Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

WYKUP I WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI, REMONTY

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 3]

Mistrz Gry

Mistrz Gry
W mieście istnieją wolne lokale do wykupienia. Dzieli się je na dwie grupy – budynki mieszkalne i użytkowe. Pierwsze spełniają znaną wszystkim funkcję - jeśli nasza postać chce zmienić miejsce zamieszkania i poprawić standard życia, może tutaj spojrzeć na listę domów, które są dostępne w grze. Drugi typ lokali, to te, w których możemy poprowadzi nasze własne biznesy, począwszy od sklepów, po salony tatuażu.
Poniżej zasady wykupywania lokali.


MIESZKANIA I DOMY


 1. Jeśli postać chce wykupić nowy dom, może to zrobić w tym temacie, składając podanie, w którym wypisze podstawowe informacje:
  Imię i nazwisko postaci kupującej:
  Rodzaj kupowanego domu: (podanie numeru opisy)
  W jakiej części miasta:

 2. Domy można wybierać tylko i wyłącznie spośród tych, które zostały opisane w tym temacie. Gracz ma prawo zmieniać w treści opisu jedynie wystrój domu, nie może ingerować w wielkość budynku ani rozkład pokoi!
 3. Po zaakceptowaniu podania przez Mistrza Gry i po zapłacie, gracz tworzy temat ze swoim nowym miejscem zamieszkania w odpowiedniej dzielnicy w subforum MIESZKANIA. Trzeba przy tym pamiętać, że nie wszystkie domu można budować w centrum, a niektóre znajdować się mogą tylko we wschodniej części miast!
 4. Postać ma prawo posiadać nieograniczoną ilość domów i przyczep – o ile pozwalają mu na to jego finanse. Może on tez dysponować swoimi nieruchomościami – sprzedawać je lub zrównać z ziemią.


LOKALE UŻYTKOWE


 1. Lokali użytkowych w mieście jest kilka i tylko Mistrz Gry ma prawo tworzyć nowe budynki usługowe na sprzedaż!
 2. Postaci mogą wykupywać lokale, które już funkcjonują jako lokacje w fabule i są wystawione na sprzedaż – poniżej aktualizowana lista takich miejsc z linkami i opisem ich przeznaczenia.
 3. Jeśli postać chce wykupić lokal usługowy, musi złożyć tutaj następujące podanie:
  Imię i nazwisko osoby wykupującej:
  Nazwa i link do lokalu:
  Na co wykorzystasz ten lokal:
  Opis lokalu: (uwzględniający jego budowę i rozkład)

 4. Po zaakceptowaniu podania przez Mistrza Gry i po opłaceniu go przez postać, Administracja zmienia nazwę lokalu na taką, jaką sobie życzy gracz i zmienia opis lokacji zgodnie z wytycznymi gracza, uwzględniając jednak ustalony z góry układ pomieszczeń! Można zmienić przeznaczenie lokalu, jeśli nie wymaga to wielkiego remontu!
 5. Dana postać, nie będąca NPC, ma możliwość posiadania maksymalnie 2 przedsiębiorstw w mieście w jednym czasie. Może on też dysponować swoimi nieruchomościami – sprzedawać je lub zrównać z ziemią.
 6. Mistrz Gry może odmówić akceptacji danego podania, lecz musi podać ku temu przyczyny

SPRZEDAWANIE LOKALI


 1. Każda postać może sprzedaż swój dom lub lokal użytkowy.
 2. W ty celu składa tutaj podanie o sprzedaż:
  Imię i nazwisko sprzedającego:
  Rodzaj lokalu:
  Link do lokalizacji:
  Cena:
  Informacje dodatkowe:

 3. Mistrz Gry wtedy uzupełnia listę lokali na sprzedaż, a kiedy tylko znajdzie się kupiec – przekazuje on pieniądze osoby kupującej na konto sprzedającego i wprowadza istotne zmiany w opisie danej lokalizacji.
 4. Jeśli na sprzedaż został wystawiony lokal mieszkalny, to zostaje on oddany w ręce postaci, która będzie chciała wykupić tutaj podobny dom (ten sam rozkład i wielkość). Wtedy nie jest potrzebne tworzenie lokacji jak to jest opisane w punkcie 3 części MIESZKANIA I DOMY.

REMONTY


 1. Można remontować swoje mieszkania/domu/lokale usługowe, mogą być to jedynie remonty:
  a) naprawiające szkody
  b) poprawiające standard życia (np. malowanie, wymiana paneli, mebli), rozbudowę lokum do wyższego standardu.
  c) w przypadku gospodarstw rolnych można dobudować budynki gospodarcze
  d) zmieniające przeznaczenie lokalu usługowego, jednak bez ingerencji w wielkość budynku i jego rozkład. 
 2. Jeśli rozbudowujemy dom to tylko do standardu (opisu) lokali, które są dostępne powyżej. 
 3. Żeby przeprowadzi remont należy zgłosić się w tym temacie z odpowiednim podaniem:
  Imię i nazwisko kupującego:
  Link do lokalu:
  Opis prac remontowych:

 4. Gdy Mistrz Gry zaakceptuje podanie – poda cenę, do której gracz musi się ustosunkować. Jeśli ją zaakceptuje, odnotowuje wydatek w swoim RACHUNKU BANKOWYM i może wprowadzać odpowiednie zmiany w opisie swojej nieruchomości (lub prosi o to Administrację).
 5. Mistrz Gry może odrzucić podanie, jeśli uzna, że danego remontu w danym lokalu wykonać nie można.Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Sob 17 Maj 2014, 13:52, w całości zmieniany 1 raz

Mistrz Gry

Mistrz Gry
DOMY MIESZKALNE:

1. Tani domek - pierwszy darmowy dla każdej postaci, każdy kolejny - 3000$

Dom jest niewielki, wybudowany z gotowych materiałów. Ściany są wypełnione gąbką lub styropianem, nie ma tu mowy o porządnej izolacji. Dach często przecieka, w czasie upałów wewnątrz nie da się wytrzymać a klimatyzacja działa wątpliwie. Podczas chłodniejszych dni robi się naprawdę zimno i trzeba ratować się piecykiem elektrycznym.
Budynek ma tylko jedno piętro. Wewnątrz znajduje się kuchnia i łazienka oraz dwa średniej wielkości pokoje. Dom jest pomalowany na piaskowy kolor.
Opcjonalnie na podwórku znajduje się podjazd.

2. Przyczepa - do wyboru wraz z tanim domkiem, każda kolejna - 2000$

Stojąca na betonowych bloczkach przyczepa może nie wydawać się idealnym miejscem do życia, jednak dobrze urządzona okazuje się całkiem wygodna. Ma wymiary 9x3 metry i jest wyposażona w kuchnię z aneksem jadalnym i salonikiem, łazienkę oraz jedną lub dwie sypialnie (do wyboru). Przyczepa ma ogrzewanie gazowe oraz gazowy podgrzewacz wody i jest podłączona do szamba.

3. Dom parterowy - 7000$

Parterowy dom o niskospadowym dachu pokrytym brązową dachówką. Zbudowany ze stosunkowo dobrej jakości materiałów. Ma lepszą izolację, więc skoki temperatur nie są już tak odczuwalne.
Dom ma wygodny układ. Wchodzi się do sieni, z niej do dużego pokoju dziennego. Stąd dostać się można do kuchni i korytarza, który prowadzi do łazienki i dwóch kolejnych pokoi. W kuchni znajduje się tylne wyjście, prowadzące na podwórko za domem.

4. Dom parterowy z garażem - 8000$
 
Parterowy dom o niskospadowym dachu pokrytym brązową dachówką. Zbudowany ze dobrej jakości materiałów. Ma dobrą izolację i działającą klimatyzację.
Wchodzi się do sieni, a z niej do dużego pokoju dziennego z otwartą kuchnią. Jest tu też dość miejsca, by postawić duży jadalniany stół. Korytarz po lewej stronie prowadzi do łazienki i dwóch pokoi, a mały korytarzyk przy kuchni kryje małe pomieszczenie gospodarcze i przejście do garażu. Garaż mieści jeden samochód.

5. Duży dom z garażem - 20 000$

Dom zbudowany z porządnych materiałów, posiadający dobrą izolację i klimatyzację. Pomieszczenia są w nim duże i jasne. Posiada trzy sypialnie, dwie łazienki, kuchnię i salon. Dodatkowo przy kuchni znajduje się niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Posiada niewielką piwnicę. Na tyłach domu znajduje się dość duży ogród. Garaż mieści jeden samochód.
Szczegółowy opis i plan domu zależy od użytkownika, z uwzględnieniem podanych wyżej informacji!

6. Willa - 35 000$

Dom dla burżujów. Dwupiętrowy, z garażem mieszczącym dwa samochody. Na parterze znajduje się kuchnia z wyspą połączona z jadalnią, obszerny salon, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i jeden pokój. Na piętrze mieszczą się trzy pokoje, łazienka i toaleta. Dom posiada niewielką piwnicę. Na tyłach znajduje się ogród z basenem.
Szczegółowy opis i plan domu zależy od użytkownika, z uwzględnieniem podanych wyżej informacji!

7. Gospodarstwo - 10 000 $ - 20 000$ ( w zależności od rodzaju gospodarstwa)

W skład gospodarstwa wchodzi dom mieszkalny, mieszczący trzy pokoje, kuchnię i łazienkę oraz jeden budynek gospodarczy. W przypadku hodowli zwierząt do gospodarstwa należą także wybiegi. Budynek gospodarczy, jeśli przeznaczony jest dla zwierząt, musi być do nich przystosowany. Powinien też mieścić maszyny i narzędzia potrzebne do prowadzenia gospodarstwa. W przypadku gospodarstwa rolnego w jego skład wchodzi pole uprawne.
 
Możliwości:
1)      Hodowla koni – stajnia, maksymalnie 5 boksów, miejsce na przechowywanie paszy, ściółki, oporządzenia, składzik na narzędzia. - 20000$
2)      Hodowla bydła/trzody chlewnej/kóz – obora lub chlew, do 10 sztuk zwierząt, miejsce na przechowywanie paszy, ściółki, oporządzenia, składzik na narzędzia. - 15000
3)      Hodowla drobiu – kurnik, do 50 sztuk zwierząt, miejsce na przechowywanie paszy, ściółki, składzik na narzędzia. - 10000$
4)      Gospodarstwo rolne – budynek na przechowywanie i/lub przetwarzanie zbiorów, miejsce na maszyny i narzędzia, dodatkowo działka uprawna. 12000$

LOKALE UŻYTKOWE:

1. Sklep w centrum - 15000$
2. Restauracja/Jadłodajnia - 20000$
3. Sklep w zachodniej części - 9000$
4. Biura przy Hawton Avenue 4/4 - 10000$
5. Fryzjer - 10000$
6. Bar przy motelu Rosie - 10000$
7. Małe gospodarstwo - 20000$
8. Małe kasyno - 10000$Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Sro 26 Sie 2015, 21:55, w całości zmieniany 5 razy

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Imię i nazwisko postaci kupującej: Lola Martinez (dom rodzinny Martinezów <3)
Rodzaj kupowanego domu: 4. Dom parterowy z garażem - 8000$

 
Parterowy dom o niskospadowym dachu pokrytym brązową dachówką. Zbudowany ze dobrej jakości materiałów. Ma dobrą izolację i działającą klimatyzację.
Wchodzi się do sieni, a z niej do dużego pokoju dziennego z otwartą kuchnią. Jest tu też dość miejsca, by postawić duży jadalniany stół. Korytarz po lewej stronie prowadzi do łazienki i dwóch pokoi, a mały korytarzyk przy kuchni kryje małe pomieszczenie gospodarcze i przejście do garażu. Garaż mieści jeden samochód.
W jakiej części miasta: dzielnica zachodnia


24.01.2015 akceptacja

William Parker

William Parker
Imię i nazwisko postaci kupującej:
-- Will Parker
Rodzaj kupowanego domu:
-- 4. Dom parterowy z garażem - 8000$
W jakiej części miasta:  
-- dzielnica zachodnia

01.02.2015 akceptacja

Foxxy McGyver

Foxxy McGyver
Imię i nazwisko osoby wykupującej: Foxxy McGyver
Nazwa i link do lokalu: [url=http://www.oldwhiskey.pl/t1013-bar-lokal-na-sprzedaz ]Bar[/url]
Na co wykorzystasz ten lokal: Pub u Foxxy, lokal dla każdego! Miejsce spotkań znużonych codziennością mężów, żon. Gdzie będzie można wypić zimne piwko w miłym towarzystwie, a nawet obejrzeć mecz.
Opis lokalu: W lokalu znajduje się niewielka sala główna, małe zaplecze i koedukacyjna toaleta. Do knajpy należy też część podwórka za pawilonem, gdzie trzymane są kontenery na śmieci.
Lokal wymaga jeszcze remontu, jednak Morgan na razie sie go nie podejmuje. Jednak prosiłabym o wycenę remontu:

Imię i nazwisko kupującego: Foxxy McGyver
Link do lokalu:[url=http://www.oldwhiskey.pl/t1013-bar-lokal-na-sprzedaz ]Bar[/url]
Opis prac remontowych: Remont wejścia - nowy szyld, odświeżenie ścian i podłóg i umeblowania, zamontowanie telewizorów plazmowych (ale nei za wypasionych) z telewizją.

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Wycena remontu dla Foxxy McGyver (bar na obrzeżach) - 2000$

Foxxy McGyver

Foxxy McGyver
Biorę lokal z remontem :)

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Bar u Foxxy, cena - 12000$
Na PW Mistrza Gry wyślij DOKŁADNY opis nowego lokalu, w RACHUNKACH wpisz swój wydatek. Bar zostanie ci przekazany, gdy Mistrz Gry zedytuje wybrany temat z lokacją.
Zakup lokalu i jego prowadzenie wiąże się z rezygnacją z aktualnego ETATU. Jeśli chcesz zatrudnić pracowników - wyślij PW na Mistrza Gry.

Catherine Hernández

Catherine Hernández
Imię i nazwisko postaci kupującej: Catherine Hernandez
Rodzaj kupowanego domu: 6. Willa - 35 000$
W jakiej części miasta: wschodnia

Imię i nazwisko sprzedającego: Catherine Hernandez
Rodzaj lokalu: 1. Tani domek - pierwszy darmowy dla każdej postaci, każdy kolejny - 3000$
Link do lokalizacji: http://www.oldwhiskey.pl/t414p675-dom-dr-hernandez#48788
Cena: 2900 $
Informacje dodatkowe: -

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Catherine Hernández napisał:Imię i nazwisko postaci kupującej: Catherine Hernandez
Rodzaj kupowanego domu: 6. Willa - 35 000$
W jakiej części miasta: wschodnia

Imię i nazwisko sprzedającego: Catherine Hernandez
Rodzaj lokalu: 1. Tani domek - pierwszy darmowy dla każdej postaci, każdy kolejny - 3000$
Link do lokalizacji: http://www.oldwhiskey.pl/t414p675-dom-dr-hernandez#48788
Cena: 2900 $
Informacje dodatkowe: -

Akceptacja zakupu - wpisz wydatek w RACHUNKACH


Sprzedaż domu za 2000$. Jeśli akceptujesz - wpisz zysk w RACHUNKACH

Alice Bright

Alice Bright
Proszę o (przyszłościową) wycenę przychodni weterynaryjnej w mieście.

Florencio Constantino

Florencio Constantino
Imię i nazwisko postaci kupującej: Florencio Constantino
Rodzaj kupowanego domu: 1. Tani domek
W jakiej części miasta: zachodniej

Mistrz Gry

Mistrz Gry
Alice Bright napisał:Proszę o (przyszłościową) wycenę przychodni weterynaryjnej w mieście.

Gabinet można otworzyć w jednym z biur przy Hawton Avenue - 10000$ za kupno biura, plus 5000$ za remont i przerobienie na gabinet weterynaryjny.

Florencio Constantino napisał:Imię i nazwisko postaci kupującej: Florencio Constantino 
Rodzaj kupowanego domu: 1. Tani domek
W jakiej części miasta: zachodniej

Akceptacja, wpisz kwotę w RACHUNKACH + możesz założyć odpowiedni temat.

sier. Lola Martinez

sier. Lola Martinez
Imię i nazwisko kupującego: Lola Martinez
Link do lokalu: [url=http://www.oldwhiskey.pl/t867p90-dom-rodziny-martinezow#55346]klik[/url]
Opis prac remontowych: Naprawa połowy zerwanego dachu + sprzątnięcie piachu z salonu!

Gabrielle Ramirez-Cooper

Gabrielle Ramirez-Cooper
Imię i nazwisko postaci kupującej: G. Ramirez-Cooper
Rodzaj kupowanego domu: 6. Willa - 35 000$
W jakiej części miasta: Wschodnia

Vincent Vega

Vincent Vega
Imię i nazwisko kupującego: Vincent V.
Link do lokalu: http://www.oldwhiskey.pl/t365-dom-v-vegi
Opis prac remontowych: trzeba nowy dach położyć, poodkurzać, odmalować, itp

Rita Bishop

Rita Bishop
Imię i nazwisko kupującego: Rita
Link do lokalu: http://www.oldwhiskey.pl/t425p45-przyczepa-rity#55268
Opis prac remontowych: trza postawić na nogi i wstawić szyby

Joan Wharton

Joan Wharton
Imię i nazwisko postaci kupującej: Joan Wharton
Rodzaj kupowanego domu: dom parterowy z garażem (8000$)
W jakiej części miasta: wschodnia

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Imię i nazwisko postaci kupującej: Jonathan Harper
Rodzaj kupowanego domu: 5. Duży dom z garażem - 20 000$
W jakiej części miasta: Wschodnia

Evangelia Auguste

Evangelia Auguste
Imię i nazwisko kupującego: Evangelia Auguste
Link do lokalu: http://www.oldwhiskey.pl/t738-evangelia-auguste
Opis prac remontowych: Przewrócona przyczepa+rozbite okna 350$

Mark Neil

Mark Neil
Imię i nazwisko kupującego: Mark Neil
Link do lokalu: http://www.oldwhiskey.pl/t1144-przyczepa-marka#55261
Opis prac remontowych: Wybite okno, zerwany dach oraz piach wewnątrz.
Wszystkie prace będą wykonywane własnoręcznie przez Marka albo przynajmniej to co mógł zrobić.

dr Elisabeth Roberts

dr Elisabeth Roberts
Imię i nazwisko kupującego: Elisabeth Roberts
Link do lokalu: http://www.oldwhiskey.pl/t387-dom-elisabeth
Opis prac remontowych: zerwany dach, wszędzie piach
Remont (3500$ zgodnie z podanym taryfikatorem)

Jools Reynolds

Jools Reynolds
Imię i nazwisko kupującego: Jools Reynolds
Link do lokalu: domczysko
Opis prac remontowych: 300$ (zniszczony ogródek, wybite okna)

Foxxy McGyver

Foxxy McGyver
Imię i nazwisko remontującego: Foxxy McGyver
Link do lokalu:http://www.oldwhiskey.pl/t1016p60-dom-panny-mcgyver#55443
Opis prac remontowych: naprawa wybitego okna i salonu. koszt:800$

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Imię i nazwisko sprzedającego: Jonathan Harper
Rodzaj lokalu: mały domek
Link do lokalizacji: http://www.oldwhiskey.pl/t230-dom-jonathana
Cena: do wyceny przez MG, pewnie jakieś grosze. Z 1,5 - 2 tysiące za działkę i gruzy?
Informacje dodatkowe: dom po przejściu tornada więc raczej chodzi o sprzedaż działki.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 3]

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach