Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

005. Punkty rozgłosu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1005. Punkty rozgłosu Empty 005. Punkty rozgłosu on Nie 11 Maj 2014, 18:35

PUNKTY ROZGŁOSU 1. ROZGŁOS to specjalnie przydzielanie punkty, które mówią o sławie naszej postaci.
 2. Może być ona zarówno zła jak i dobra.
 3. Każda postać pracuje na nią uczestnicząc w sesjach i eventach organizowanych przez Mistrza Gry, które mają oczywiście związek z główną fabułą forum.
 4. Są one przydzielane na takich samych zasadach jak statystyki czy punkty umiejętności – po każdej sesji i misji prowadzonej przez Mistrza Gry, postaci zostają nagradzane punktami sławy, które powinny być adekwatne do jej wpływu na przebieg wydarzeń.
 5. Punkty sławy może być zarówno dodawane jak i ODEJMOWANE, jeśli nasza postać usunie się w cień, przestanie brać udział w eventach, wyjedzie i słuch po niej zaginie. Lecz im więcej punktów w fabule zdobytych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, ze sława spadnie, nawet po zniknięciu danego bohatera!
 6. Można uzyskać maksymalnie 100 punktów sławy.
 7. Rozgłos dzielimy na SPOŁECZNY oraz PRZESTĘPCZYRozgłos SPOŁECZNY 


 1. Rozgłos SPOŁECZNY to sława, którą zdobywamy wśród tzw. szarego ludu – w sąsiedztwie, w miasteczku, w tych grupach społecznych, które nie mają nic wspólnego ze światkiem przestępczym. By zdobyć uznanie w społeczności miasta, należy pracować na tzw. dobro ogólne, działać społecznie i zdobywać dobrą sławę swoimi uczynkami. Np. pracując w policji, jako lekarz, nauczyciel lub po prostu – działać w społeczności tak, by przynosić jej korzyści.
 2. Punkty te mogą być przyznawane za wątki w pracy, sesje i misje – te prowadzone zarówno przez MG jak i te wychodzące z inicjatywy graczy.
 3. Rozgłos SPOŁECZNY daje sławę wśród wszystkich obywateli miasta, niezależnie od ich statusu i grupy przynależności.Rozgłos PRZESTĘPCZY 1. Rozgłos PRZESTĘPCZY jest słowa zdobywana tylko w kręgach przestępczych Old Whiskey i Appaloosa City.
 2. Punkty te dodaje MG po wszelakich misjach związanych ze światem przestępczym; za napady, zlecenia z gangu czy rodziny Buendia, itp.
 3. Im większy rozgłos PRZESTĘPCZY, im większa sława w świecie marginesu w Old Whiskey oraz Applaoosa, ale także wśród stróżów prawa!Co daje taki ROZGŁOS?

Przede wszystkim posłuch i respekt w danych grupach. Im większy rozgłos SPOŁECZNY tym większe prawdopodobieństwo znalezienia się np. w radzie miasteczka czy możliwość awansowania w pracy.

Dzięki odpowiednim poziomom sławy naszego bohatera, uzyskujemy dostęp do kolejnych miejsc, zyskujemy kontakty i możemy wykonywać zadania za większe nagrody - szczególnie w przypadku rozgłosu PRZESTĘPCZEGO.

Poniższa tabelka może Wam przybliżyć poziomy rozgłosu jakie będzie można spotkać w grze:


Punkty rozgłosu społecznegoOpis
0-5osoba nieznana
6-15osoba znana w swoim najbliższym środowisku 
15-24osoba bardzo dobrze znana w swoim sąsiedztwie i w pracy
25-39osoba bardzo dobrze znana w swoim sąsiedztwie i grupie do której należy
40-49osoba znana we większości grup w miasteczku Old Whiskey
50-59osoba znana w całym Old Whiskey 
60-79Osoba znana w całym Old Whiskey i w wybranych kręgach w Appaloosa City
80-100Osoba znana w całym Old Whiskey i w wielu ważnych kręgach w Appaloosa CityPunkty rozgłosu przestępczegoOpis
0-5osoba mało popularna
6-15osoba bardzo dobrze znana w swoim gangu
15-39osoba bardzo dobrze znana w swoim gangu i grupach przestępczych z tego samego miasteczka
40-59osoba znana we większości grup przestępczych działających na terenie powiatu Old Whiskey (miasteczko + osady poza nim)
60-89Osoba znana w gangach działających w powiecie Old Whiskey i w wybranych kręgach przestępczych w Appaloosa City
90-100Osoba znana w gangach działających w powiecie Old Whiskey i w wielu ważnych kręgach przestępczych w Appaloosa City (w tym kartelu)

Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach