Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

005. Postaci niezależne i ważni obywatele

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Mistrz Gry

Mistrz Gry
005. Postaci niezależne i ważni obywatele Npcmale

Postaci NPC są prowadzone przez wyznaczonych do tego administratorów i/lub moderatorów. Postaci te posiadają niezmienne statystyki - oznacza to, że nie podlegają one rozwojowi. Nie można im ani odejmować ani dodawać punktów statystyk.

UWAGA! NPC mogą mieć UKRYTE UMIEJĘTNOŚCI, tzn. gracz może poznać ich talenty i umiejętności dopiero w fabule.
 
 Nie zmieniają one swojej rangi obywatelskiej. Nie podlegają też bankowi i rachunkom, przez co ani nie tracą, ani też nie zarabiają pieniędzy - lecz jeśli fabuła tego wymaga mogą się wzbogacić lub zbankrutować w celu prowadzenia sesji. Nie dostają punktów ani nagród za udział w sesjach czy eventach. Mogą startować w konkursach, jednak nie mają prawa do uzyskiwania nagród.

Są postaciami podlegającymi pod główna fabułę i są zależne od decyzji głównych Adminów.

Można wchodzić z nimi w relacje, związki, ba, nawet zakładać rodziny, przymierza itd. Można wiązać historię swojej postaci z historią danego NPC, jednak trzeba to skonsultować z Mistrzem Gry.

Każdy z NPC ma przydzielone pole działania, które związane jest z fabułą forum i konkretnymi zadaniami. Jeśli Twoja postać chce wykonać jakieś zadania/misje lub uzyskać rolę w jakiejś fabule związanej z NPC - powinien się do danej postaci zgłosić. Gracz może się też upominać o obecność jakiegoś NPC w danym wątku.

NPC mogą (a nawet powinni) dawać nagrody za wykonanie zadania/misji. Mogą także pożyczać pieniądze, sprzedawać przedmioty ekskluzywne, ale także - napadać i rabować! W tym drugim przypadku gracz ma prawo ścigać i aresztować dane NPC!

UWAGA! Nie wszystkie cechy NPC zostały wypisane poniżej. Reszty trzeba się dowiedzieć samemu – dodatkowo, nie zdradziliśmy Wam wszystkich „pól działania” naszych NPC, tak, by ci mogli Was zawsze miło zaskoczyć!Sue Baker, 53 lata

Urodził się w Old Whiskey i tu pewnie umrze. Po ukończeniu szkoły zaczął pracę w zakładzie samochodowym i tym zajmował się dobrych parę lat. Aktualnie przywódca gangu motocyklowego. Baker dba o swojego harleya, członków gangu i ich dziewczyny. Sue nie lubi narkotyków, ćpunów i żartów ze swojego imienia. Nie ufa obcym; żeby spojrzał na kogoś przychylniej, ten musi się wykazać. Jeśli chodzi o "wykazywanie się" to Baker jest całkiem kreatywny i zawsze znajdzie jakieś zadanie do wykonania. Można śmiało powiedzieć, że bywa wredny i złośliwy. Dokopywanie innym musi być najwyraźniej jedną z jego rozrywek. Szorstki, trudny w obyciu, wulgarny. Człowiek, którego lepiej nie wkurzać, bo nie wiadomo, jak zareaguje. Baker jest bardzo interesowny, najczęściej działa na zasadzie: ty zrobisz coś dla mnie, to może ja zrobię coś dla ciebie. Jest dobrze poinformowany o sytuacji w mieście.

Co może zrobić dla Ciebie Sue Baker?

 1. Zorganizować broń lub samochód. Może nawet coś głośniejszego i bardziej wybuchowego?
 2. Skontaktować Cię z miłymi paniami, które dotrzymają Ci towarzystwa.
 3. Może Cię włączyć do swojego gangu, jednak wpierw musisz przejść chrzest bojowy.
 4. Dać Ci w gębę.

Powiązania: Święci z Arizony, Betty Jou
Gdzie można go najczęściej spotkać? Bar Viva Maria!, osiedle przyczep, zakład samochodowy
Betty Jou, 53 lata

Dziewczyna z sąsiedztwa – o ile mieszkasz koło baru dla motocyklistów. Lata temu mężczyźni za nią ganiali, a kobiety zazdrościły obfitego biustu i nóg do nieba. A teraz?... Też jej tego zazdroszczą a i są też tacy, którzy dalej się w niej kochają. Świadczyć o tym może też fakt, że 3 razy wychodziła za mąż i 3 razy się rozwodziła!
Od lat właścicielka baru Viva Maria!, który kusi tanim alkoholem, szafą grającą, bilardem i pięknymi dziewczynami. Betty dba o to, by każdy kto zajdzie w jej progi czuł się jak u siebie... no chyba, ze jest to diler czy ćpun. Tak jak każdy członek Świętych z Arizony nie znosi narkotyków i gangów, które nimi handlują. Nie przeszkadza jej to jednak wspierać nieco nielegalną działalność jej kolegów.
Wesoła, pyskata i bystra. Często matkuje, jest opiekuńcza w stosunku do swych przyjaciół, ale i cięta na Sue Bakera – czemu? Cóż, jeśli chcesz wiedzieć, to musisz popytać!

Co może dla Ciebie zrobić Betty?

 1. Jeśli zdarzy się, że wpadnie ci w ręce lewy lub podejrzany towar i nie wiesz co z nim zrobić – idź do Betty, a może nawet uda Ci się zarobić!
 2. Betty była kiedyś pielęgniarką, więc zna się nie tylko na nalewaniu whiskey. Jeśli masz z nią dobre układy, to może udzielić ci pierwszej pomocy.
 3. Czujesz się samotny w piątkowe wieczory? Betty znajdzie Ci koleżankę.
 4. Betty Jou zawsze pod ladą znajdzie jakieś ciekawe fanty, które nie raz mogą Ci uratować skórę w trudnych sytuacjach – leki? Mapy? Telefony? Broń? A może gaz pieprzowy czy wytrych? Wystarczy zapytać!
 5. Przygarnie każdą zbłąkaną kobiecą duszyczkę, która jest spłukana i szuka pracy.

Powiązania: Święci z Arizony, Sue Baker
Gdzie można ją najczęściej spotkać? Bar Viva Maria, osiedle przyczep, zakład samochodowy
Pani Smith, 42 lata

Właścicielka jednego z najbardziej znanych klubów w Appaloosa City - Słodkiej Brzoskwinki. Miss Kukurydzy '91 z Teksasu. Kobieta wygadana, głośna, ekspresyjna i aż nazbyt otwarta. Dla wielu może się wydawać głupią, niegrzeczną i jednocześnie bezczelną przy swoim braku obycia w niektórych sytuacjach. Lecz ten, kto ją naprawdę poznał, wie, że nie taka blondynka głupia jak się maluje.
Lecz co tak naprawdę te słowa znaczą, to już sam z musisz się przekonać.
Znana w kręgach nocnego życia Appaloosy jako gospodyni głośnych imprez. Jednocześnie plotka głosi, że organizuje ona nie tylko przyjęcia dla celebrytów i biznesmenów ale i gangsterów z obu brzegów Rio Grande. Ona sama twierdzi, że lubi się otaczać „Ciekawymi ludźmi”.
Prócz oryginalnego sposobu bycia i ciekawego zawodu, pani Smith stara się być zwykłą, przeciętną panią domu. Od dwudziestu lat ma tego samego męża, dwie dorastające córki i grubego, leniwego psa.

Cóż może dla Ciebie zrobić pani Smith?

 1. Może Cię skontaktować z „wyższymi sferami” i elitą towarzyską Appaloosa City.
 2. Jeśli jesteś ciekaw jakie rozrywki szykuje nocne, nieco niegrzeczne życie wielkiego miasta, możesz spróbować dostać się do jej klubu.
 3. Mówi się, że alkohol to nie tylko jedyna używka, jaką można kupić przy barze „Słodkiej Brzoskwinki” - lecz cicho sza, przecież nikt nic nie wie, prawda?

Oficjalne powiązania: Elita Appaloosy, celebryci, Pan Smith
Gdzie można ją najczęściej spotkać? Klub Słodka Brzoskwinka, restauracja Fairy, jubiler
Pan Smith, 45 lat
Jego największym osiągnięciem jest to, że od 20 lat jest mężem pani Smith. Sam mówi, że powinien dostać za to wielki, złoty medal, który dumnie by nosił na swej szyi. Lecz to tyle, jeśli chodzi o marudzenie na temat małżeństwa – złośliwi nawet twierdzą, że pan Smith jest pantoflarzem. Milczący, wycofany, przytakujący swojej małżonce; żyjący nieco w cieniu jej przytłaczającej osobowości. Lecz nie wydaje się, żeby mu to jakoś przeszkadzało.
Pracuje ze swoją żoną w klubie, zajmując się ochroną lokalu. Wynajmuje kilku dryblasów, którzy są znacznie postawniejsi niż on, ale to właśnie pan Smith wygląda śród nich na szefa – może to przez to, że wciąż patrzy na nich spod byka i groźnie milczy.
Mówi się, że był w akademii policyjnej i poczęli go tam przezywać Sasza, ze względu na (podobno) rosyjskie pochodzenie jego rodziców – chociaż on sam perfekcyjnie mówi po angielsku i nazywa siebie imieniem Anthony. Jednak wciąż niewiele o sobie mówi, a tylko nieliczni wiedzą jak brzmi jego prawdziwe imię.
Co pan Smith może dla Ciebie zrobić?

 1. Jeśli potrzebna Ci ochrona lub silny mężczyzna do wykonania jakiegoś trudnego zadania – szukaj go u dryblasów Smitha.
 2. Może zorganizować samochód lub broń w Appaloosa City.

Oficjalne powiązania: Elita Appaloosy, celebryci, Pani Smith
Gdzie można go najczęściej spotkać? Klub Słodka Brzoskwinka
Skittles Jones, 35 lat
Pracownik stacji benzynowej znajdującej się przy wjeździe do miasteczka Old Whiskey. Nie bez powodu przylgnęło do niego przezwisko „Skittles” - jego ojciec był Afroamerykaninem, matka Meksykanką, a prababka od strony ojca w połowie Apaczką, z domieszką krwi białego mieszkańca Arizony. Dzięki temu Jackie jest mężczyzną egzotycznej urody i pochwalić się może wieloma kolorami w swej rodzinie. Zapewne jakby był z polski to nazywałby się „Mieszanka Krakowska”.
Mając na uwadze treść filmu Easy Rider, postanowił w wieku czternastu lat zrobić dobry uczynek: podreperować budżet domowy i pójść do pracy. Bohaterowie filmu dorabiali się wielkiej kasy spieniężając narkotyki, więc przedsiębiorczy Jackie wygrzebał z aptecznej szafki kilka opakowań tabletek i ruszył do szkoły dilować, wciskając kolegom ze szkoły kit, że pigułki, które próbuje im opchnąć, to LSD.
Tak naprawdę był to środek przeczyszczający.
W ten właśnie sposób połowa miasteczka nabawiła się rozwolnienia, a Skittles po raz pierwszy zadarł z prawem. Stał się bohaterem lokalnej prasy, a jego potencjał został zauważony przez odpowiednich ludzi.
Wkrótce wyrósł z niego całkiem duży chłopiec, a Jones na poważnie zajął się dilerką.

Co Skittles Jones może dla Ciebie zrobić?

 1. Możesz kupić u niego narkotyki. Jeśli Cię na ten luksus nie stać, możesz spróbować się targować. Być może Skittles Cię polubi i zamiast zapłaty zażyczy sobie jedynie małą przysługę…
 2. Nie tylko narkotyki, ale i leki i trucizny - jeśli się postarasz to może dostaniesz nawet zniżkę.
 3. Możesz zgłosić się do niego, jeśli zechcesz wkręcić się w narkotykową intrygę, bądź zechcesz rozpocząć pracę w tym biznesie.
 4. Może zorganizować ci samochód albo quada.
 5. Możesz nawiązać z nim relację, jeśli chcesz mieć przejebane u Świętych z Arizony.


Powiązania: Buendia Familia
Gdzie można go najczęściej spotkać? parking przy dyspozytorni, stacja benzynowa, bar i salon gier „Chako Taco”, motel "Rosie"Szeryf McConnor, 56 lat
McConnor został wybrany na szeryfa w ostatnich wyborach – właśnie teraz rozpoczęła się jego czteroletnia kadencja w biurze szeryfa. Wielu już wiąże z nim nadzieje – odważny, uczciwy i obowiązkowy; McConnor ma nadzieję wreszcie zaprowadzić porządek w Old Whiskey, zdając sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie.
Od lat pracujący w policji powiatowej, teraz ma szanse na to by ukrócić nieprawe zachowania u swych współpracowników. Rozpoczął formowanie swojej drużyny, dokładnie sprawdza każdego stróża prawa, z którym ma pracować i, przede wszystkim, bacznie obserwuje to, co dzieje się w okolicy.
Czyżby McConnor był ostatnim sprawiedliwym?
Jak na ironię, jego przodkami byli członkowie słynnego gangu, który w 1898 roku pawie zmiótł Old Whiskey z powierzchni ziemi...
Co McConnor może dla Ciebie zrobić?

 1. Jako szef policji jest zobowiązany do udzielania pomocy, prowadzenie licznych śledztw i ścigania przestępców.
 2. Gdy przesłuchujesz wraz z nim - może dodać jednorazowo kilka punktów charyzmy do wyniku mnożnika danej postaci.
 3. Może załatwić nakaz przeszukania, pozwolenie na podsłuch czy aresztowanie.

Powiązania: biuro szeryfa, policja powiatowa, policja federalna
Gdzie go można najczęściej spotkać? biuro szeryfa, lokalna jadłodajnia
Hai Wu, 33 lata
Młoda i ambitna prawniczka pracująca w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Appaloosa City. Ledwo trzydziestoparoletnia, a kariery może jej pozazdrościć niejeden adwokat z wieloletnim stażem.
Jednak wiele wskazuje, że to nie tylko talent stoi za sukcesami panny Lin – reprezentowanie osób, które są podejrzane o kierowanie grupami przestępczymi popłaca. I to bardzo.
Zapewne Hai Wu zdaje sobie sprawę z tego, że jej klienci święci nie są, a pieniądze, które leżą na jej koncie nie są czyste, to i tak nic jej nie powstrzyma. Ta karierowiczka doskonale wie jak dojść do swego celu, nawet po trupach (dosłownie).
Panna Wu jednak zaprzecza, że kontaktuje się z członkami „najniebezpieczniejszych rodzin w Ameryce”, a jej klienci to po prostu „biznesmeni o agresywnej polityce robienia pieniędzy”.
Co Hai Wu może dla Ciebie zrobić?

 1. Raczej – co ty możesz dla niej zrobić!


Powiązania: Buendia Familia
Gdzie najczęściej można ją spotkać? W jej kancelarii w Appaloosa, w restauracji „Fairy”.Stary Apacz Jacob, ?? NIE ŻYJE - ZASTRZELONY PRZEZ NEONAZISTÓW
Nikt nie wie ile ma lat, gdzie mieszka, skąd pochodzi i jak brzmi jego prawdziwe imię. Plotki głoszą, ze to potomek słynnego Cochise'a, że to szaman i wizjoner. Złośliwi jednak widzą w nim dziada strugającego drewniane figurki przy Wild West Town. Zniszczony przez alkohol i papierosy, wciąż jednak wzbudza resztki respektu, gdy tylko spojrzy się w jego ciemne oczy.
Co Jacob może dla ciebie zrobić?

 1. Chętnie opowie Ci o indiańskich losach na tej ziemi!
 2. Może pokaże Ci ciekawe i cenne mapy?..
 3. Jacob często szuka ludzi do pomocy w małych robotach budowlanych czy transportowych – zawsze jakiś dobry uczynek, prawda?


Powiązania: Święci z Arizony, plemię Apaczów, klika kumpli na deskach
Gdzie można go najczęściej spotkać? Wild West Town, bar „Viva Maria!"

Naiche, 23, NIE ŻYJE - ZASTRZELONY PRZEZ CZŁONKÓW GANGU "P"

Tak naprawdę ma na imię Tobias, ale się do tego nie przyznaje – woli, gdy wołają na niego Naiche, co w języku Apaczów znaczy.... wścibski.
To chyba dobre określenie dla kogoś takiego jak Tobias.
Wie wszystko, o wszystkich, zajrzy wszędzie i dowie się każdego szczegółu. Plotkarz i ciekawski smarkacz, który dodatkowo pielęgnuje w sobie wielką dumę z bycia Apaczem. Wychowywany przez swojego dziadka, Jacoba, zna perfekcyjnie swój ojczysty język i historię, którą chwali się komu popadnie, bo ubzdurał sobie, ze jego przodkami byli wielcy wodzowie.
Chociaz skończyć community college i mógłby spokojnie pracować jako księgowy, to woli włóczyć się po mieście i jeździć na swoim longboardzie udając sportowca. Dorabia przy naprawianiu rowerów i malowaniu desek w „esyfloresy”, a i czasami załatwi na lewo jakieś dokumenty czy pozwolenia za dodatkową kasę. Pozornie niczym się nie różni od reszty „smarkatych nierobów”.
Ma młodsza, czternastoletnią siostrę, która wciąż mieszka z rodzicami. On zaś wyprowadził się lata temu do swego dziadka i raczej nic nie wskazuje na to, by miał zrezygnować z pomieszkiwania u niego - chociaż sam Jacob nie jest zadowolony z wyborów swojego wnuka, szczególnie, jeśli chodzi o znajomych.


Co Naiche może dla ciebie zrobić?

 1. Jak nie jesteś pełnoletni a masz ochotę poimprezować na stacji benzynowej to Naiche może ci załatwić sześciopak
 2. Zna wszystkie plotki, wie kto gdzie i z kim...
 3. Jak będziesz miły, to może nie raz Naiche skombinuje ci jakieś pozwolenie, skombinuje klucze, wytrych albo fałszywe prawo jazdy. MOŻE. Bo to ogólnie jest grzeczny chłopak.Powiązania: plemię Apaczów, Indianin Jacob, Skittles
Gdzie można go najczęściej spotkać? Właściwie to wszędzieKojot, ??
Mężczyzna bez tożsamości, twarzy czy nawet głosu. Załatwia sprawy, sprząta i naprawia błędy po innych. Mało kto wie jak naprawdę się nazywa; kontaktować się z nim można tylko przez pośredników i to tylko na specjalnych zasadach i za duże pieniądze.
Wiele plotek krąży na temat tego Kojota - zapewne wszystkie są kłamstwami wyssanymi z palca dziennikarzy lokalnych brukowców. Jednak opowieści o jego działaniach zawsze pobudzały wyobraźnię ludzi, którym czytani książek Agathy Christie już nie wystarczy....
Powiązania: Buendia Familia
Gdzie można go najczęściej spotkać? Nie chcesz wiedzieć

Dos-teh-seh (prawdziwe nazwisko: Dorothy Romero), 30

Nowa asystentka kustosza w Muzeum Historii Indian przy rezerwacie gór Dragoon. Niewiele o niej wiadomo - tylko tyle, że po śmierci Jacoba ona przejęła jego obowiązki w tej placówce, a także w Wild West Town. Mówi, że skończyła historię na uniwersytecie w Appaloosa, tam tez się doktoryzuje. Praca w muzeum to cześć jej obowiązków doktoranta.
Jednak nic więcej o sobie opowiadać nie chce.

Co Dos-teh-seh może zrobić dla ciebie?

 1. Oprowadzi po muzeum, Wild West Town i opowie wiele ciekawych historii związanych z tymi okolicami
 2. Ma dostęp do archiwów, a tym samym do wielu tekstów, zdjęć i map...
  Chętnie da ci pracę związana z porządkowaniem muzeum czy miasteczka westernowego.
 3. Mimo tego, ze dopiero tu przyjechała, zna wiele zapomnianych ścieżek w górach i bardzo dobrze zna się na mapach.
 4. Dos-teh-seh to NPC, które wciąż nie jest odkryte do końca – dzięki rozmowach z nią można dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zyskać na tej znajomości.


Powiązania: Victor Romero
Gdzie można ją najczęściej spotkać? Wild West Town, muzeum, park krajobrazowy
Victor Romero, 32 NIEDOSTĘPNY W OLD WHISKEY
Szaman i historyk pochodzący z San Carlos, aktualnie żyjący na Florydzie. Pracuje tam w muzeum, opiekując się wystawami o tematyce Indian wywożonych do wiżień na wschodnim wybrzeżu. Mąż Dos-teh-seh, która rok temu, z nieznanych przyczyn, odeszła od niego. Co dziwniejsze, to na jej prośbę został on odnaleziony przez mieszkańców Old Whiskey, którzy polecieli na Florydę w poszukiwaniu pamiątek po znanej szamance z Arizony.
Uparty, małomówny - wielbiciel tańca i rumu.


Co Victor może zrobić dla ciebie?

 1. Oprowadzi po muzeum na Florydzie i może udostępnić teksty źródłowe znajdujące się w muzealnej bibliotece
 2. Posiada wiele map, które mogą poprowadzić cię w ciekawe miejsca
 3. ??


Powiązania:
Dos-teh-seh
Gdzie można ją najczęściej spotkać? Aktualnie jedynie Floryda, możliwy kontakt telefoniczny bądź mailowy
Nathaniel Cooper, 36 lat
Pochodzący z Yumy, mieszkający od lat w Appaloosa City. Detektyw z DPS, działający w biurze do Walk z gangami i nielegalną imigracją. Przydzielono mu sprawę dotyczącą Świętych z arizony oraz Ku Klux Klanu działającego na terenie Old Whiskey – przez to musi on współpracować z biurem szeryfa McConnora.
Człowiek co najmniej dziwny – lubiący naginać prawo w imię słów „cel uświęca środki”. Znany ze swoich kontrowersyjnych sposobów wyciągania informacji i szukania dowodów. Ambitny, ale zazwyczaj wpierw powie nim pomyśli.


Co Cooper może dla ciebie zrobić?

 1. Jest pośrednikiem między biurem szeryfa a DPS w Appaloosa. Ma też kontakty z biurem DEA.
 2. Gdy przeszukujesz z nim miejsce zbrodni lub dom podejrzanego, może dodać jednorazowo kilka punktów spostrzegawczości do wyniku mnożnika danej postaci.
 3. Gdy przesłuchujesz wraz z nim - może dodać jednorazowo kilka punktów charyzmy do wyniku mnożnika danej postaci.Powiązania: DPS, DEA
Gdzie najczęściej go spotkasz? Biuro szeryfa, posterunek polisji w Appaloosa, w mieszkaniu przy Eaton Street.
Inne postaci NPC bez osobistych kont, prowadzeni z konta MG lub w postach innych postaci niezależnych (jeśli są one ze sobą fabularnie powiązanie):

Boss Buendia Familia, ?? – człowiek, który przewodniczy jednemu z największych gangów w tym rejonie. Kim jest, jak wygląda... wie to niewielu, a tylko wybrańcy mogli się z nim spotkać osobiście. Jego przedstawicielem często jest prawniczka Hai Lin, którą wynajmuje jako swojego adwokata i pełnomocnika, lecz ta sama zaprzecza by miała konotacje z „najwyższymi szczeblami świata przestępczego”.

DJ Curwood Senior, 60 lat – Założyciel radia OWWWR (Old Whiskey Wild West Radio). Od ponad 20 lat prowadzi audycje na temat muzyki country, polityki i cen kukurydzy. Człowiek, który wie najwięcej, słucha plotek i zawsze zwęszy gdzieś sensacje. Ma dorosłego syna, który także pracuje w radiu i prowadzi piątkowe audycje o Bon Jovi.

Redaktor gazety „Czas Old Whiskey”, 34 lata - Pan Moore jest redaktorem naczelnym od niedawna, a już ma ochotę wprowadzać zmiany. Ambitny i wygadany, nie ma jednak tylu znajomości, by wojować z rubrykami towarzyskimi i ogłoszeniami drobnymi. Niewielu popiera jego pomysł, by przeistoczyć „Czas Old Whiskey” w poważną gazetę... lecz ten się nie poddaje!
Henry S. Randall, „Król Wołowiny”, 66 lat – właściciel największego rancza w okolicy (Randall's Ranch) a także zakładu rzeźnickiego. Uznany hodowca była i producent wołowiny, zatrudnia wielu mieszkańców na swoim ranczu oraz zakładach przetwórstwa i hurtowni. Niski, otyły człowiek, z białym zarostem i różnie jasnym kapeluszem na głowie. Zawsze ubrany w dobrze skrojone garnitury, z nieco tandetnego, połyskującego materiału. Jego kowbojki ze skóry węza są już legendą, a sam Randall też nie zamierza chować się ze swym tanim gustem za tysiące dolarów.
Wdowa Mayer, ?? – sędziwa kobieta, szanowana wśród kółka modlitewnego, postrach młodych ludzi. Moralizatorka, dewotka i hipokrytka. Wdowa po szeryfie, który zginął w strzelaninie 30 lat tamu – od czasu śmierci męża stała się jeszcze większą krzykaczką i przeciwniczką przestępstw wszelakich. Sama postanowiła na swój sposób walczyć z kryminałem. Ta niska, otyła kobieta to częsty gość posterunku policji, gdzie prawie codziennie składa doniesienia na sąsiadów. NIE ŻYJE, zamordowana przez Naiche (jednak w śledztwie jeszcze tego nie wiadomo)
J.B., 56 lat – stary właściciel baru i salonu gier „Chaco Taco”. Wbrew pozorom ma tyle wspólnego z kuchnią Meksykańską , co lokalny szeryf z baletem. Człowiek nieco przygłupi, gadatliwy, często rozsiewający liczne plotki po mieście.
Bob, 49 lat – właściciel sklepu z bronią, wielbiciel militariów i wielkich samochodów. Prawicowiec i zagorzały obrońca prawa do posiadania broni przez każdego obywatela kraju. Wielbiciel wszelkiego rodzaju napojów gazowanych.


Elmir Johnson, 60 lat - właściciel knajpy Elmir's Dinner. Starszy, poczciwy pan, który dawno stracił swoje bujne włosy! Uwielbiający gotować i nie szczędzący pieprzu w swoich potrawach.

J. Santos, 53 lata - podstarzały prawnik, który chyba częściej widuje swoja była żonę niż faktyczna sale sadową. Specjalizuje się  wyciąganiu alimentów od pijanych tatuśków i odbieraniem praw rodzicielskich nieletnim matkom. Jednak ostatnio począł zajmować się wyciąganiem niektórych Świętych z aresztu, wyczuwając przy tym dobry zarobek...

Ethan Brown, 52 lata - miejscowy grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego. Wysoki, szczupły, łysiejący od 20 lat - gdyby założyć mu na głowę cylinder, wyglądałaby jak stereotypowy przedstawiciel tego zawodu. Cichy, spokojny, lecz na pewien sposób przerażający tym swoim opanowaniem...  NIE ŻYJE, zamordowany przez Kojota

Regina i Sabrina Smith, 18 i 16 lat – dwie dorastające córki państwa Smithów. Dwie urodziwe blondynki, które wdały się w swoją wygadaną i energiczna matkę. Jednak tylko z pozoru są do siebie podobne; Regina jest bystra, przebiegła i sprawia wrażenie rozpieszczonej i bezczelnej snobki. Natomiast Sabrina jest prostoduszna, naiwna i zawsze palnie jakieś głupstwo. Lecz mimo różnic, siostry trzymają się razem – wspólnie przewodniczą Kółku Czystości w swojej katolickiej szkole, kandydują do samorządu i udzielają się społecznie piekąc ciastka dla biednych i głodnych dzieci z publicznego przedszkola. W wolnych chwilach uwielbiają spędzać czas ze swoją matką w „Słodkiej Brzoskwince” i wydawać pieniądze.

Jacob 'Duck' de la Fuente, 14 lat - syn Skittlesa, mieszkający z babcią na obrzeżach Appaloosa. Członek drużyny koszykarskiej juniorów. Można go często spotkać w kompleksie sportowym.

Selena Jones, z domu de La Fuente, 58 lat - matka Skittlesa, babcia Ducka, mieszkająca na obrzeżach Apaloosa. Prawna opiekunka wnuka.

Damon Cooper, 33 lata - kuzyn detektywa Coopera, na stałe mieszkający na Florydzie, gdzie pracuje przy badaniach nad aligatorami. 


Anne Marie Cameron (z domu Cooper) 40 lat, Daniel Cameron 10 lat - Siostra i siostrzeniec detektywa Coopera.Oboje na stałe mieszkający w Appaloosa City. Anne Marie jest lekarzem genetykiem, Daniel zaś uczęszcza wciąż do szkoły podstawowej i marzy o tym by być mistrzem saksofonu.
 


Mistrz Gry prowadzi także liczne NPC mieszkańców miasteczka, gangsterów, prostytutki, policjantów czy pracowników licznych instytucji (często w zastępstwie -jeśli żaden gracz nie zajmie wakatu, np. lekarza czy pastora, to MG jest zobowiązany prowadzić NPC o takich zawodach jeśli zajdzie taka potrzeba).

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Wycieczka do Kalifornii - postaci niezależne!

Poniżej przedstawiamy krótkie opisy NPC, które będzie można spotkać w fabule w mieście Santa Barbara!


Isabella Loveless, 71 lat, właścicielka hotelu „California” - drobnej budowy kobieta, z burzą siwych, cienkich włosów. Ubrana zawsze w czarne, klasyczne ubrania, zdobiąca swój ulubiony kardigan złota broszką w kształcie motyla. Zdaje się być sympatyczną i uczynną kobietą. To ona, osobiście, wita gości w recepcji hotelu, rozdaje klucze i słucha skarg i żali. Często ujrzysz ją w holu, czekającą na kolejnych turystów.
Jej całe życie związane było z tym hotelem. Zaczynała tu jako młoda pokojówka, powoli zdobywała sympatię szefostwa, aż w końcu zajęła się kierowaniem tego przybytku. W dniu, w którym umarł poprzedni właściciel, dowiedziała się, ze dzięki swojej ciężkiej pracy została uznana za spadkobierczynię „Californii”. Testament sprawił, że ta drobna, niepozorna kobieta, stała się panią na włościach na najbliższe 30 lat.
Panna, bezdzietna - „California” to jej jedyna pociecha.

Alexander Holland, 63 lata, kierownik hotelu „California” - pracujący dla panny Loveless od początku jej kariery jako właścicielki. Zajmujący się obsługa hotelu, nadzoruje prace pokojówek i boi hotelowych, zarządza restauracją. Prawa ręka Isabelli, której prawie nie odstępuje na krok. Plotki hotelowe mówią, ze jest w niej nawet zakochany... ale sam nigdy nie powiedział tej kobiecie nic, co by mogło o tym świadczyć.
Mieszkający w „Californii” połowę swojego życia, nie znający innego życia – traktuje pracowników jak rodzinę, chociaż bywa dla nich bardzo surowy. Nie wyobraża sobie, żeby mógł odejść na emeryturę, a co więcej – wyjechać i opuścić pannę Loveless!

Angel Amaro, 33 lata, wnuk byłego właściciela „Californii” - pozbawiony swojego spadku, jedyny potomek pana Amaro, który ponad 30 lat temu przepisał swój hotel pannie Loveless. Na co dzień mieszkający w Los Angeles, usiłujący zrobić karierę w muzyce. Gitarzysta jazzowy, który jest niezwykle dumny ze swoich osiągnięć. Rodzina jednak nigdy nie była mu przychylna, wielu uważa, że powinien zająć się czymś „poważniejszym” niż muzyka, która.
Jako młody chłopak walczył nie tylko z brakiem szacunku w rodzinie, ale też żalem do zmarłego dziadka, który go wydziedziczył. Lecz z wiekiem złość na decyzje Amaro seniora zaczęła słabnąć – Angel skupił się na swojej debiutanckiej płycie, która została dobrze odebrana w środowisku fanów niezależnego jazzu. Teraz, w ramach turnee, postanowił odwiedzić rodzinne Santa Barbara...

Emma Austene, 20 lat, pokojówka w hotelu „California” - młoda pracownica hotelu, która zatrudniła się u panny Loveless, by odłożyć pieniądze na studia. Pracuje tu już drugi rok i chyba wizja studiowania staje się coraz bardziej odległa. Sama panna Loveless trzyma ją pod swoimi skrzydłami, widząc w niej swoja następczynie. Młoda Emma jest mało asertywna i ciągle ma poczucie, że jest co winna Isabelli – dała jej przecież dach nad głową i pracę. Lecz jest coraz ciężej,a dziewczyna zdaje się być coraz bardziej zmęczona pracą w hotelu i dźwiganiem na swych barkach

Emanuel Santiago, 45 lat, właściciel sadu pomarańczowego – znany w okolicy sadownik, który sprzedaje lokalne pomarańcze i udostępnia turystom swoje ogrody. Każdy, kto chce może go odwiedzić i zebrać u niego świeże cytrusy. Gdy jednak nie ma sezonu, sprzedaje powidła, konfitury, a także... perfumy o zapachu kwiatu pomarańczy. Człowiek wesoły, wiecznie zadowolony. Nie tylko pasjonat ogrodnictwa, ale także poszukiwacz złota i skarbów! W wolnym czasie można go spotkać na plaży, gdy spaceruje z wykrywaczem metalu i liczy na to, że akurat tego dnia trafi na wielki skarb piratów, Indian czy konkwistadorów!


Linda Oakland, 51 lat, szeryf hrabstwa Santa Barbara – naczelnik biura, wybrana dwa lata temu i sprawująca władzę nad policjantami w całym okręgu St. Barbara. Kobieta poczciwa, prosta, ale uczciwa i pracowita. Wie jak zjednać sobie ludzi, lecz od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że jej rządy nie są zbyt skuteczne. Jej pogodne i łagodne usposobienie niekoniecznie może pomagać w pracy policjanta. Ona jednak myśli o sobie bardziej jak o polityku, niż mundurowym; to jednak nie zmienia faktu, ze wciąż jest aktywna w terenie i sama przyjmuje wiele zgłoszeń z całego okręgu. Krążą jednak plotki, że Oakland nie raz wykorzystywała swoją pozycję, by osiągnąć dla siebie osobiste profity.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach