Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Joan Wharton

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Joan Wharton on Sob 02 Sie 2014, 12:08

Karta postaci


 Informacje podstawowe:

 Imię: Joan
 Nazwisko: Wharton
 Pseudonim: -
 Data i miejsce urodzenia: 14.01.1985r., San Diego
 Narodowość: Amerykanka
 Rodzina: Sarah i Trevor Wharton – rodzice, mieszkający w San Diego, Arthur Seaton – dziadek mieszkający w Old Whiskey, mechanik samochodowy na emeryturze.
 Od kiedy zamieszkuje Old Whiskey: 1,5 roku

 Statystyki:

 Inteligencja: 26
 Charyzma: 16
 Celność: 6
 Refleks: 26
 Kondycja: 16
 Siła: 6
 Spostrzegawczość: 36
 Dodatkowa umiejętność: chemia - 18
 Prawo jazdy: Tak

 Wykształcenie:

 Zawód wyuczony: farmaceuta, specjalizacja toksykologia
 Zawód wykonywany: analityk w biurze koronera
 Języki: angielski, hiszpański, niemiecki

 Fizyczność:

 Wzrost i budowa ciała: 185 cm, szczupła, dość koścista, więc nie odznacza się typowo kobiecymi kształtami. Przez wzrost i bladą cerę wydaje się być chudsza.
 Znaki szczególne: liczne piegi.
 Kalectwa: krótkowzroczność (-0,5 dioptrii).
 Choroby przewlekłe: anemia
 Informacje dodatkowe (opcjonalny dłuższy opis wyglądu): Według rodzinnych legend, wśród przodków Joan, od strony matki, byli Indianie z Navajo, ale raczej trudno doszukać się tego w jej wyglądzie. Jest dość blada (szczególnie, jak na arizoński klimat) odznacza się to na tle brązowych włosów, które nigdy nie sięgały dalej, niż do ramion. Na prostym nosie zwykle znajdują się okulary w cienkich oprawkach. Oczy ma barwy ciemnoszarej. Twarz, ramiona i plecy znaczą liczne piegi. Zazwyczaj porusza się nieśpiesznie, ruchy wykonuje również w wolnym tempie. Ubiera się w luźne ciuchy - bluzki z nadrukami, koszule oraz przede wszystkim chodzi w spodniach, unika spódnic i sukienek. Nie lubi nosić pierścionków ani wisiorków, na lewym nadgarstku z reguły ma zegarek i prosty, kilkukrotnie okręcony wokół przegubu ręki, czarny rzemień.

 Charakter i osobowość:

 Największa wada: brak zaufania do innych, pesymizm.
 Największa zaleta: rzetelność.
 Zainteresowania/hobby: nauki ścisłe (chemia, farmacja, toksykologia), zielarstwo, książki (kryminały, fantastyka, ale i klasyka), łamigłówki, krzyżówki oraz szwendanie się po okolicy, górach, w miarę możliwości.
 Fobie i lęki: boi się nagłych hałasów – jak wystrzały, krzyki; także pijanych osób oraz zapadnięcia na chorobę psychiczną.
 Cel w życiu/największe pragnienie: nabranie dystansu, osiągnięcie spokoju, może dostanie się do DEA lub innej agencji rządowej, jak FDA.
 Informacje dodatkowe: stoicka flegmatyczka te dwa słowa najłatwiej oddają Joan. Jest spokojna, opanowana i niemożliwie cierpliwie znosi wszelkie absurdy i głupoty świata zewnętrznego. Zresztą to, że wszystko źle pójdzie i zadziałają wszelkie prawa Murphy’ego zakłada na dzień dobry. Do innych odnosi się z obojętną życzliwością, dlatego postrzegana jest, jako osoba chłodna. Jak się do kogoś przekona, to potrafi się otworzyć, być lojalna. We wszystkim, co robi stara się być dokładna i obiektywna, dlatego nie lubi działać pod presją czasu, ale jak trzeba to się postara.

 Krótka notka biograficzna postaci:

Urodziła się i wychowała w San Diego, tam też skończyła studia. Dzieciństwo i okres nastoletni minęły jej spokojnie i normalnie. Do czasu szkoły średniej część wakacji, a niekiedy całe, spędzała w Old Whiskey, skąd pochodziła jej matka. Sarah Wharton, de domo Seaton, gdy tylko mogła wyrwała się stąd do Kalifornii na studia, jak to bywa tam poznała chłopaka i tam zaczęła robić karierę na uczelni, ale uznała, że córka powinna znać korzenie.
Joan zaczęła studiować na uniwersytecie farmację, potem zrobiła specjalizację i nawet miała wizję doktoratu. Niestety realia środowiska akademickiego odbiegały od jej dość romantycznych wyobrażeń – była kolejnym wyrobnikiem zwierzchnika, zamiast rozwijać się w tematach ją interesujących, miała robić, co jej każą, być maszynką do znajdywania grantów. Po kolejnych cieciach budżetowych związanych z kryzysem, wyleciała, pomimo protekcji matki. Zbiegło się to z nagłą śmierci babci, emerytowanej pielęgniarki z Old Whiskey. Arthur Seaton po stracie żony zaczął podupadać na zdrowiu, co i rusz lądował u lekarza rodzinnego z zaostrzeniem choroby wieńcowej czy innymi dolegliwościami. W końcu Joan, skoro i tak nie miała co ze sobą zrobić, przyjechała do Arizony, doglądać dziadka. Po kilku miesiącach znalazła zatrudnienie w biurze koronera, jako analityk. Uważa, że to wszystko nie jest na stałe, tylko po to, żeby złapać dystans i poszukać bardziej odpowiedniego rozwiązania swojej sytuacji.


 Majątek i ekwipunek podręczny: 1000$, tani dom, Honda Civic, ubrania, laptop, sporo książek oraz mapa parku krajobrazowego gór Dragoon. Torba z portfelem, dokumentami, kluczami od domu i samochodu, do tego telefon komórkowy, odtwarzacz mp3, notes długopis, latarka, gaz pieprzowy.

Zobacz profil autora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach