteoaka?

19Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 13:54

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Ostatnia szansa - Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 35 

20Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 14:55

Rachela Hernández

Rachela Hernández
48

Nie tak łatwo było odnaleźć kolejny nagłówek z interesujacym Rachele tematem, ale w koncu odnalazla dobry numer i zaglebila sie w artykuł.

21Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 15:21

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Artykuł z 1997 roku


Jacob Whiteoak wychodzi z więzienia! 


Jak się okazało, w przyszłym tygodniu na wolność wychodzi Jacob Whiteoak, który niecały rok temu został skazany za rozpętanie zamieszek w okolicach Sugar Hill i Old Whiskey. Jak donoszą nasze źródła, po apelacji, zmieniono wyrok i przekwalifikowano zarzuty, przez co mężczyzna może odbyć karę w zawieszeniu.
Jak powiedział nam prawnik pana Whiteoaka, mecenas Wu, jest bardzo zadowolony z decyzji sądu. "Teraz pan Whiteoak może się poświecić rodzinie, którą zostawił w Old Whiskey."

22Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 21:32

Rachela Hernández

Rachela Hernández
Rachela cyknęła telefonem foty artykułów i odłożyła gazetę, by zabrać się za kolejne z 1997 roku. Już w myślach planowała dowiedzieć się więcej o Whiteoku, jego pobudkach, rodzinie i organizacji za którą poszedł za kratki.

23Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 22:12

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Żeby znaleźć ciekawy nagłówek - mnożnik na spostrzegawczość, próg 35. Jeśli natomiast przekrocz 40 - znajdujesz dwie notatki! 

24Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 22:44

Rachela Hernández

Rachela Hernández
48

Rachela znalazła więc dwa interesujące ją artykuły. Usiadła z nimi przy stole, na który składała wyciągane gazety i wczytala się w temat, który ją tak zainteresował.

25Redakcja "Czasu Old Whiskey" Empty Re: Redakcja "Czasu Old Whiskey" Wto 14 Lip 2015, 22:56

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Gazeta z '97


Jacob Whiteoak wrócił już do Old Whiskey i jak mówi "wycofuje się z życia publicznego miasteczka". Jak zapowiedział, zamknie tez swój zakład zajmujący się rękodziełem oraz sklep z pamiątkami w Wild West Town, którym podczas jego nieobecności - zajmował się jego syn.

Plotkarki brukowiec z '97 roku z Appaloosa City

Prawnik kartelu pomaga Indianom?


Jak donosi nas informator, w sprawę głośnych zamieszek w Old Whiskey z 1996 roku zamieszany był też Bruce Wu. Prawnik z Appaloosa City, który znany jest z częstej pracy z ludźmi powiązanymi z kartelem. Jak się okazało, Bruce Wu bronił oskarżonego o wywołanie zamieszek, Jacoba Whiteoaka - działacza na rzecz walki z dyskryminacją Indian w hrabstwie Cochise. Sam Wu jednak nie chce komentować ani pracy dla Whiteoaka, ani dla przestępców z kartelu. 
Pytanie jednak pozostaje - skąd sędziwy Whiteoak z Old Whiskey miał pieniądze na takiego obrońcę?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 4]

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach