Play by forum role play game - modern western in hot Arizona.


You are not connected. Please login or register

Kosciół i świetlica

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 3 z 7]

1Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Kosciół i świetlica Czw 15 Maj 2014, 12:37

Mistrz Gry

Mistrz Gry
First topic message reminder :

Zwykle tak bywa, że kościół jest jednym z okazalszych budynków, nawet jeśli reszta miasta jest zaniedbana. Podobnie jest i w tym przypadku. Nie jest może bardzo duży budynek, ale za to wybudowany z jasnej cegły, wyróżniającej się pośród monotonnej zabudowy Old Whiskey.
Na przedzie znajduje się wieżyczka, do środka prowadzą schodki i dwuskrzydłowe drzwi. Wnętrze jest dość skromne, jedyną ozdobą są witraże w oknach i oczywiście okazały krzyż nad ołtarzem.
Przy kościele stoi drugi budynek wybudowany na tę samą modłę (poza wieżyczką). Tutaj na parterze mieści się świetlica dla mieszkańców miasteczka, - głównie dzieci i ludzi starszych, ale wszyscy są mile widziani. Na piętrze znajduje się plebania.

Na świetlicy można korzystać z czytelni książek i magazynów, obejrzeć telewizję, lub zagrać w różne gry towarzyskie, m. in. warcaby, szachy czy brydż. 



WARCABY/SZACHY


  1. Gra przeznaczona dla dwóch POSTACI - z czego jedną może być NPC.
  2. Gdy gracze dobiorą się w pary, rozpoczyna się grę. Jeden MECZ ma 3 TURY. Każda tura to rzut kostką na INTELIGENCJĘ (może być wspomagana logiką).
  3. Wynik rzutu kostką podstawiamy do wzoru na mnożnik: (Cecha) + k6*5
  4. Osoba z pary, która ma wyższy mnożnik WYGRYWA TURĘ i dostaje 10 punktów. 
  5. Mecz wygrywa osoba, która wygrała najwięcej tur - zdobędzie najwięcej punktów. 
  6. Rozpisanie meczu (sposób pisania) zależy jest od graczy - jak im wygodnie. Ważne, by było w postach zaznaczony wyniki mnożnika i punktacja. 
  7. Grę w warcaby można rozgrywać dowolną ilość razy (nie ma ograniczeń co do ilości meczy)
  8. Grę w warcaby można wpisywać do DZIENNICZKA UMIEJĘTNOŚCI.



BRYDŻ


  1. Gra przeznaczona dla CZTERECH POSTACI - w meczu mogą brać udział NPC.
  2. Gdy gracze dobiorą się w czwórki, rozpoczyna się grę. Jeden MECZ może mieć  3 bądź 5 TUR - gracze na początku gry sami decydują jak długi chcą grac mecz. Każda tura to rzut kostką na INTELIGENCJĘ i SPOSTRZEGAWCZOŚĆ (może być wspomagana LOGIKĄ).
  3. Wynik rzutu kostką podstawiamy do wzoru na mnożnik: (Inteligencja + spostrzegawczość) + k6*5
  4. Osoba z grupy, która ma najwyższy mnożnik WYGRYWA TURĘ i 40 punktów. osoba z drugim wynikiem - 30, osoba z trzecim wynikiem - 20, a gracz z najmniejsza ilością punktów - 10.
  5. Mecz wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów po wszystkich turach. 
  6. Rozpisanie meczu (sposób pisania) zależy jest od graczy - jak im wygodnie. Ważne, by było w postach zaznaczony wyniki mnożnika i punktacja. 
  7. Grę w brydża można rozgrywać dowolną ilość razy (nie ma ograniczeń co do ilości meczy)
  8. Grę w brydża można wpisywać do DZIENNICZKA UMIEJĘTNOŚCI.




UKŁADANIE PUZZLI


W świetlicy można też relaksować się układając puzzle. Dla każdego rodzaju układanki jest osobny próg dla mnożnika.
By zaczął układać puzzle, należy wybrać najpierw typ układanki, potem rzucić kostka na mnożnik: Spostrzegawczość +inteligencja+ k6*5. Jeśli przekroczysz próg przypisany do danej układanki – składasz całe puzzle.


Rodzaj puzzlipróg
50 kawałków, Królewna Śnieżka i Siedem Gnomów50
60 kawałków, Śpiąca Królewna60
100 kawałków, Małą syrenka i Rekiny 90
100 kawałków, Niebo nad Paryżem95
200 kawałków, Zdjęcie promocyjne z Jura Parku100
200 kawałków, Niebo nad Jura Parkiem160
300 kawałków, T-rex z Jura Parku170
500 kawałków, teleskop Hubble'a200
500 kawałków, zdjęcie galaktyki250



Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Pon 13 Lip 2015, 13:43, w całości zmieniany 4 razy


51Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 14:58

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- No właśnie, gratulacje. - faktycznie nie było po niej nic widać, no ale to dopiero kilka pierwszych tygodni.
- Przed chwilą poznałem moją pierwszą ofiarę, jeżeli kiedyś postanowię się przebranżowić na seryjnego mordercę - powiedział ze zrezygnowaną miną. - Poza tym całkiem sporo. Zrobiliśmy sobie z Ennisem wycieczkę w na Florydę - powiedział przypomniawszy sobie o całej sprawie z duchami. Dawno o tym nie myślał.
-Co powiesz na partyjkę warcabów i pogadamy chwilę? - uśmiechnął się.

52Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:04

Liluye

Liluye
- Dziekuję. - mruknęła jedynie i usiadła przy stoliku. Miała zakwasy, nie chciało jej się za długo stać, jeśli nei musiała.
- Tak? Kogo? - zainteresowała się, rozglądając po sali, gdyby ta ofiara wciąż tu była.
- Wiem. To znaczy.. - machnęła ręką. - powiedzmy, ze wiem. Może być.. W końcu jak zawsze sporo mnie ominelo.

53Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:09

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Machnał ręką.
- Chodzącego pączka z multiwitaminową posypką Loli. Nieistotne, jak sobie o tym myślę to skacze mi ciśnienie. - uśmiechnął się słabo i zaczął rozstawiać szachownicę.
- No właśnie, przez to całe zamieszanie z rozprawą a potem... - zamilkł, chyba nie powinno się przypominać takich traumatycznych wydarzeń. Oj Harper, ty i ten twój brak wyczucia - ekhem, znaczy no dużo cię ominęło. To ile wiesz? Rozmawiałaś już z Ennisem?

54Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:15

Liluye

Liluye
- Ahm.. - mruknela i mogla sie domyslic, że chodziło o Skittlesa. No bo tylko to jej sie kojarzylo. Ale skoro tam nadal coś jest to co z Naiche? Musi się do niego odezwac. Westchnęla, patrzac na szachownice.
- Chce czarne. - zadecydowala, chociaz nawet jej nie zapytal.
- Nie, nie rozmawialam.

55Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:24

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Kiwnął głową i obrócił planszę czarnymi w stronę dziewczyny.
- Hm, no do raczej dłuższa opowieść, ale tak w skrócie to nowa kustoszka z muzeum dała nam ...namiary - Jon pominął całą farsę z "poszukiwaniami" bo i tak nic z niej nie wynikało - na kolesia, który ma wiedzę na temat Onawy i Lisa. No to pojechaliśmy do niego na Florydę. Zaczynaj.

56Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:36

Liluye

Liluye
31?
cokolwiek i tak przegram

- Aha. - spojrzała na planszę i dłuższą chwilę się nie odzywała. - I dowiedzieliście się czegoś? - przesuneła obojetnie który pionek. Nie skupila się nawet nad tym;.

57Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:42

Jonathan Harper

Jonathan Harper
101    10pkt

- Niewiele. Trochę naprostował historię z dzienników Dębu. Onawa nie umarła w lesie, tylko w forcie po tym jak przenieśli indian. Jeszcze parę rzeczy, ale musiałbym zajrzeć do notatek. No i nie znaleźliśmy pamiątek po Onawie. Czy dostałaś coś od swojej mamy? Może to do was trafiły.
Rozegrali spokojnie pierwszą partię. Jon nie miał powodu się śpieszyć i dał czas Lilu na zastanowienie. W końcu musi uspokoić nerwy.

58Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:48

Liluye

Liluye
46

- Czyli w drodze do rezerwatu. - oparła brodę na dłoni i patrzyla na plansze w ogóle nie zastanawiajac sie nad kolejnym ruchem ani tym, co robi Jon. Przesunela kolejny pionek. - Dostałam. Moja prababka je wykupiła. Czy wzieła. - wzruszyła ramionami.
- Dziwne, nie gra mi to... - mruknęła do siebie, ale nie rozwineła myśli.

59Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:51

Jonathan Harper

Jonathan Harper
86 20pkt

- A co dostałaś? Victor, znaczy ten koleś, mówił o jakiejś laleczce, bębenku i mapie. - przesunął pionki.
Podniósł głowę z zainteresowaniem.
- Jak to? Co nie gra? - dopytał

60Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 15:58

Liluye

Liluye
21

- Bez mapy. Tak. - kolejny pionek. Rozejrzała się po świetlicy. Miała ochotę na herbatę.
- Z tym.. - machnęła ręką. - z rzezi do fortu. Z fortu do rezerwatu. Szła innym transportem? Prababka by coś wiedziała, byly blisko. No i wykupiła jej ciało potem.

61Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:06

Jonathan Harper

Jonathan Harper
106   30pkt

- Hm, mapa byłaby chyba najciekawsza. Miała na niej podobno narysować jakiś tylko sobie znany szlak.- przesunął ostatnie parę pionków.
- Może nie powiedziała ci wszystkiego? A może coś w historii Victora nie pasuje. Wiesz co, może chciałabyś się z nim tez spotkać? - zawahał się.
- Znaczy, o ile jeszcze cię interesuje nasza przygoda z duchami - uśmiechnął się niepewnie

62Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:13

Liluye

Liluye
nawetniechcemisierzucac

- Nie wiem. Mogę sie dopytać. - wzruszyła ramionami i ruszyła kolejnym pionkiem.
Podniosła wzrok znad planszy.
- Po co? Znaczy.. skoro wie więcej to na nic się nie przydam. - ponowne wzruszenie ramion. Musiała załatwić sprawę z Maguą, ale nawet nie chciało jej się o tym myśleć. Przynajmniej tyle, że jej się teraz nie śnił.

63Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:22

Jonathan Harper

Jonathan Harper
uznajemy że sobie gramy swobodnie dalej, :)

- Było by super. Znaczy my z Ennisem dalej brniemy w temat. No i trochę nam ciebie brakuje. Brakuje nam tej dziewczyny, która chciała pomóc duchom znaleść spokój - uśmiechnął się łagodnie.
Była to szczera prawda. Poza tym gdyby Lilu z nimi była na Florydzie zaoszczędziliby sobie duzo czasu i roboty.
- Jak to po co? Przecież to chyba dobrze, konfrontować dwie historie. W ten sposób dojdziemy co tak na prawdę maiło miejsce, co nie?
Przypomniał sobie po chwili,
- A jak sprawa z Lisem? Coś... udało się załatwić?

64Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:30

Liluye

Liluye
Czy miała im za złe, że nie poinformowali jej, że robią coś dalej, coś więcej? Tak. Chociaż pewnie wtedy i tak nie mogłaby z nimi jechać. Nieważne. Podniosla wzrok na Jona.
- Jasne. Mogę pomóc. - stwierdziła w końcu i wróciła do patrzenia na plansze.
- Twój ruch. - przypomniała mu, bo chyba zapomniał. - Czy tu jest jakaś herbata? Woda? Coś? - rozejrzała sie po raz kolejny. Tyle czasu w tym mieście, a nigdy tu nie była.
- Nie. Nic. - stwierdziła po prostu. Nie chciało jej się wspominać o wyprawie do parku która nic nie zmieniła ni o tym, że miała jakieś.. wizje? W areszcie.
- Coś jeszcze?

65Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:35

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Uśmiechnął się i wrócili na dłuższą chwilę do gry. Cieszyło go, że będą mieli jeszcze jedną osobę w grupie. No i taką, która sama ma jakąś wiedzę z pierwszego żródłą na temat historii Onawy. 
- Jasne, poczekaj zaraz ci przyniosę. Słodzisz? - wstał i przyniósł Lilu jej herbatkę.
Pokiwał głową. Hm, trzeba coś wymyślić z Chytrym Lisem.
- Jak potrzebujesz jakiejś pomocy to wystarczy powiedzieć. 
Zamrugał kilka razy zaskoczony. Zabrzmiało to... sucho i nieprzyjemnie.
- Coś jeszcze? Ja cię przecież nie przesłuchuję. Jeżeli masz już dosyć mojego towarzystwa to cię nie trzymam - dodał na koniec z nieco smutną miną. Harper nie był pewny od kiedy ale Lilu zdawała się już go tak nie lubić jak kiedyś.

66Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:46

Liluye

Liluye
- Nie jestem... - ...obłożnie chora, chciała dodać, ale za późno. Jon już wstał. - dwie łyzeczki. - mruknęła i popatrzyła na planszę. Ruszyła pionkiem i popukała paznokciami w blat. Cofnęła go. Ruszyla inaczej. Póki Harpera nie ma to moze kombinować co z tym zrobić.  Wkońcu zostawiła jak był i poczekała na jego powrót.
- Radzę sobie. - westchnęła biorąc herbatę. - Dzięki. - dodala zaraz i objęła parujący kubek dłonią.
- Nie o tym mówię. Czy coś je szcze chcesz wiedzieć? - Lilu zdawała się wszystkich nie lubić jak kiedyś.



Ostatnio zmieniony przez Liluye dnia Pon 01 Gru 2014, 16:53, w całości zmieniany 1 raz

67Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 16:53

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Jon nie zrobił jej herbaty ze względu na ciążę, on po prostu tak był wychowany, żeby czasami zachować się jak dżentelmen.
- Ah. A, okej. Nie, nie wiem. Dlatego chciałbym, żebyśmy się spotkali w grupie, wtedy coś może nam wpadnie do głowy. Ennis teraz chyba czyta materiały, które dostaliśmy od Victora, może on będzie miał do ciebie jakieś pytania. - podrapał się po owej głowie. I przesunął swój pionek.
- Jak tam Connor? - zagadał, żeby zmienić temat.

68Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 17:07

Liluye

Liluye
Podniosła kubek do ust i poparzyła sobie język. Skrzywila sie i odstawiła go na blat.
- No dobrze. To jak chcesz. Dawaj znać. Przyjdę z Moirą. - dodała od razu. jak się ktoś boi to trudno.
Na pytanie o Connorze zamyśliła się na chwilę.
- Dobrze. - stwierdziła w końcu i doskonalae wiedziała, że to jakby nie powiedziała niczego. Trochę się ostatnio mijali. Connor nie był zadowolony z pojawienia się Moiry.

69Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 17:26

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- Jasne. Dam ci znać - on sam nie miał nic przeciwko Moirze, no chyba że psiakowi się tak samo zmienił charakter jak Liluye.
Hm, no tak, chyba sobie nie pogadają jak Lilu nie chce nic mówić.
- A co to za kolega, który chciał się ze mną spotkać?

70Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 17:29

Liluye

Liluye
Pewnie jak wspomni o świętych to Jon się zepnie i odmówi spotkania. Ale co miala mowic? Tajemniczy wielbiciel? Taki jeden? patrzyła w parujący kubek długą chwilę. Można było odnieść wrażenie, że nie uslyszała pytania.
- Znajomy Loco. - odpowiedziala w końcu niechętnie.

71Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 17:47

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- Mhm, no dobrze. Z Ennisem też chce się w takim razie widzieć? Bo mówiłaś, że to odnośnie tych całych duchów? - pominął już fakt, że był powód dla któreco nie podpisywali się z imeinia i nazwiska na ich blogu. No ale jak Lilu wszystko zdradziła, to trudno. To nie były jakieś wielkie tajemnice.

72Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 17:50

Liluye

Liluye
Przecież nie była na tyle glupia, by powiedziec wszystkim kto to pisze. Zresztą Will nadal nie wiedzial o kogo chodzi, tylko tyle, że Lil te osoby zna.
- No, z wami. W sensie obydwoma. Tak, duchów, choć nie wiem czy o to koniec końców będzie chodzić. Generalnie, po prosut jest ciekawski.

73Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 18:00

Jonathan Harper

Jonathan Harper
Pokiwał głową. Nie miał nic przeciwko, skoro Lilu kolesia zna.
- To może pojutrze? Może w Chaco? Spotkanie znaczy.
Po chwili jeszcze dodał. 
- A mogłabyś przynieść pokazać te pamiątki?

74Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 18:04

Liluye

Liluye
- Dowiem się. - wzruszyła ramionami. - Nie wiem jak u niego z czasem. - wyjaśniła.
- Mogłabym. Ale zabieram je ze sobą potem. - zaznaczyla od razu.

75Kosciół i świetlica - Page 3 Empty Re: Kosciół i świetlica Pon 01 Gru 2014, 18:09

Jonathan Harper

Jonathan Harper
- Powiedz mu, że zależy mi żeby to załatwić w miarę szybko. Mam teraz co robić. - nowe stanowisko to kupa nowej roboty.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 3 z 7]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach